One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 6 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 6 Guests

None

Most users ever online was 41 on Mon 8 Jul 2019 - 12:21
Latest topics
» eyes eyes no mi
[Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Icon_minitimeby inspecor Fri 27 Dec 2013 - 17:05

» Φλεγὀμενος δράκος
[Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Icon_minitimeby LarsAlexanderson Wed 27 Feb 2013 - 3:40

» aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
[Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Fri 11 Jan 2013 - 23:09

» pakiskisgfsdfgsdfgdf
[Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Fri 4 Jan 2013 - 0:10

» aagsdf gsdfgsdfgs g
[Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Fri 4 Jan 2013 - 0:08

» John de Devil
[Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Wed 2 Jan 2013 - 21:29

» Vice Admiral Smoker
[Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Wed 2 Jan 2013 - 21:29

» Fenik Fenik no mi
[Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Wed 2 Jan 2013 - 8:49

» steleas tox 4
[Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Icon_minitimeby steleas Tue 13 Mar 2012 - 18:02

» One Piece RPG Scanlation Group
[Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Icon_minitimeby skatopsuxos Thu 29 Dec 2011 - 20:01

» Captain Luffy forum owner here!
[Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Icon_minitimeby Scyther Sun 3 Jul 2011 - 14:50

» Anime: Μια νέα αρχή!
[Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Icon_minitimeby Monkey D. Dragon Sun 19 Jun 2011 - 4:19

» Son.D.Goku
[Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Icon_minitimeby giannisbeast Sun 13 Feb 2011 - 22:58

» Cloud-cloud no mi
[Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Icon_minitimeby StrangMan Wed 9 Feb 2011 - 3:46

» Δυνατότερος Shichibukai
[Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Icon_minitimeby ximen Sun 2 Jan 2011 - 23:03

Σύνδεσμοι
free forum
free forum
free forum
free forum
free forum
free forum

 

 [Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets

Go down 
AuthorMessage
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Empty
PostSubject: [Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets   [Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Icon_minitimeFri 23 Apr 2010 - 2:14

Φευγωντας απο το Dawn Island ,το νησι που μεγαλωσα,διαβασα σε μια εφημεριδα οτι ο σπουδαιοτερος πειρατης που ζει ακομα ,ο Whitebeard ηρθε στο East Blue και πιο συγκεκριμενα στο Warship Island.Eφτασε εκει αφου πρωτα εξοντωσε αμετρητα πλοια του Ναυτικου που προσπαθησαν να του σταθουν εμποδιο,για αγνωστο μεχρι στιγμης σκοπο,οπως εγραφε η εφημεριδα.Αμεσως σκεφτηκα οτι θα αυτη θα ηταν η μεγαλυτερη μου ευκαιρια να δοκιμασω τις δυναμεις μου απεναντι σε ενα τοσο δυνατο αντιπαλο.Οποτε η κατευθυνση μου ειναι το Warship Island και στοχος μου να νικησω τον Whitebeard.Δεν με ενοιαζε καθολου αν θα χασω την ζωη μου.Αλλωστε τι πιο τιμητικο για εναν αντρα να χασει την ζωη του απο τον πειρατη που ηταν ισοδυναμος με τον Gol D. Roger.


Last edited by Portgas D. Ace on Sat 24 Apr 2010 - 0:47; edited 1 time in total
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Empty
PostSubject: Re: [Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets   [Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Icon_minitimeFri 23 Apr 2010 - 2:29

Μετα απο περιπου δυο μερονυχτα στην θαλασσα ,επιτελους μπορουσα να διακρινω το Warship Island απο μακρυα.Αυτο ηταν μια ανακουφιση για μενα αφου ειχα αρχισει να πιστευω οτι ειχα παρει λαθος δρομο.Αλλωστε δεν ειναι ευκολο να ταξιδεψεις ευκολα χωρις να εχεις στο πληρωμα σου καποιον Navigator.Τωρα αν ηταν ακομα εδω ο Whitebeard δεν θα ηταν δυσκολο να τον βρω,το δυσκολο κομματι θα ηταν να τον νικησω.Ομως ειχα πιστη στις δυναμεις μου και ημουν αποφασισμενος να γινω ο πιο δυνατος πειρατης σε ολες τις θαλασσες ,και δεν υπηρχε πιο ηχηρο κατορθωμα απο το να νικησεις τον Whitebeard.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Empty
PostSubject: Re: [Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets   [Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Icon_minitimeFri 23 Apr 2010 - 2:39

Eπιτελους ,εφτασα μετα απο ενα πολυ δυσκολο και κουραστικο ταξιδι,να φτασω στον προορισμο μου και ενα βημα πιο κοντα στον στοχο μου.Το νησι ηταν καλυμμενο στο μεγαλυτερο μερος του απο πυκνο δασος και ειχε ενα μικρο λιμανι.Αραξα την βαρκα μου στο λιμανι και αφου την εδεσα,κατεβηκα να ψαξω πληροφοριες για τον Whitebeard.Yπηρχε ενα μικρο χωριουδακι στην βαση του νησιου κατω απο ενα ψηλο βουνο.Δεν υπηρχε πολυς κοσμος στους δρομους και απο οτι μπορεσα να διακρινω υπηρχε ενα παραδοσιακο εστιατοριο.Σκεφτηκα οτι ηταν ενα καλο μερος για να μαθω για τον Whitebeard και ταυτοχρονα να φαω κατι,αφου ημουν νηστικος ηδη για 2 μερες.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Empty
PostSubject: Re: [Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets   [Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Icon_minitimeFri 23 Apr 2010 - 2:50

Μπηκα στην ταβερνα χαλαρος και καθισα στο πρωτο τραπεζι που βρηκα.Δεν υπηρχαν πολλοι πελατες και οι λιγοι που ηταν στο μαγαζι ηταν μεθυσμενοι,μιλουσαν ασχημα και επαιζαν χαρτια.Αναμεσα τους υπηρχε και ενας μυστηριωδης τυπος,πολυ μεγαλοσωμος που φορουσε κουκουλα και δεν μιλουσε πολυ.Αυτος σιγουρα δεν ηταν μεθυσμενος σαν τους αλλους και φαινοταν πολυ πιο σοβαρος και μετρημενος.Παρηγγειλα ενα σακε και ενα πιατο απο την τοπικη σπεσιαλιτε.Οταν μου τα εφερε ο σερβιτορος του ειπα να καθισει και να τον κερασω ενα ποτηρι.Στην αρχη αρνηθηκε ,αλλα αφου επεμεινα λιγο με ευθυμο υφος τελικα δεχτηκε.Ειχα σκοπο να του αποσπασω οσο περισσοτερες πληροφοριες μπορουσα,αφου πρωτα του βαλω να πιει αρκετα.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Empty
PostSubject: Re: [Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets   [Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Icon_minitimeFri 23 Apr 2010 - 2:58

Αφου ηπιε τρια ποτηρια ,ενω εγω δεν ειχα πιει καθολου,αρχισα να του κανω ερωτησεις.Ηταν ενας νεαρος και χαρουμενος ανθρωπος απο οτι καταλαβα και δεν θα ηταν δυσκολο να του αποσπασω πληροφοριες.
-Φιλε μου,του ειπα.Ακουσα φημες για εναν σπουδαιο πειρατη που εφτασε εδω πριν λιγες μερες.
-Μιλας για τον Whitebeard,απαντησε και εβαλε αλλο ενα ποτηρι για να πιει.
-Ναι για αυτον μιλαω.Πες μου ,ειναι αληθεια?
-Ναι, απαντησε κοφτα.
-Ειναι ακομα εδω?
-Ετσι νομιζω.Ηταν στην αλλη πλευρα του νησιου το πλοιο του μεχρι χθες.
-Και για πες μου,ειναι τοσο δυνατος οσο λενε?
-Ναι,και το πληρωμα του ειναι τεραστιο.Επισης το πλοιο ειναι τεραστιο,το Μομπι Ντικ.
-Ηρθαν καθολου στο χωριο?
-Ηρθαν καποιοι ξενοι ,αλλα δεν ειπαν οτι ειναι απο το πληρωμα του Whitebeard.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Empty
PostSubject: Re: [Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets   [Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Icon_minitimeFri 23 Apr 2010 - 3:08

Τελικα οι φημες που ειχα ακουσει ηταν αληθινες.Ηταν ο πιο δυνατος πειρατης και το πληρωμα του ηταν το πιο μεγαλο και δυνατοτερο που υπηρχε.
-Πως σου φανηκαν αυτοι οι τυποι,τον ρωτησα.
-Δεν ξερω,δεν μιλουσαν πολυ.Ο ενας ηταν μεγαλοσωμος και ειχε μαυρα μαλλια ,μακρυα.Ο αλλος ηταν πιο κοντος και αδυνατος,και ειχε ενα κοιμισμενο υφος στο προσωπο του.
-Ευχαριστω,του ειπα.
-Τιποτα,απαντησε και εβαλε αλλο ενα ποτηρι σακε.
-Α,κατι ακομη.Ποιος ειναι αυτος ο τυπος με την κουκουλα?
-Δεν ξερω,απαντησε ξερα.Ηρθε πριν 4 μερες.
-Τοτε δεν ηρθε και ο Whitebeard?
-Nαι.
-Σε ευχαριστω,του ξαναειπα και εφυγα.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Empty
PostSubject: Re: [Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets   [Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Icon_minitimeFri 23 Apr 2010 - 3:28

Ημουν σχεδον σιγουρος,οτι ο τυπος με την κουκουλα ειχε καποια σχεση με τον Whitebeard.Γι'αυτο αποφασισα να περιμενω μεχρι να βγει και τοτε να τον ακολουθησω.Αφου περιμενα κανα δυωρο,επιτελους βγηκε ο μεγαλοσωμος τυπος.Εφυγε προς το βουνο,ειχε ηδη νυχτωσει και δεν θα ηταν πολυ δυσκολο να τον ακολουθησω.Αφου τον αφησα να περπατησει καμια δεκαρια μετρα μακρια μου,ακολουθησα κρυμμενος πισω απο μερικα δεντρα.Για καποια στιγμη νομιζα οτι με καταλαβε,αφου σταματησε και κοιταξε τριγυρω.Αλλα τελικα συνεχισε να περπαταει.Ανακουφιστηκα,και συνεχισα να τον ακολουθω.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Empty
PostSubject: Re: [Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets   [Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Icon_minitimeFri 23 Apr 2010 - 22:24

Mετα απο αρκετη ωρα περπατημα,ο μεγαλοσωμος αντρας σταματησε να περπαταει.Κοιταξε γυρω του για αλλη μια φορα και συνεχισε για ακομα λιγο.Τελικα σταματησε στο ψηλοτερο σημειο του βουνου,και κοιταξε προς την θαλασσα,εκει οπου θα πρεπε να βρισκεται το πλοιο του Whitebeard,το τεραστιο Μομπι Ντικ.Μετα απο λιγη ωρα,ειπε:
-Εμφανισου,οποιος και αν εισαι.
Αυτα τα λογια του με σοκαραν.Ειχε καταλαβει οτι τον παρακολουθω και παρολα αυτα συνεχισε να περπαταει απο την αρχη.Αμεσως σκεφτηκα οτι θα ηταν παγιδα,και σκεφτηκα να απομακρυνθω.
-Δεν ειναι παγιδα,προσθεσε.
-Βγες και αποκαλυψε μου τους σκοπους σου.
Μετα απο ενα μικρο δισταγμο βγηκα απο την κρυψωνα μου.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Empty
PostSubject: Re: [Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets   [Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Icon_minitimeFri 23 Apr 2010 - 22:27

-Ειμαι ο Portgas D. Ace.Eσυ ποιος εισαι?
-Γιατι με παρακολουθεις,ρωτησε με αυστηρο τονο.
-Πες μου πρωτα το ονομα σου.
-Ειμαι ο Jimbei.
-Ο Jimbei?Εννοεις ενας απο τους Schichibukai?
-Σωστα,απαντησε κοφτα.
-Τωρα πες μου γιατι με παρακολουθεις.
-Πολυ καλα.Σε παρακολουθω γιατι θελω να δω αν εχεις καμια σχεση με τον Whitebeard και αν εχεις να με οδηγησεις σε αυτον.
-Τον Whitebeard?Και τι δουλεια εχεις εσυ με τον Whitebeard?
-Θελω να τον νικησω σε μαχη και να αποδειξω οτι ειμαι δυνατοτερος απο τον πιο δυνατο πειρατη που ζει.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Empty
PostSubject: Re: [Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets   [Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Icon_minitimeFri 23 Apr 2010 - 22:28

Στο ακουσμα αυτων που ειπα,πηρε ενα πολυ σοβαρο και αγριο υφος.
-Ωστε ετσι,ε?
-Ναι,απαντησα με σιγουρια.
Παρολο που ειχα απεναντι μου ενα τοσο δυνατο πειρατη,δεν φοβομουν καθολου και ημουν ετοιμος για καθε ενδεχομενο.
-Εισαι ενας πολυ επικινδυνος νεαρος πειρατης.Δεν θα σε αφησω να πλησιασεις τον Whitebeard,και να απειλησεις την ζωη του.
-Τοτε θα πρεπει να αντιμετωπισω πρωτα εσενα,ετσι δεν ειναι?
-Ναι.
-Πες μου ,ομως,για ποιο λογο θες να τον προστατεψεις ?Τι σχεση εχεις με τον Whitebeard?
-Ο Whitebeard ειναι ενας σπουδαιος ανθρωπος και δεν θα σε αφησω να τον αγγιξεις.Χρωσταω πολλα στον Whitebeard.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Empty
PostSubject: Re: [Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets   [Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Icon_minitimeFri 23 Apr 2010 - 22:28

Αυτο το δεδομενο,αλλαζε πολλα στα σχεδια μου.Δεν ειχα υπολογισει οτι θα πολεμουσα μεσα σε μια μερα ενα Schichibukai και τον Whitebeard.Αυτο ηταν κατι περα απο τις δυναμεις μου και ηταν αδυνατο και για τους πιο δυνατους πειρατες,οπως τους Yonkou.Αλλα απο την αλλη,ισως αν εβγαζα απο την μεση τον Jimbei,θα μπορουσα μετα να συνεχισω στην μαχη με τον Whitebeard oποτε το επιθυμουσα,χωρις κανενα εμποδιο.
-Τι εννοεις οτι του χρωστας Jimbei?
-O Whitebeard ειναι αυτος που εσωσε την φυλη μου απο τα σκλαβοπαζαρα και τις επιδρομες των ανθρωπων,ανακυρυσσοντας το νησι μου ως περιοχη του.
Απο τα λογια του,καταλαβα οτι μονο το ακουσμα του ονοματος του Whitebeard,προκαλουσε τρομο στους περισσοτερους ανθρωπους.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Empty
PostSubject: Re: [Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets   [Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Icon_minitimeFri 23 Apr 2010 - 22:49

-Δηλαδη τον προστατευεις γιατι του χρωστας επειδη προστατεψε το νησι σου,ή επειδη αν παθει κατι θα κινδυνευσει και παλι?
-Οχι,το κανω γιατι νιωθω ευγνωμοσυνη και μεγαλο σεβασμο για αυτον.
-Μαλιστα.Και γιατι χρειαζεται την προστασια σου ενας τοσο δυνατος πειρατης?
-Δεν την χρειαζεται,αλλα δεν προκειται να αφησω κανεναν τοσο επικινδυνο νεαρο σαν και σενα να τον πλησιασει.
-Ο Whitebeard ειναι δυνατοτερος απο σενα,ετσι δεν ειναι?
-Ναι.
-Τοτε πως θα τον προστατεψεις απο μενα?
-Τι εννοεις?
-Αν ειναι πιο δυνατος και φοβασαι οτι μπορω να τον νικησω,τοτε πως θα μπορεσεις να με σταματησεις?
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Empty
PostSubject: Re: [Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets   [Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Icon_minitimeFri 23 Apr 2010 - 23:00

Φαινοταν πολυ αποφασισμενος και αν τελικα τον αντιμετωπιζα δεν ημουν σιγουρος οτι θα τα καταφερνα.Φαινοταν πολυ δυνατος και γιαυτο ηταν και ενας Schichibukai.
-Δεν εχει σημασια αν σε νικησω ή οχι.Ειπε με αυστηρο τονο.
-Τι εννοεις?
-Αν καταφερω να σε αποδυναμωσω αρκετα ωστε να μην μπορεις να απειλησεις τον Whitebeard ,δεν με νοιαζει ακομα και να χασω την ζωη μου.
Τα λογια του ηταν ακομα πιο αποφασιστικα απο πριν.Ηταν ετοιμος να πεθανει,χωρις να διστασει ουτε μια στιγμη,αρκει να πετυχαινε να προστατεψει τον ευεργετη του.
-Πολυ λιγο αξιολογεις την ζωη σου,δεν νομιζεις?
-Καθολου.Αν θες δοκιμασε με.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Empty
PostSubject: Re: [Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets   [Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Icon_minitimeFri 23 Apr 2010 - 23:32

Μετα απο τα τελευταια λογια του,ακολουθησε μια παυση.Ο Jimbei ειχε παρει θεση μαχης,αλλα δεν φαινοταν ετοιμος να επιτεθει αλλα να αμυνθει περισσοτερο.
-Hiken!
Xρησιμοποιησα την τεχνικη που μου εχει δωσει το πρωσονυμιο,Fire Fist.Eιναι μια απο τις δυνατοτερες μου τεχνικες και ηθελα να δω πως θα την αντιμετωπιζε.
-Αυτο δεν ειναι αρκετο για να με βλαψει,ειπε ο Schichibukai.
Αμυνθηκε στην τεχνικη μου,εκτοξευοντας ενα κυμα νερου απο την λιμνη που βρισκοταν ακριβως διπλα του.
-Δεν θα ειναι ευκολο για σενα να με νικησεις.Ειδικα τωρα που εχω πλεονεκτημα,αφου βρισκομαι διπλα στο νερο,το φυσικο μου περιβαλλον.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Empty
PostSubject: Re: [Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets   [Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Icon_minitimeFri 23 Apr 2010 - 23:46

Αυτο το δεδομενο δεν το ειχα σκεφτει...Ο αντιπαλος μου,ηταν ο πιο δυνατος ψαρανθρωπος,και το νερο ηταν το φυσικο περιβαλλον τους και το μεγαλυτερο τους πλεονεκτημα.Επρεπε να κανω κατι γι'αυτη τη λινμη.Να τον απομακρυνω απο αυτην,αλλιως θα ηταν παρα πολυ δυσκολο να τον αντιμετωπισω.
-Τι εγινε?μου ειπε.Δεν θα μου επιτεθεις,Fire Fist Ace?
-Γιατι δεν δοκιμαζεις και εσυ να επιτεθεις Jimbei?
-Οπως θες.
Τοτε βουτηξε μεσα στην λιμνη και χαθηκε απο τα ματια μου.Απο οτι καταλαβα η λιμνη ηταν αρκετα βαθια,αν και αρχικα φαινοταν πολυ ρηχη και μικρη,περισσοτερο σαν απλη λακκουβα με νερο.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Empty
PostSubject: Re: [Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets   [Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Icon_minitimeFri 23 Apr 2010 - 23:55

Ξαφνικα μεσα απο το νερο,εκτοξευχθηκαν ρουκετες νερου με τεραστια ταχυτητα.Τις απεφυγα με πολυ μεγαλη δυσκολια,αλλα μια με πετυχε συρριζα στο μπρατσο.Ο πονος που ενιωσα ηταν απιστευτο να προκληθει απο νερο!!Ηταν οντως πολυ δυνατος μεσα στο νερο.Τοτε βγηκε μεσα απο το νερο πηδωντας και προσγειωθηκε με ενα δυνατο γδουπο στο εδαφος.
-Πως σου φανηκε η επιθεση μου?ρωτησε.
-Αυτο ειναι το καλυτερο που μπορεις να κανεις?Ουτε καν με γρατζουνισες.
Η πραγματικοτητα ηταν οτι αν με πετυχαινε καλα μια απο αυτες τις ρουκετες θα με ειχε τραυματισει σοβαρα.
-Ακομα δεν σου εδειξα τιποτα απο τις δυναμεις μου.
-Χαιρομαι,δεν θα θελα να ναι τοσο ευκολο.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Empty
PostSubject: Re: [Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets   [Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Icon_minitimeSat 24 Apr 2010 - 0:02

-Ευκολο,ε?Νομιζεις οτι ειναι ευκολο να νικησεις τον πιο δυνατο ψαρανθρωπο και Shichibukai?Γιατι αν με υποτιμησεις ,δεν θα στο συγχωρησω.
Η αληθεια ηταν οτι δεν τον υποτιμουσα καθολου.Ηταν πολυ δυνατος και δεν θα ηταν καθολου ευκολο να τον νικησω,αν τελικα τα καταφερνα.
-Τοτε ηρθε η σειρα μου να σου δειξω λιγες απο τις δυναμεις μου Jimbei.
Shinka :Shiranui
Eκτοξευσα τις φλογισμενες λογχες μου,με μεγαλη ταχυτητα και δυναμη προς τον Shichibukai.Αυτος απεφυγε την μια και προσπαθησε να αποφυγει και την αλλη,αλλα δεν τα καταφερε και αφου αγγιξε τον ωμο του,του αφησε ενα βαθυ κοψιμο και ενα εγκαυμα.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Empty
PostSubject: Re: [Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets   [Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Icon_minitimeSat 24 Apr 2010 - 0:19

Ενα ποταμι αιματος αρχισε να τρεχει απο το κοψιμο στον ωμο,αλλα αυτος δεν φανηκε να ποναει καθολου και δεν αντεδρασε.
-Εντυπωσιακο,ειπε με την ιδια ψυχραιμια που ειχε παντα.
-Ευχαριστω,αλλα δεν με ενδιαφερει η γνωμη σου για τις επιθεσεις μου και ουτε ειναι ωρα να τις εκτιμας.
-Δεν νομιζω οτι ειναι η ωρα να ανυσηχεις για μενα ,Ace.
-Jimbei,ασε με να σε ρωτησω κατι.Που ειναι το πληρωμα σου και το πλοιο σου?
-Το πληρωμα μου?Το πληρωμα το οποιο ανηκα και αργοτερα εγινα καπετανιος,ονομαζοταν Sunny Pirates.Ο πρωτος του καπετανιος ηταν ο σπουδαιοτερος ψαρανθρωπος που εζησε ποτε,ο Fisher Tiger.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Empty
PostSubject: Re: [Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets   [Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Icon_minitimeSat 24 Apr 2010 - 0:30

-Και τι απεγινε το πληρωμα και ο πρωτος του καπετανιος?ρωτησα με περιεργεια.
-Ο Fisher Tiger ηταν το σπουδαιοτερο ατομο που υπηρξε ποτε και γνωρισα.Ειναι ο μοναδικος που προκαλεσε την ιερη γη Mariejois και αφου ανεβηκε 10 χιλιομετρα με γυμνα χερια, την εκαψε ολοκληρη.
Αν τα λογια του ηταν αληθινα,υπηρξε ενας δυνατοτερος ψαρανθρωπος απο τον Jimbei και ειχε προκαλεσει τοσο μεγαλο κακο στην Κυβερνηση.
-Και γιατι το εκανε αυτο?Για να κανει επιδειξη δυναμης?Πως ειναι τοσο σπουδαιος καποιος που εκαψε ολοκληρη πολη χωρις λογο?
-Ανοητε...Αυτα που εκανε,τα εκανε γιατι ηθελε να ελευθερωσει τους ψαρανθρωπους απο την σκλαβια των ανθρωπων.Και με αυτους δημιουργησε το πληρωμα του ,τους Sunny Pirates αλλαζοντας το σημα της σκλαβιας σε ηλιο.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Empty
PostSubject: Re: [Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets   [Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Icon_minitimeSat 24 Apr 2010 - 0:37

Μετα τον θανατο αυτου του σπουδαιου ψαρανθρωπου ανελαβα ως Καπετανιος στο πληρωμα.Και διαλυθηκε οταν και εγινα Shichibukai για να προστατεψω το νησι μου,κατι που δεν ηταν αρκετο.
Μετα απο τα λογια αυτα,η μαχη μου με τον Jimbei,τον δυνατοτερο ψαρανθρωπο εν ζωη,κρατησε για 5 ημερες.
-Αν συνεχισουμε ετσι,θα πεθανουμε και οι δυο,δεν νομιζεις Jimbei?
-Και τι προτεινεις να κανουμε,Portgas D. Ace?
Kανενας απο τους δυο μας δεν φαινοταν διατεθειμενος να παρατησει την μαχη αλλα ξεραμε οτι θα πεθαιναμε και οι δυο.
Τοτε ξαφνικα απο το πουθενα εμφανιστηκε ο πειρατης που δεν μπορεσε να νικησει ο Roger,ο Whitebeard.Μετα την εμφανιση του,ο Jimbei κατερρευσε με ενα βλεμμα ικανοποιησης.
-Εσυ εισαι αυτος που θελει να με αντιμετωπισει?μου φωναξε.
Αφου ακουσα τα λογια του,κατερρευσα,εχοντας πολεμησει με τον Jimbei για 5 μερες με τις πληρεις δυναμεις μου.
Back to top Go down
Sponsored content





[Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Empty
PostSubject: Re: [Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets   [Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets Icon_minitime

Back to top Go down
 
[Oλοκληρωμενο] New Goals,New Targets
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» [Oλοκληρωμενο]The Search

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
One Piece RPG :: One Piece World :: East Blue Sea :: Warship Island-
Jump to: