One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 3 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 3 Guests

None

Most users ever online was 41 on Mon 8 Jul 2019 - 12:21
Latest topics
» eyes eyes no mi
[Ολοκληρωμένη]Sargon IV ......μια νεα αρχη - Page 2 Icon_minitimeby inspecor Fri 27 Dec 2013 - 17:05

» Φλεγὀμενος δράκος
[Ολοκληρωμένη]Sargon IV ......μια νεα αρχη - Page 2 Icon_minitimeby LarsAlexanderson Wed 27 Feb 2013 - 3:40

» aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
[Ολοκληρωμένη]Sargon IV ......μια νεα αρχη - Page 2 Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Fri 11 Jan 2013 - 23:09

» pakiskisgfsdfgsdfgdf
[Ολοκληρωμένη]Sargon IV ......μια νεα αρχη - Page 2 Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Fri 4 Jan 2013 - 0:10

» aagsdf gsdfgsdfgs g
[Ολοκληρωμένη]Sargon IV ......μια νεα αρχη - Page 2 Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Fri 4 Jan 2013 - 0:08

» John de Devil
[Ολοκληρωμένη]Sargon IV ......μια νεα αρχη - Page 2 Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Wed 2 Jan 2013 - 21:29

» Vice Admiral Smoker
[Ολοκληρωμένη]Sargon IV ......μια νεα αρχη - Page 2 Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Wed 2 Jan 2013 - 21:29

» Fenik Fenik no mi
[Ολοκληρωμένη]Sargon IV ......μια νεα αρχη - Page 2 Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Wed 2 Jan 2013 - 8:49

» steleas tox 4
[Ολοκληρωμένη]Sargon IV ......μια νεα αρχη - Page 2 Icon_minitimeby steleas Tue 13 Mar 2012 - 18:02

» One Piece RPG Scanlation Group
[Ολοκληρωμένη]Sargon IV ......μια νεα αρχη - Page 2 Icon_minitimeby skatopsuxos Thu 29 Dec 2011 - 20:01

» Captain Luffy forum owner here!
[Ολοκληρωμένη]Sargon IV ......μια νεα αρχη - Page 2 Icon_minitimeby Scyther Sun 3 Jul 2011 - 14:50

» Anime: Μια νέα αρχή!
[Ολοκληρωμένη]Sargon IV ......μια νεα αρχη - Page 2 Icon_minitimeby Monkey D. Dragon Sun 19 Jun 2011 - 4:19

» Son.D.Goku
[Ολοκληρωμένη]Sargon IV ......μια νεα αρχη - Page 2 Icon_minitimeby giannisbeast Sun 13 Feb 2011 - 22:58

» Cloud-cloud no mi
[Ολοκληρωμένη]Sargon IV ......μια νεα αρχη - Page 2 Icon_minitimeby StrangMan Wed 9 Feb 2011 - 3:46

» Δυνατότερος Shichibukai
[Ολοκληρωμένη]Sargon IV ......μια νεα αρχη - Page 2 Icon_minitimeby ximen Sun 2 Jan 2011 - 23:03

Σύνδεσμοι
free forum
free forum
free forum
free forum
free forum
free forum

 

 [Ολοκληρωμένη]Sargon IV ......μια νεα αρχη

Go down 
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
e.re.seis
Pirate Rookie
Pirate Rookie
e.re.seis


Posts : 45

[Ολοκληρωμένη]Sargon IV ......μια νεα αρχη - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Sargon IV ......μια νεα αρχη   [Ολοκληρωμένη]Sargon IV ......μια νεα αρχη - Page 2 Icon_minitimeWed 14 Apr 2010 - 20:20

....οταν ο αντρας πλησιασε,ειπα αμεσως με απορια........Nagee?
NTANNN(ενα σφυρι πεταχτηκε στο κεφαλι μου και φωνες οργης πλυμμηριζαν το ναυπηγειο)!

τελικα ηταν η αδερφη του Nagee!...ο Θεε μου!Ηταν τοσο ασχημη!Ακριβως ιδια με τον αδερφο της !μονο που ο αδερφος της ειναι αντρας.....το ιδιο θα επρεπε να ειναι και αυτη...!χιχιχι!

Μετα απο αυτη την παρεξηγηση ζητησα συγνωμη και εριξα το φταιξιμο στο οτι ηταν σκοτεινα και δεν εβλεπα αυτη την ομορφια που κρυβοταν απο πισω!Τοτε η Magee με συμπαθησε αμεσως και νομιζω μου την επεφτε κιωλας(δεν θα την αντεξω τοση ντροπη)!
Back to top Go down
e.re.seis
Pirate Rookie
Pirate Rookie
e.re.seis


Posts : 45

[Ολοκληρωμένη]Sargon IV ......μια νεα αρχη - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Sargon IV ......μια νεα αρχη   [Ολοκληρωμένη]Sargon IV ......μια νεα αρχη - Page 2 Icon_minitimeWed 14 Apr 2010 - 20:35

...της εξηγησα τι περιπου ηθελα και έπειτα παρεα με τους δυο μαντραχαλάδες βγηκαμε στην αυλη για να μου διξει τι μπορουσε να μου δωσει!Δεν ημουν καθολου ευχαριστημενως απο το θεαμα!Η αυλη ηταν γεματη σαπιωκαραβα και αθλιες βαρκουλες!

Magee: λοιπον?Σου αρεσε τιποτα?

Για να ειμαι ειληκρινης δεν πιστευω πως θα εμπιστευομουν τη ζωη μου σε καποιο απο αυτα που εχεις εδω εξω...

Magee: (με λυπημενο υφος)καταλαβαινω....παει καιρος απο τοτε που ειχαμε παραγγελειες για πλοια και απο τοτε τα παντα εδω γυρο απλα σαπιζουν!ΟΟΥ!μια στιγμη!Το τελευταιο καραβι που ειχαμε υπο κατασκευη ειναι ακομα μεσα στο ναυπηγειο!Ειναι σε πολυ καλη κατασταση!
Back to top Go down
e.re.seis
Pirate Rookie
Pirate Rookie
e.re.seis


Posts : 45

[Ολοκληρωμένη]Sargon IV ......μια νεα αρχη - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Sargon IV ......μια νεα αρχη   [Ολοκληρωμένη]Sargon IV ......μια νεα αρχη - Page 2 Icon_minitimeWed 14 Apr 2010 - 20:42

...Γυρισαμε στην αποθηκη του ναυπηγειου και οπως ειχε πει η Magee,υπηρχε ενα καραβι σε πολυ καλη κατασταση!Δεν ειχε ολοκληρωθει τελειως και ετσι της ζητησα να προσθεσω εγω οτι ειχε μεινει μισοτελειωμενο,μιας και ημουν απο τους καλυτερους μηχανικους!...η Magee συμφωνησε και μαλιστα με αφησε να χρησημοποιησω οτι χρειαζομουν απο το ναυπηγειο της!
...οι δυο τυποι με βοηθησαν να συγκεντωσω τα υλικα που ηθελα και ετσι ξεκινησα να επισκευαζω το καραβι....
Back to top Go down
e.re.seis
Pirate Rookie
Pirate Rookie
e.re.seis


Posts : 45

[Ολοκληρωμένη]Sargon IV ......μια νεα αρχη - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Sargon IV ......μια νεα αρχη   [Ολοκληρωμένη]Sargon IV ......μια νεα αρχη - Page 2 Icon_minitimeThu 15 Apr 2010 - 17:57

....το ξημερωμα της επομενης μερας.....

Το καραβι ειναι επιτελους ετοιμο!Μου κοστισε 10.000 μπελι !
Γλειτωσα αρκετα λεφτα μπορω να πω!Τωρα το μονο που μου μενει ειναι να παω να χαιρετισω την Εβιτα και να παρω οτι τροφιμα μπορω απο τον πατερα της!Αφου ευχαριστησα την Magee και τα παιδια ξεκινησα για το εστιατοριο!...Μπηκα μεσα στο εστιατοριο και προς εκπληξη μου οταν με ειδε ο γερο Graze δεν μου πεταξε τιποτα!...Ειχε μαθει πως βοηθησα εκεινο τον τυπο να σωσει την Tavern του και ετσι με πηρε με το καλο!...Του εξηγησα πως επρεπε να φυγω και πως χρειαζομουν φαγωσιμα!Μου εδωσε οσα μπορουσε χωρις να ζητησει μπελι και επειτα φωναξε την γλυκια Εβιτα να κατεβει!...Αυτη μολις με ειδε κοκκινησε και επειτα μου ζητησε να με συνοδευσει ως το λιμανι!...δεχτηκα!
Back to top Go down
e.re.seis
Pirate Rookie
Pirate Rookie
e.re.seis


Posts : 45

[Ολοκληρωμένη]Sargon IV ......μια νεα αρχη - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Sargon IV ......μια νεα αρχη   [Ολοκληρωμένη]Sargon IV ......μια νεα αρχη - Page 2 Icon_minitimeThu 15 Apr 2010 - 18:11

...στον δρομο δεν μιλησαμε καθολου!Απλα κοιταζομασταν! Οταν φτασαμε στο λιμανι μπροστα απο το μικρο μου καραβι την χαιδεψα τρυφερα στο προσωπο και της ειπα:

Γλυκια μου Εβιτα μην ανησυχεις για εμενα....θα ειμαι ενταξει......!
Επειτα κοιτοντας την μεσα στα ματια σκεπτομενος πως ηταν η τελευταια ευκαιρια μου να την "κουτουπωσω" της ειπα:

θα ανεβεις να σου δειξω το..(Μια πετρα καρφωθηκε στο κουτελο μου αφηνοντας ενα μεγαλο καρουμπαλο)...κα....καραβ..ι μου?

Ηταν ο πατερας της!χαχαχα!Αυτος ο μπαρμπας δεν παιζεται!Ειχε ερθει να με αποχαιρετησει!

.....Τους αποχαιρετησα και ανεβηκα στο καραβι αφηνοντας πισω νεους φιλους και παλιους ερωτες.....
Back to top Go down
Sponsored content





[Ολοκληρωμένη]Sargon IV ......μια νεα αρχη - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Sargon IV ......μια νεα αρχη   [Ολοκληρωμένη]Sargon IV ......μια νεα αρχη - Page 2 Icon_minitime

Back to top Go down
 
[Ολοκληρωμένη]Sargon IV ......μια νεα αρχη
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη...
» [Δεκτή]Sargon Four (IV)
» Sargon Four (IV)
» Sargon IV Skills
» [Ανοιχτή] ΜΙΑ ΝΕΑ ΑΡΧΗ

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
One Piece RPG :: One Piece World :: North Blue Sea :: Micqueot-
Jump to: