One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there is 1 user online :: 0 Registered, 0 Hidden and 1 Guest

None

Most users ever online was 41 on Mon 8 Jul 2019 - 12:21
Latest topics
» eyes eyes no mi
[Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Icon_minitimeby inspecor Fri 27 Dec 2013 - 17:05

» Φλεγὀμενος δράκος
[Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Icon_minitimeby LarsAlexanderson Wed 27 Feb 2013 - 3:40

» aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
[Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Fri 11 Jan 2013 - 23:09

» pakiskisgfsdfgsdfgdf
[Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Fri 4 Jan 2013 - 0:10

» aagsdf gsdfgsdfgs g
[Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Fri 4 Jan 2013 - 0:08

» John de Devil
[Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Wed 2 Jan 2013 - 21:29

» Vice Admiral Smoker
[Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Wed 2 Jan 2013 - 21:29

» Fenik Fenik no mi
[Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Wed 2 Jan 2013 - 8:49

» steleas tox 4
[Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Icon_minitimeby steleas Tue 13 Mar 2012 - 18:02

» One Piece RPG Scanlation Group
[Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Icon_minitimeby skatopsuxos Thu 29 Dec 2011 - 20:01

» Captain Luffy forum owner here!
[Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Icon_minitimeby Scyther Sun 3 Jul 2011 - 14:50

» Anime: Μια νέα αρχή!
[Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Icon_minitimeby Monkey D. Dragon Sun 19 Jun 2011 - 4:19

» Son.D.Goku
[Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Icon_minitimeby giannisbeast Sun 13 Feb 2011 - 22:58

» Cloud-cloud no mi
[Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Icon_minitimeby StrangMan Wed 9 Feb 2011 - 3:46

» Δυνατότερος Shichibukai
[Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Icon_minitimeby ximen Sun 2 Jan 2011 - 23:03

Σύνδεσμοι
free forum
free forum
free forum
free forum
free forum
free forum

 

 [Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2

Go down 
AuthorMessage
Phoenix Marco
Impel Down Prisoner
Phoenix Marco


Posts : 101

[Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Empty
PostSubject: [Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2   [Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Icon_minitimeTue 6 Apr 2010 - 2:49

Ειμουν πλεον μονο κατι χιλιομετρα μακρια απο το νησι. Μπορουσα να το δω απο μακρια. Ηταν εκπληκτικο. Ειχε μια τεραστεια Disco-ball κρεμασμενη απο πανω του. Ειπα να μην αφησω την σχεδια στο λιμανι του νησιου για να αποφυγω διαφορες εξελιξεις. Την αφησα διπλα απο κατι βραχια. Ανεβηκα με λιγη δυσκολια καθως δεν χρησιμοποιησα τις δυναμεις μου. Μολις επιβιβαστηκα εκανα μερικους γυρους για να βρω τροφιμα. Ευτυχως βρηκα ενα μικρο σπιτακι κοντα και πηγα να ζητησω για κατι να φαω. Χτυπησα την πορτα αλλα κανεις δεν απανταγε. Πηγα στην πισω και την βρηκα ορθανοιχτη. Μπηκα και αρχισα να φωναζω. Αλλα κανεις δεν ηταν εκει. Ειχε πολλα σκονισμενα επιπλα και δεν φαινοταν να ζουσε κανεις εδω προσφατα.


Last edited by Phoenix Marco on Fri 9 Apr 2010 - 16:52; edited 1 time in total
Back to top Go down
Phoenix Marco
Impel Down Prisoner
Phoenix Marco


Posts : 101

[Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2   [Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Icon_minitimeTue 6 Apr 2010 - 2:58

Πηγα στην κουζινα και προσπαθησα να ψαξω για φαι. Ειχε λιγο μουχλιασμενο ψωμι και τιποτα αλλο. Ηταν βραδυ οποτε ειπα να κοιμηθω εδω. Καθισα για λιγη ωρα σε μια καρεκλα και εβαλα το κεφαλι μου πανω στο τραπεζι. Εκεινη τη στιγμη ο τρομερος πονοκεφαλος που με ειχε πιασει και στη Centaurea ξαναγυρισε. Δεν μπορουσα να κουνηθω. Πεταξα την καρεκλα κατω και οι φλογες βγηκαν μονες τους απο το σωμα μου καιγοντας το τραπεζι. "Ααααααα" φωναξα. Το φλεγομενο τραπεζι εκανε και τα υπολοιποα επιπλα να περνουν φωτια ενα ενα. Προσπαθησα να βγω απο το σπιτι αλλα ο πονος κυριαρχησε και μετα απο λιγο με εριξε κατω αναισθητο.
Back to top Go down
Phoenix Marco
Impel Down Prisoner
Phoenix Marco


Posts : 101

[Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2   [Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Icon_minitimeTue 6 Apr 2010 - 19:15

Το μονο που ενιωθα οση ωρα ειμουν αναισθητος ηταν το σωμα μου να καει. Εβλεπα ενα ατελειωτο σκοταδι και ακουγα φωνες. Πολλες φωνες. Το κεφαλι μου ειχε σταματησει να ποναει. Ηταν σκετη κολαση. Απο ολες τις φωνες που ακουγα μια αρχισε να γινεται δυνατοτερει και να ηχει περισσοτερο. Ηταν καπως γνωριμη. "Η ωρα ηρθε για την δυναμη σου να παρει μια πιο δυνατη μορφη και να ανεβει αλλο ενα σκαλι. Σε αυτο το νησι θα γνωρισεις πολλα περισσοτερα απο οτι νομιζεις" ειπε. Ηταν η παραξενη φωνη που ακουγα οταν με επιανε αυτος ο τρομερος πονοκεφαλος. Ομως να τον ακουσω? Δεν ηξερα τι να εκανα.
Back to top Go down
Phoenix Marco
Impel Down Prisoner
Phoenix Marco


Posts : 101

[Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2   [Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Icon_minitimeTue 6 Apr 2010 - 19:17

"Ποιος εισαι?" φωναξα. Δεν μου απαντησε. Ξαφνικα μολις η φωνη σταματησε ξυπνησα και βρεθηκα σε ενα απομακρο μερος πολυ μακρια απο το σπιτι οπου ειχα βρεθει αναισθητος. "Που ειμαι?" ρωτησα. Ειμουν μεσα σε μια σπηλια. Πιο συγκεκριμενα στην εισοδο μιας σπηλιας. Μπηκα μεσα με προσοχη. Δεν ηξερα πως ακριβως βρεθηκα εδω. Προχωρισα πολυ βαθια μεσα στη σπηλια. Ειχε φως παρολο που δεν υπηρχε καποιο ανοιγμα για να μπει. Μετα απο αρκετη ωρα εφτασα στο τελος της σπηλιας. Υπηρχε μια μεγαλη πετρα που εδειχνε μια περιεργη περιγραφη πανω. Εκει το φως εμπαινε απο μια σχισμη στο ταβανι της σπηλιας και φωτιζε αυτη τη πετρα.
Back to top Go down
Phoenix Marco
Impel Down Prisoner
Phoenix Marco


Posts : 101

[Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2   [Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Icon_minitimeTue 6 Apr 2010 - 19:19

Πλησιασα περισσοτερο. Καποια συμβολα αρχισαν να γινονται πιο καθαρα. Ηταν κατι πουλια. Το ενα ηταν σιγουρα φοινηκας επειδη ειχε φωτιες πανω του. Πιο περα ηταν αλλο ενα πουλι. Δεν ηξερα τι ακριβως ητανε παντως ειχε ηλεκτρισμους παντου γυρω του. Μαλλον ελεγχε τον ηλεκτρισμο οπως και ο φοινηκας τη φωτια. Παλευαν μαλλον μεταξυ τους. Απο κατω τους υπηρχε ενας δρακος ο οποιος κοιταζε προς τα πανω. Ο φοινηκας συμβολιζε εμενα και τις δυναμεις μου αλλα τα αλλα δυο? Ειμουν μισο μετρο μακρια απο τη πετρα. Τοτε ο φοινηκας αρχισε να λαμπει με γαλαζιο χρωμα και οι φωτιες γυρω του να ζωντανευουν.
Back to top Go down
Phoenix Marco
Impel Down Prisoner
Phoenix Marco


Posts : 101

[Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2   [Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Icon_minitimeTue 6 Apr 2010 - 19:22

Κατι μου ελεγε να το ακουμπησω. Ετσι σηκωσα το χερι μου και ακουμπησα τον φοινηκα. Τοτε ενιωσα κατι να με διαπερνα. Οι φλογες του φοινηκα αρχισαν να ανεβαινουν πανω στο χερι μου. Φλογες αρχισαν να βγαινουν και απο το κεφαλι και να ακουμπουν αυτες του φοινηκα. Ενωθηκαν και τοτε με περικυκλωσαν σαν ανεμοστροβιλλος. Μετα απο λιγο οι φλογες αρχισαν να απορροφουνται απο το σωμα μου. Τιποτα πλεον δεν ηταν το ιδιο με πριν. Οι φλογες μου ηταν πολυ δυνατοτερες και μπορουσα να το νιωσω. Νεα δυναμη κυλουσε απο μεσα μου. Ειπα να βγω και να δοκιμασω τις νεες μου δυναμεις στην πραξη. Αυτο μαλλον εννοουσε ο τυπος στο ονειρο μου.
Back to top Go down
Phoenix Marco
Impel Down Prisoner
Phoenix Marco


Posts : 101

[Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2   [Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Icon_minitimeWed 7 Apr 2010 - 0:33

Βγηκα εξω. Ηταν ακομα βραδυ αλλα ο ηλιος θα εβγαινε συντομα. Ανεβηκα στο υψωμα πανω απο τη σπηλια απο οπου εμπαινε το φως. Μολις βρηκα την τρυπα κοιταξα μεσα και ειδα τον φοινηκα να λαμπει ακομη. Ξαπλωσα διπλα και κοιμηθηκα. Επρεπε να ειμουν φρεσκαρισμενος οταν τεσταρα τις δυναμεις μου. Ο υπνος με πηρε μετα απο ενα 5λεπτο. Δεν ειδα καποιο ιδιαιτερο ονειρο και ετσι ξυπνησα ηρεμος. Δεν ηξερα πως αλλα ηταν ακομη βραδυ στο νησι. Μηπως κοιμηθηκα κανα 24ωρο και ξαναηρθε το βραδυ? Εμεινα με την απορια και πηγα στην πολη για να προετοιμαστω. Ηλπιζα να βρω κατι ενδιαφερον γιατι αλλιως θα με επιανε το τρελο μου και θα την κατεστρεφα.
Back to top Go down
Phoenix Marco
Impel Down Prisoner
Phoenix Marco


Posts : 101

[Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2   [Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Icon_minitimeWed 7 Apr 2010 - 1:10

Εφτασα στην πολη. Ηταν πολυ μεγαλη. Ακριβως απο πανω μας περιστρεφοταν η τεραστεια μπαλα της ντισκο. Καθ'ολη τη διαρκεια της διαδρομης προς τη πολη χρησιμοποιησα τα φτερα μου για να κατεβω απο το υψωμα. Ενιωσα την μεγαλη διαφορα μεταξυ των παλιων με τις καινουριες φλογες. Τα φτερα ηταν καθαρα πιο γρηγορα και οι φωτιες ηταν πιο πυκνες. Αυτο με χαροποιησε ιδιαιτερα. Ομως κατι που με εννοχλουσε ηταν το οτι ο Comar ελειπε. Ειμουν σιγουρος οτι θα με εβρισκε. Στη πολη δεν υπηρχε ψυχη. Εμοιαζε με στοιχιωμενο νησι καθως απο την ωρα που εφτασα δεν βρηκα ουτε ενα ζωντανο πλασμα. Προχωρισα πιο μεσα γιατι στην εισοδο ειχε μονο σπιτια και δεν βρηκα κανα μπαρακι. Εφτασα σε μια μεγαλη πλατεια. Κανεις πουθενα.
Back to top Go down
Phoenix Marco
Impel Down Prisoner
Phoenix Marco


Posts : 101

[Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2   [Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Icon_minitimeWed 7 Apr 2010 - 3:16

Η πλατεια ηταν γεματη καρεκλες και τραπεζια. Πιο περα υπηρχαν κουτες και βαρελια με κρασι και ποτα. Πανω στα τραπεζια βρηκα λιγα μπουκαλια σακε οποτε καθισα και ηπια λιγο. Μετα ειπα να προχωρισω πιο μεσα στη πολη επειδη ειχα δει κατι παραξενο απο ψηλα οπως πεταγα. Περπατησα αναμεσα σε κατι μονοπατια. Μετα απο λιγη ωρα βρεθηκα σε ενα τεραστειο κτηριο. Αυτο ηταν το παραξενο που εβλεπα. Ειχε ενα ασυνηθιστο σχημα και επισης ηταν και πολυ ψηλο. Ακουγοταν πολυ θορυβος απο μεσα. "Επιτελους πολιτισμος" ειπα απο μεσα μου και πλησιασα για να ανοιξω την πορτα. Δεν ειμουν τοσο σιγουρος για αυτο που πηγα να κανω αλλα το σωμα μου κινοταν απο μονο του (μαλλον το σακε με μεθυσε λιγο).
Back to top Go down
Phoenix Marco
Impel Down Prisoner
Phoenix Marco


Posts : 101

[Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2   [Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Icon_minitimeWed 7 Apr 2010 - 3:26

Μολις λιγα δευτερολεπτα ανοιξω την πορτα ο Comar ηρθε απο το πουθενα και καθισε στο κεφαλι μου. Τον κοιταξα και εκεινος τσιριξε απο ικανοποιηση. Ειμουν ετοιμος πια να ανοιξω την πορτα του κτηριου. Το χερι μου γυρισε αργα το πωμολο της. Τοτε ο θορυβος εγινε δυνατοτερος και τελικα εγινε οσο πιο δυνατος μπορουσε. Στο εσωτερικο ειδα ενα σωρο ανθρωπους να χορευουν σαν τρελοι. Σε εκεινο το μερος η μπαλα της ντισκο φαινοταν μεγαλυτερη και περιστρεφοταν με μεγαλη ταχυτητα ριχνοντας το εκτυφλωτικο φως στο πληθος. "Τι συμβαινει εδω?" ρωτησα. Τοτε ηρθε ενας τυπας, με επιασε απο το χερι και με τραβηξε προς τους υπολοιπους.
Back to top Go down
Phoenix Marco
Impel Down Prisoner
Phoenix Marco


Posts : 101

[Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2   [Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Icon_minitimeThu 8 Apr 2010 - 18:44

Ο τυπος που με αρπαξε αρχισε να χορευει. Οταν με αφησε 2 γκομενακια ηρθαν και αρχισαν να χορευουν μαζι μου. Δεν μπορουσα να ανισταθω και ετσι μπηκα και εγω στο ρυθμο της μουσικης. Ηταν πολυ ωραια καθως ετσι μεθυσμενος που ειμουν δεν καταλαβαινα και πολλα. Μετα απο πολυ ωρα χορου η μια αρχισε να πλησιαζει και να με χουφτωνει. Εκανα το ιδιο και τοτε εκεινη με φιλησε. Ητα πολυ ομορφη απο οτι μπορουσα να καταλαβω. Με επιασε απο το χερι και με οδηγησε σε ενα δωματιο που υπηρχαν πολλοι καναπεδες. Με εριξε και επεσε με ορμη πανω μου σαν θηριο πανω απο το θυραμα του.
Back to top Go down
Phoenix Marco
Impel Down Prisoner
Phoenix Marco


Posts : 101

[Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2   [Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Icon_minitimeThu 8 Apr 2010 - 18:44

Με επνιξε στα φιλια. Ολα ηταν τοσο παθιασμενα που με ταξιδευαν σε εναν ονειρικο κοσμο. Το χερι της σιγα σιγα μπηκε μεσα απο το παντελονι μου και τοτε η μεγαλυτερη ευχαριστηση ηρθε. Μολις καταλαβε πως ενιωθα με σηκωσε ηρεμα και με μετεφερε σε ενα αλλο δωματιο εξω απο το κτηριο. Βασικα με πηγε σε ενα σπιτι. Ανεβηκαμε κατι σκαλια και μετα με εβαλε και ξαπλωσα σε ενα κρεβατι. Εκεινη γυμνωθηκε και μετα επαιξε με το αδυνατο μου σημειο. Παραδεισος..! Καναμε σεξ εκεινο το βραδυ. Ηταν εμπειρη στον συνουσιασμο και ο καθενας μπορουσε να το καταλαβει.
Back to top Go down
Phoenix Marco
Impel Down Prisoner
Phoenix Marco


Posts : 101

[Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2   [Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Icon_minitimeThu 8 Apr 2010 - 18:45

Την επομενη μερα ξυπνησα σε ενα σοκακι. Συνειδητοποιησα πως πολλα χρηματα μου ελλειπαν. Ωστε ετσι ηταν. Το κεφαλι μου πονουσε και το ιδιο και το ... *cough* *cough*. Ειμουν εξοργισμενος με οσα εγιναν. Ειπα να παω και να την βρω αλλα δεν μπορεσα γιατι ολοι οι δρομοι ηταν ιδιοι και δεν θυμομουν τιποτα απο την κατευθυνση εξαιτιας του ποτου. Καταραμενο σακε. Ε τι να κανουμε, Πειρατης ειμαι και δεν μπορω να του αντισταθω. Εκεινη τη στιγμη καταλαβα οτι ειναι νυχτα. "Κατι περιεργο συμβαινει εδω" σκεφτηκα. Επρεπε να βρω ομως κατι να φαω γιατι δεν ειχα βαλει κατι στο στομα μου απο τοτε που λιποθυμισα στο περιεργο σπιτι.
Back to top Go down
Phoenix Marco
Impel Down Prisoner
Phoenix Marco


Posts : 101

[Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2   [Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Icon_minitimeThu 8 Apr 2010 - 18:46

Προσπαθησα να βρω κατι αλλα πουθενα τιποτα. Ολοι ηταν παλι στο μεγαλο κτηριο και χορευαν σαν τρελοι. Μπηκα και μεσα σε σπιτια αλλα δεν υπηρχε φαι. Ετσι αποφασισα να βγω απο την πολη και να κανω βολτα γυρω της. Βρηκα καπου πολλα παραξενα δεντρα που πιο μετα οδηγουσαν σε μια μικρη ζουγλα. "Ας δοκιμασω" ειπα και μπηκα μεσα. Ανεβηκα σε πολλα δεντρα για να παρω φρουτα αλλα ο κυριος στοχος μου ηταν το κρεας. Πολλες φορες εβγαζα τα φτερα για να πεταξω και να ψαξω καλυτερα. Ειδα μια κινηση καπου βαθια. Εκανα αποτομη βυθηση σε μικροτερο υψος και προσπαθησα να το πλησιασω χωρις να το καταλαβει.
Back to top Go down
Phoenix Marco
Impel Down Prisoner
Phoenix Marco


Posts : 101

[Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2   [Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Icon_minitimeThu 8 Apr 2010 - 18:48

Προσγειωθηκα ηρεμα πανω σε ενα δεντρο. Ευτυχως φυσαγε και δεν με πηρε ειδηση. Δεν ειδα τι ακριβως ηταν αλλα δεν με ενδιεφερε αυτο. Η πεινα με ειχε τρελανει τοσο που πραγματικα δεν με ενοιαζε τι θα ετρωγα. Πηρα μια βαθια ανασα και ειπα "Το φαγητο σου ερχετε Marco". Βουτηξα και γρηγορα του εκανα Sky Flame Swing. Δυστηχως το χτυπησα μονο στο ενα ποδι. Μετα αυτο νευριασε και αρχισε να μουγκριζει. Ηταν στις σκιες και δεν προσεξα τι ηταν. Λιγα δευτερολεπτα αργοτερα μου ορμησε με τεραστεια ταχυτητα και με εριξε κατω. Ειχε κερατα. Δεν εξηγειτε αλλιως καθως πιανομουν απο κατι σκληρο που εξεχε απο το κεφαλι του. Τι ομως ηταν θα το μαθαινα συντομα.
Back to top Go down
Phoenix Marco
Impel Down Prisoner
Phoenix Marco


Posts : 101

[Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2   [Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Icon_minitimeThu 8 Apr 2010 - 18:50

Μετετρεψα τα χερια μου σε φωτια και του τα εκαψα. Με αυτη τη κινηση αποκαλυψα το σωμα του και ειδα το απιστευτο. Ηταν ενα ζωο (δεν ξερω καν αν ειναι ζωο) το οποιο αντι για δερμα ειχε καθρευτες. Τα ματια του ηταν 2 μπιλιες οι οποιες καθρευτιζαν οτι εβλεπε. Και ειχε και κερατα (ευτυχως αυτα ηταν κανονικα). Του ετρεχαν τα σαλια. Τι σαλια τωρα... και αυτα καθρευτιζαν. Ομως ηταν υπουλο και μου επιτεθηκε οπως το περιεργαζομουν. Προσπαθησα να αμυνθω αλλα εκεινο με δαγκωσε σκληρα στο δεξι μου χερι. Δεν περιμενα πονο αλλα αυτο πονεσε και πολυ μαλιστα. Μολις κοιταξα το χερι μου επαθα πλακα.
Back to top Go down
Phoenix Marco
Impel Down Prisoner
Phoenix Marco


Posts : 101

[Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2   [Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Icon_minitimeThu 8 Apr 2010 - 18:52

Οταν κοιταξα το χερι μου παρατηρησα οτι εκει που με δαγκωσε το περιεργο πλασμα ειχε γινει καθρεφτης. Το σαλιο του εσταζε απο το χερι μου και μεταμορφωνε το δερμα μου απο οπου περνουσε σε καθρεφτη. Ειχα αναστατωθει αλλα ευτυχως βρηκα το κουραγιο να ξανακοιταξω τον αντιπαλο μου. Μπορουσα να κινησω το χερι μου ακομη. Εκανα το δεξι μου χερι φτερο και περιμενα μεχρι να αναρωσει το χερι μου. Για καλη μου τυχη γιατρευτηκε γρηγορα και ετσι μπορεσα να παλεψω οπως πριν. Ειχα νευριασει και η πεινα μου τεντωσε τα νευρα για τα καλα. Δεν μπορεσα να αντισταθω στον πειρασμο του ψημενου πλασματος. Τα φτερα βγηκαν μονα τους και πλησιασα. Ηταν η τελευταια μας συγκρουση.
Back to top Go down
Phoenix Marco
Impel Down Prisoner
Phoenix Marco


Posts : 101

[Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2   [Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Icon_minitimeThu 8 Apr 2010 - 18:53

Το επιασα με τα χερια μου απο τα κερατα. Λυσασμενο αυτο προσπαθησε να ξεφυγει. Ματαια ομως γιατι αν με πιασουν τα νευρα μου κανεις δεν ξεφευγει. Ετσι αρχισα να του ριχνω κλοτσιες στα ματια του. Φαινοταν να ποναει πολυ. Ειμουν ετοιμος να του κανω Part-Body Transformation [Flame Airdrop] . Αρχισα την κινηση μου. Ηταν επιτυχης. Το πλασμα ζυγιζε πολλα κιλα και γι'αυτο εσκασε με δυναμη κατω. Εσπασε στο εδαφος. Πηρα τα κερατα του για ενθυμιο και μαζι και ενα μικρο κομματι απο καθρεφτη. Τα κολλησα στο δρομο με καυτη φωτια και συνεχισα την αναζητηση μου για φαι παρολο που χορτασα απο τη μαχη μου. Αποφασισα να γυρισω λιγο στην πολη μεχρι να φυγω για αλλο νησι γιατι πραγματικα ηταν πολυ βαρετα εδω.
Back to top Go down
Phoenix Marco
Impel Down Prisoner
Phoenix Marco


Posts : 101

[Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2   [Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Icon_minitimeThu 8 Apr 2010 - 18:57

Η πολη ηταν παλι αδεια. Πηγα στην πλατεια με τα ποτα. Ηπια μερικα και μετα ξεκινησα για τη σχεδια μου. Στο δρομο, πριν βγω απο την πολη βρηκα ενα αδιεξοδο ομως και παλι προχωρισα εμπρος. Ξαφνικα ο τειχος που σταματαγε το δρομο μου ανοιξε και εμφανιστηκαν κατι σκαλια. Κατεβηκα και βρηκα ενα σωρο τροφιμα. Δεν περιγραφω τι εγινε. Απλα αδιασε το μερος. Μετα απο λιγες ωρες ξεκουρασης και χωνεψης πηρα το δρομο της επιστροφης. Για να φτασω πιο γρηγορα και να βρω και το δρομο μου εβγαλα τα φοινηκικα φτερα και πεταξα προς την κατευθηνση που ηθελα... στη σχεδια δηλαδη.
Back to top Go down
Phoenix Marco
Impel Down Prisoner
Phoenix Marco


Posts : 101

[Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2   [Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Icon_minitimeThu 8 Apr 2010 - 19:02

Ευτυχως που βρηκα το δρομο μου. Τον αναγνωρισα απο το αδειο σπιτι που ειχα βρει οταν πρωτοηρθα και με επιασε ο πονοκεφαλος. Μπηκα μεσα σαν μια τελευταια φορα. Ειχε καει ολοσχερως στο εσωτερικο ομως συγκρατιοταν και δεν επεφτε. Ξαναπηγα στην κουζινα. Ακουγα την ιδια μουσικη που ειχε και η ντισκο. Δεν ηξερα απο που ερχοταν αλλα δεν εδωσα σημασια. Σε αυτο το νησι δεν ειχα δει μερα παρα μονο βραδυ. Ειπα να βγω λιγο εξω γιατι πριν μου ειχε δωθει μια ιδεα. Στη μαχη παρατηρησα οτι εξειδικευομαι στην μαχη απο κοντα και πως χρειαζομαι καποια τεχνικη για να κανω ζημια στον αντιπαλο μου απο μακρια.
Back to top Go down
Phoenix Marco
Impel Down Prisoner
Phoenix Marco


Posts : 101

[Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2   [Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Icon_minitimeFri 9 Apr 2010 - 16:51

Μετα απο πολυ προσπαθεια βρηκα την καινουρια μου επιθεση. Ηταν μια επιθεση αερους. Ετσι για να την τελειοποιησω εμεινα στο νησι αλλη μια μερα. Ηταν η Part-Body Transformation [Aerial Flame Shot] . Δεν θα ειχα τωρα κανα σημειο ακαλυπτο και θα ειχα μια εξτρα επιθεση. Ηταν απλα τα πραγματα. Πηγα στη σχεδια μετα απο πολυ σκεψη και ξεκινησα για ενα αλλο προορισμο. Θα πηγαινα στο Ilusia. Κατι μου ελεγε πως εκει θα συνεβαινε κατι πολυ σημαντικο. Ειχα αυτο το μεγαλο προαισθημα. Και επειδη κατι τετοια γεγονοτα ειναι συναρπαστικα δεν ηθελα να το χασω. Αποχαιρετησα το νησι και ξεκινησα για τον νεο μου προορισμο.... Ilusia

Τέλος Awaking The Mythical Power Part 2
Back to top Go down
Sponsored content





[Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2   [Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2 Icon_minitime

Back to top Go down
 
[Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» [Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 1
» [Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2
» [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 1]
» [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3]
» [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
One Piece RPG :: One Piece World :: East Blue Sea :: Mirrorball Island-
Jump to: