One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there is 1 user online :: 0 Registered, 0 Hidden and 1 Guest

None

Most users ever online was 41 on Mon 8 Jul 2019 - 12:21
Latest topics
» eyes eyes no mi
[Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Icon_minitimeby inspecor Fri 27 Dec 2013 - 17:05

» Φλεγὀμενος δράκος
[Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Icon_minitimeby LarsAlexanderson Wed 27 Feb 2013 - 3:40

» aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
[Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Fri 11 Jan 2013 - 23:09

» pakiskisgfsdfgsdfgdf
[Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Fri 4 Jan 2013 - 0:10

» aagsdf gsdfgsdfgs g
[Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Fri 4 Jan 2013 - 0:08

» John de Devil
[Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Wed 2 Jan 2013 - 21:29

» Vice Admiral Smoker
[Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Wed 2 Jan 2013 - 21:29

» Fenik Fenik no mi
[Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Wed 2 Jan 2013 - 8:49

» steleas tox 4
[Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Icon_minitimeby steleas Tue 13 Mar 2012 - 18:02

» One Piece RPG Scanlation Group
[Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Icon_minitimeby skatopsuxos Thu 29 Dec 2011 - 20:01

» Captain Luffy forum owner here!
[Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Icon_minitimeby Scyther Sun 3 Jul 2011 - 14:50

» Anime: Μια νέα αρχή!
[Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Icon_minitimeby Monkey D. Dragon Sun 19 Jun 2011 - 4:19

» Son.D.Goku
[Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Icon_minitimeby giannisbeast Sun 13 Feb 2011 - 22:58

» Cloud-cloud no mi
[Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Icon_minitimeby StrangMan Wed 9 Feb 2011 - 3:46

» Δυνατότερος Shichibukai
[Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Icon_minitimeby ximen Sun 2 Jan 2011 - 23:03

Σύνδεσμοι
free forum
free forum
free forum
free forum
free forum
free forum

 

 [Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3)

Go down 
AuthorMessage
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Empty
PostSubject: [Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3)   [Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Icon_minitimeWed 21 Apr 2010 - 19:59

Επιτελους ,μετα απο ενα μακρυ ταξιδι,εφτανα στο νησι οπου μεγαλωσα και εγινα δυνατος.Το Dawn Island,ηταν το νησι που με αφησε ο παππους μου ,μαζι με τον αδερφο μου ,στην Dadan.Ανυπομονουσα να δω και τον αδερφο μου και την Dadan ,μετα απο πολυ καιρο.Ομως,αυτα που εμαθα απο τον Momonga,με προβληματιζαν ακομα πολυ εντονα.Δεν ειχα ιδεα οτι ο παππους μου ηταν τοσο σημαντικος και δυνατος στο Ναυτικο και σιγουρα θα ειχε προβληματα αν συνεχιζα να γινομαι διασημος και δυνατοτερος ,προκαλωντας το Ναυτικο και την Κυβερνηση.


Last edited by Portgas D. Ace on Thu 22 Apr 2010 - 4:02; edited 2 times in total
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Empty
PostSubject: Re: [Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3)   [Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Icon_minitimeWed 21 Apr 2010 - 20:06

Μολις εφτασα στην παραλια του νησιου,κατεβηκα απο την βαρκα και αφου την τραβηξα στην αμμο,ξεκινησα για το χωριο.Ηλπιζα να βρω τον αδερφο μου εκει αφου μου ειχε ληψει πολυ.Απο μικροι ημασταν πολυ δεμενοι και τον βοηθουσα παντα,αφου ηταν πιο αδυναμος απο μενα αν και ειχε φαει φρουτο του διαβολου οταν ηταν 5 ετων.Ο παππους μας σκληραγωγουσε συνεχως και πολλες φορες ξεπερνουσε τα ορια ,με αποτελεσμα ο αδερφος μου να μην αντεχει καποιες απο αυτες.Τοτε ηταν που εμπαινα εγω μπροστα και τον βοηθουσα να συνεχισει.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Empty
PostSubject: Re: [Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3)   [Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Icon_minitimeWed 21 Apr 2010 - 20:14

Τελικα εφτασα στο χωριο του νησιου,το Fuschia.Επιτελους εβλεπα πολλα γνωστα φιλικα προσωπα,οπως τον δημαρχο.Αφου τον χαιρετησα ,μου ειπε οτι ειχα γινει διασημος και με εγραφαν οι εφημεριδες ,για την μαχη μου με τον Momonga.
-Ace,εχεις γινει αρκετα διασημος,το ξερεις??
-Κατι ακουσα,του απαντησα.
-Να προσεχεις Ace,το Ναυτικο θα σε κυνυγησει περισσοτερο οσο πιο διασημος γινεσαι.
-Το ξερω,δημαρχε,αλλα δεν με νοιαζει για το Ναυτικο.Συγνωμη αλλα βιαζομαι,πρεπει να φυγω.
Συνεχισα προς το μπαρ του χωριου ,το οποιο ειχε ενα πολυ αγαπημενο προσωπο για μενα και τον αδερφο μου,η Makino.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Empty
PostSubject: Re: [Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3)   [Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Icon_minitimeWed 21 Apr 2010 - 20:22

H Makino μας ειχε σταθει σαν μητερα,αφου δεν ειχαμε απο μωρα.Την αγαπουσα πολυ και ανυπομονουσα να την δω.Μπηκα στο μπαρ και ειδα την Makino.
-Makino,φωναξα.
Μολις με ειδε της επεσε το μπουκαλι σακε που κρατουσε στα χερια της και δεν μιλησε για λιγο.
-Αce?Tι κανεις εδω??Εγινε κατι,σε κυνυγαει το Ναυτικο??
-Ετσι με καλοσωριζεις μετα απο τοσο καιρο που εχουμε να ειδωθουμε??
Ειχαν περασει τεσσερα χρονια απο την τελευταια φορα που ειχα δει την Makino ,πριν ξεκινησω το ταξιδι μου ως πειρατης.
-Συγνωμη,αλλα με ξαφνιασε η επιστροφη σου.
-Δεν πειραζει,ελα να σε αγκαλιασω.
Αφου με αγκαλιασε ,δακρυα αρχισαν να τρεχουν απο τα ματια της.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Empty
PostSubject: Re: [Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3)   [Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Icon_minitimeWed 21 Apr 2010 - 20:27

Η Makino ειχε παραμεινει το ιδιο ομορφη και εδειχνε το ιδιο νεα με πριν.Ηταν περιπου τριαντα πεντε ετων,αλλα εδειχνε σαν να ειναι εικοσι.
-Δεν αλλαξες καθολου,Makino,παρεμεινες το ιδιο ομορφη με πριν.
-Ευχαριστω,Ace.Εσυ ομως αλλαξες.Εγινες ολοκληρος αντρας πια.Εφυγες απο δω εφηβος και γυρισες αντρας.
Ηταν αληθεια,εφυγα απο το χωριο στα δεκαεπτα μου για να ξεκινησω ως πειρατης αλλα τωρα ενιωθα πολυ πιο σιγουρος και δυνατος.Ειχα γινει αντρας και δεν φοβομουν τιποτα πια.
-Πως εισαι Makino?Ολα καλα εδω?Εγινε τιποτα οσο ελειψα?
-Οχι,μου απαντησε.Παραμενει ησυχο το χωριο και δεν μας επιτεθηκαν καθολου πειρατες απο τοτε που εφυγε ο Red Haired και το πληρωμα του.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Empty
PostSubject: Re: [Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3)   [Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Icon_minitimeWed 21 Apr 2010 - 20:32

Ο Red Haired Shanks ηταν αυτος που προστατεψε το νησι και τον αδερφο μου απο μια επιδρομη ληστων πριν δεκα χρονια και ειχε γινει το ειδωλο του αδερφου μου.Ηταν πολυ δυνατος πειρατης,αφου ειναι ακομα και σημερα ενας απο τους τεσσερις Yonkou,τους τεσσερις πιο δυνατους πειρατες που κυβερνουν τον Νεο Κοσμο.Και εγω ομως τον συμπαθουσα πολυ,γιατι ηταν πολυ καλοσυνατος και ευγενικος ανθρωπος και αυτος αλλα και το πληρωμα του,παρα την δυναμη τους.
Εκεινη την στιγμη ομως,θυμηθηκα τον αδερφο μου.
-Makino,o αδερφος μου,που ειναι?Πως και δεν ειναι εδω?
Απο μικροι οταν ημασταν,ο αδερφος μου περνουσε σχεδον ολη τη μερα του στο μαγαζι της Makino,τρωγοντας συνηθως.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Empty
PostSubject: Re: [Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3)   [Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Icon_minitimeWed 21 Apr 2010 - 20:38

-Ο Luffy εφυγε,μου απαντησε.
-Εφυγε?Τι εννοεις εφυγε??
-Εφυγε απο το νησι πριν ενα χρονο για να γινει πειρατης σαν και σενα και τον Shanks.
-Κριμα,ηρθα ως εδω με την ελπιδα να τον δω μετα απο τοσο καιρο,αλλα δεν πειραζει.Θα ειδωθουμε σιγουρα καποια στιγμη ως δυνατοι πειρατες και οι δυο.
Ο Luffy ειχε ξεκινησει και αυτος το ταξιδι του για να γινει πειρατης ,σαν και μενα.Απο την μια στεναχωρηθηκα που δεν θα τον εβλεπα,αλλα απο την αλλη ημουν περηφανος που ξεκινησε και αυτος.Ο Luffy,ηταν και αυτος δυνατος και το ονειρο του ηταν να γινει ο βασιλιας των πειρατων.
-Μαθαινεις καθολου νεα του?Ρωτησα την Makino.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Empty
PostSubject: Re: [Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3)   [Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Icon_minitimeWed 21 Apr 2010 - 20:59

-Ε,ναι...
Η απαντηση της με προβληματισε,αφου ο τονος της ηταν καπως περιεργος,σαν να ηθελε να κρυψει κατι.
-Τι εγινε?της ειπα.
-Μιλησατε καθολου?
-Οχι δεν μιλησαμε, μου απαντησε με τον ιδιο περιεργο τονο.
-Πες μου Makino,εγινε κατι?
Τοτε αυτη πηγε μεσα στην κουζινα και αφου εψαξε για λιγο γυρισε κρατωντας ενα χαρτι στο χερι.Καλαβα οτι ηταν αφισα καταζητουμενου,αλλα οταν μου την εδειξε,σοκαριστηκα.Ηταν ο Luffy,o αδερφος μου χαμογελωντας με το ψαθινο καπελο του στο κεφαλι.Αυτο ηταν το ψαθινο καπελο που του ειχε χαρισει ο Shanks ,το ειδωλο του ,και δεν το εβγαζε ποτε.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Empty
PostSubject: Re: [Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3)   [Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Icon_minitimeWed 21 Apr 2010 - 21:14

H αφισα εδειχνε τον αδερφο μου και απο κατω το bounty του.Ενα bounty που για ενα 17χρονο ηταν πολυ μεγαλο και ουτε εγω δεν ειχα τετοιο bounty στην ηλικια του.
-Ωστε εγινε τοσο διασημος και δυνατος , ε?
-Ναι,μου απαντησε η Makino.
-Xαιρομαι,ειπα με εναν ευθυμο τονο στην φωνη μου.
-Χαιρεσαι??Χαιρεσαι που τωρα εχει γινει επικυρηγμενος απο το Ναυτικο και θα τον κυνηγανε Ναυτικοι και κυνηγοι επικυρηγμενων?
Την ειχε ενοχλησει παρα πολυ η αντιδραση μου και μου ειχε θυμωσει .
-Πως μπορεις να χαιρεσαι?Δεν νοιαζεσαι για αυτον??
-Ηρεμησε,της ειπα.
-Ο Luffy δεν ειναι πια μικρο παιδι.Και ουτε ειναι αδυναμος.Δεν χρειαζεται να ανησυχεις για αυτον και ουτε εγω.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Empty
PostSubject: Re: [Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3)   [Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Icon_minitimeWed 21 Apr 2010 - 21:21

-Αλλωστε εχει φαει και φρουτο του διαβολου ,που τον κανει ακομα δυνατοτερο.
-Ναι αλλα δεν μπορει να κολυμπησει ετσι.
-Δεν εχει σημασια ,κανεις δεν θα μπορεσει να τον ριξει στην θαλασσα.Ο αδερφος μου ειναι δυνατος,στο ειπα.
Τοτε η Makino κοιταξε τις πληγες μου απο την μαχη μου με τον Momonga.Eμεινε αφωνη για λιγο και τοτε μου ειπε.
-Και εσυ εχεις φαει φρουτο αλλα δες τι επαθες.
-Δεν επαθα τιποτα.Μια χαρα ειμαι,δεν το βλεπεις?
-Και αυτες οι πληγες τι ειναι,Ace?
-Δεν ειναι τιποτα.
-Δεν σε εχω ξαναδει πληγωμενο,Ace,απο τοτε που εφαγες το Mera Mera no mi.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Empty
PostSubject: Re: [Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3)   [Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Icon_minitimeThu 22 Apr 2010 - 1:20

Tα λογια που ακουσα απο το στομα της Makino μου εφεραν πισω στο νου μου μνημες απο την παιδικη μου ηλικια,και το γεγονος που μου αλλαξε την ζωη.Αυτο το γεγονος ηταν oταν εφαγα το Mera Mera no Mi.Ηταν αλλη μια απο τις σκληρες μεθοδους του παππου για να με σκληραγωγησει.Με ειχε παει και με ειχε αφησει ολομοναχο στο γειτονικο νησι,το οποιο ηταν ακατοικητο.Στο νησι υπηρχε ενα μεγαλο δασος και μια παραλια.Εκεινη την νυχτα εβρεχε και δεν ειχα φαει τιποτα.Καθως καθομουν κατω απο ενα δεντρο για να προφυλαχτω απο την βροχη,ακουσα φωνες.Στην αρχη τρομαξα αλλα μετα πιστεψα πως ηταν αλλο ενα κολπο του παππου για να δει αν φοβομουν.Πηγα πιο κοντα και ειδα δυο σκοτεινες φιγουρες.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Empty
PostSubject: Re: [Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3)   [Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Icon_minitimeThu 22 Apr 2010 - 1:32

Ακουσα να λενε :
-Που να το αφησουμε ?
-Δεν ξερω,απαντησε η δευτερη φιγουρα.
-Ψαξε καπου να μην το βρει κανεις και θα γυρισουμε οταν ξεφυγουμε.
-Αν γυρισουμε χωρις αυτο στον καπετανιο,ειμαστε νεκροι σιγουρα.
-Το ξερω ,ψαξε.
Tελικα μετα απο αρκετα λεπτα,ακουσα και αλλες φωνες και ειδα μερικους Ναυτικους να ερχονται προς το μερος μας.Τοτε οι σκοτεινες φιγουρες,που απο οτι καταλαβα ηταν πειρατες πανικοβληθηκαν και ο ενας πεταξε το φρουτο στον θαμνο που ημουν κρυμμενος,και αρχισαν να τρεχουν και οι δυο.Αυτο σιγουρα δεν ηταν κολπο του παππου,οποτε κρυφτηκα για λιγο μεχρι να απομακρυνθουν ολοι.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Empty
PostSubject: Re: [Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3)   [Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Icon_minitimeThu 22 Apr 2010 - 1:42

Tελικα μετα απο αρκετη ωρα,οταν ημουν σιγουρος οτι δεν υπηρχε κανεις γυρω,βγηκα απο τη κρυψωνα μου.Αφου σηκωθηκα ,θυμηθηκα οτι ειχαν πεταξει κατι οι πειρατες,προς το μερος μου.Αφου κοιταξα κατω απο τον θαμνο ειδα ενα περιεργο φρουτο.Με την πρωτη ματια εμοιαζε με με μεγαλη φραουλα αλλα ηταν μπλε χρωμα και ειχε πολυ περιεργα σχηματα σχεδιασμενα πανω του.Δεν ειχα ξαναδει κατι τετοιο ποτε στην ζωη μου και μου εκανε μεγαλη εντυπωση.Αλλα γιατι οι πειρατες το ηθελαν τοσο πολυ?Θα ειχε ιδιαιτερη αξια μαλλον οποτε το κρατησα.Οταν ξημερωσε ,η πεινα με ειχε εξαντλησει και δεν μπορουσα να συνεχισω χωρις να φαω κατι.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Empty
PostSubject: Re: [Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3)   [Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Icon_minitimeThu 22 Apr 2010 - 1:47

Μετα απο πολλες προσπαθειες να βρω κατι να φαω ,δεν καταφερα τιποτα.Το μονο που βρηκα ηταν μερικα δηλητηριωδη μανιταρια.Ειχα απελπιστει και θυμωσει παρα πολυ με τον παππου που με αφηνε για τεταρτη μερα ολομοναχο.Ξαφνικα,θυμηθηκα οτι ειχα το φρουτο των πειρατων μαζι μου.Αφου το εβγαλα απο το σακιδιο μου το ξανακοιταξα πιο προσεκτικα.Δεν παραηρησα τιποτα που να του δινει μεγαλη αξια και δεν θεωρησα οτι οι πειρατες θα ηθελαν ενα δηλητηριωδες φρουτο τοσο πολυ.Οποτε αποφασισα να το φαω.Δαγκωσα το φρουτο χωρις να το ξεφλουδισω,αλλα αφου το καταπια η γευση του ηταν αθλια.Δεν εμοιαζε με τιποτα που ειχα ξαναφαει,ειχε την πιο ασχημη γευση απο οτιδηποτε.Το ξαναβαλα στην τσαντα μου και κατεβηκα προς την παραλια.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Empty
PostSubject: Re: [Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3)   [Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Icon_minitimeThu 22 Apr 2010 - 1:53

Οταν εφτασα,ειδα μια βαρκα να ερχεται.Αναγνωρισα αμεσως τον μεγαλοσωμο αντρα με α γκριζα μαλλια και το μουσι.Ηταν ο παππους μου, ο Monkey D. Garp.Κατεβηκε απο την βαρκα και με πλησιασε.Ημουν εξαντλημενος και δυσκολια στεκομουν στα ποδια μου.Ειχα να φαω δυο ολοκληρες μερες ,εκτος απο το φρουτο με την ασχημη γευση.
-Απο οτι βλεπω ζεις ακομα, Ace.
-Nαι ,ζω.Και θα ζουσα κι αλλο,δεν σε χρειαζομαι.
-Εισαι σιγουρος?Γιατι δειχνεις εξαντλημενος.
-Μια χαρα ειμαι,απαντησα θυμωμενος.
-Αν ειναι ετσι να σε αφησω εδω.
-Δεν με νοιαζει.
-Απο ποτε εχεις να φας?
-Πριν λιγο εφαγα ενα περιεργο φρουτο.
-Φρουτο?Πως ηταν?ρωτησε καχυποπτα.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Empty
PostSubject: Re: [Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3)   [Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Icon_minitimeThu 22 Apr 2010 - 2:00

-Το εχω μαζι μου.Ειχε χαλια γευση οποτε μια δαγκωνια εφαγα μονο.
-Αθλια γευση?Τι εννοεις?
-Ηταν αθλιο,εφαγα μονο μια δαγκωνια.Εμοιαζε με φραουλα αλλα ηταν μπλε και ειχε περιεργα σχεδια πανω του.
Στο ακουσμα αυτων των λεξεων ο παππους σοκαριστηκε.Δεν μιλησε για λιγο.
-Δειξτο μου,φωναξε.
Εβγαλα το περιεργο φρουτο και το δωσα στον παππου.Αυτος εδειχνε ακομα πιο σοκαρισμενος απο πριν .
-Το καταπιες ,με ρωτησε ανυπομονα.
-Ναι,απαντησα.
-ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ?
Ο παππους αρχισε να φωναζει.Δεν τον ειχα δει τοσο εκτος ελεγχου ξανα.
-Τι εκανα?Δεν εκανα τιποτα.
-Ξερεις τι ειναι αυτο?
-Ενα φρουτο.
-Αυτο ειναι ενα φρουτο του διαβολου!!
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Empty
PostSubject: Re: [Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3)   [Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Icon_minitimeThu 22 Apr 2010 - 2:06

Φρουτο του διαβολου,σκεφτηκα.Ειχα ακουσει για αυτα,οτι δινουν περιεργες ιδιοτητες σε οποιον τα φαει.
-Και τι κανει ενα φρουτο του διαβολου,ρωτησα.
-Ενα τετοιο φρουτο δινει ιδιοτητες στον χρηστη ,διαφορετικες το καθενα και δεν του επιτρεπει να κολυμπησει ποτε ξανα.
-Δεν θα ξανακολυμπησω ?
-Οχι,φωναξε.
Δεν ενιωθα τιποτα διαφορετικο στο σωμα μου, παρολο που ειχα φαει το φρουτο.
-Δεν το φαγα ολο.
-Δεν εχει σημασια.Μια δαγκωνια μοναχα φτανει για να δωσει σε αυτον που το φαει τις ιδιοτητες του και να κανει αχρηστο το υπολοιπο φρουτο.
-Μα,δεν νιωθω τιποτα διαφορετικο,απαντησα.
-Θα νιωσεις.Θα καταλαβεις σε λιγο.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Empty
PostSubject: Re: [Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3)   [Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Icon_minitimeThu 22 Apr 2010 - 2:13

Τοτε ο ετοιμαστηκε να μου δωσει μια μπουνια,οπως συνηθιζε να κανει συχνα για να με κανει δυνατοτερο.Εγω σφιχτηκα και ευχηθηκα να μην με χτυπησει.Και ενω το χερι του εφτανε στο προσωπο μου,εκλεισα τα ματια.Δεν ενιωσα τιποτα.Ανοιξα τα ματια και ειδα το χερι του παππου μου.Φαινοταν σαν να ειχε καει λιγο.Τον κοιταξα και ηταν σοκαρισμενος,αφωνος.Δεν μιλησε για λιγο.
-Τωρα καταλαβα,ειπε.
-Τι,τι καταλαβες?ρωτησα απορημενος.
-Ειναι Logia.
-Logia?Τι εννοεις?
-Το φρουτο σου ειναι Logia.Και απο οτι ειδα ειναι το φρουτο της φωτιας.
-Δες το χερι μου,μου ειπε.
Κοιταξα το χερι του.Ηταν καμμενο οπως ειχα δει πιο πριν.
-Ενιωσες τιποτα οταν σε χτυπησα?
-Οχι.
-Logia λοιπον.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Empty
PostSubject: Re: [Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3)   [Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Icon_minitimeThu 22 Apr 2010 - 2:40

Αργοτερα ,αφου γυρισαμε στο χωριο,ο παππους μου ειπε οτι το φρουτο μου ειναι το Mera Mera no Mi και ειναι Logia,κατι που σημαινει πως μπορω να μετατρεπω το σωμα μου σε φωτια και να περνανε αντικειμενα απο μεσα μου.Επισης μου ειπε οτι δεν θα μπορω να κολυμπαω πλεον και γι'αυτο να μην πεσω ποτε στην θαλασσα.Τελος μου ειπε επισης οτι για να τελειοποιησω τις δυναμεις του φρουτου μου ,χωρις να κανω σε κανεναν κακο θα με πηγαινε στην Dadan.Μετα απο δυο μερες και αφου αποχαιρετησα τον αδερφο μου και την Makino πηγα στην καλυβα του Dadan ,οπου τελειοποιησα στον βαθμο που ειναι και σημερα οι δυναμεις του Mera Mera no Mi.


Last edited by Portgas D. Ace on Thu 22 Apr 2010 - 4:02; edited 1 time in total
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Empty
PostSubject: Re: [Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3)   [Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Icon_minitimeThu 22 Apr 2010 - 2:49

Aφου γυρισα απο τις αναμνησεις μου και το παρελθον προσπαθησα να ηρεμησω την Makino.
-Μην ανησυχεις .Δεν θα παθω τιποτα.Δεν θα ξανασυμβει αυτο.
-Το ελπιζω Ace.Eλπιζω να σαι καλα.
-Mην ανησυχεις ουτε για τον αδερφο μου.Θα ναι καλα και αν παθει κατι ,θα το φροντισω εγω.
-Ενταξει.Θα προσπαθησω να ηρεμησω.
-Να σαι καλα Makino.Kαι να προσεχεις.Δωσε χαιρετισματα στην Dadan αν την δεις.Αντιο.Θα μαθαινεις νεα μου απο τις εφημεριδες.
Back to top Go down
Sponsored content





[Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Empty
PostSubject: Re: [Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3)   [Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3) Icon_minitime

Back to top Go down
 
[Oλοκληρωμενη] The Fire Fist Ace(Part 3)
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» [Ολοκληρωμενη] Fire Fist Ace (Part 2)
» [Ολοκληρωμένη] The Fire Fist Ace
» Avaton "Η Κβαντική Προσωπικότητα" vs Portgas D. Ace "Fire Fist"
» [Oλοκληρωμενη]Revenge
» [Oλοκληρωμενη]Be a Shichibukai?

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
One Piece RPG :: One Piece World :: East Blue Sea :: Dawn Island-
Jump to: