One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 5 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 5 Guests

None

Most users ever online was 41 on Mon 8 Jul 2019 - 12:21
Latest topics
» eyes eyes no mi
[Ολοκληρωμενη]Continue the journey Icon_minitimeby inspecor Fri 27 Dec 2013 - 17:05

» Φλεγὀμενος δράκος
[Ολοκληρωμενη]Continue the journey Icon_minitimeby LarsAlexanderson Wed 27 Feb 2013 - 3:40

» aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
[Ολοκληρωμενη]Continue the journey Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Fri 11 Jan 2013 - 23:09

» pakiskisgfsdfgsdfgdf
[Ολοκληρωμενη]Continue the journey Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Fri 4 Jan 2013 - 0:10

» aagsdf gsdfgsdfgs g
[Ολοκληρωμενη]Continue the journey Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Fri 4 Jan 2013 - 0:08

» John de Devil
[Ολοκληρωμενη]Continue the journey Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Wed 2 Jan 2013 - 21:29

» Vice Admiral Smoker
[Ολοκληρωμενη]Continue the journey Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Wed 2 Jan 2013 - 21:29

» Fenik Fenik no mi
[Ολοκληρωμενη]Continue the journey Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Wed 2 Jan 2013 - 8:49

» steleas tox 4
[Ολοκληρωμενη]Continue the journey Icon_minitimeby steleas Tue 13 Mar 2012 - 18:02

» One Piece RPG Scanlation Group
[Ολοκληρωμενη]Continue the journey Icon_minitimeby skatopsuxos Thu 29 Dec 2011 - 20:01

» Captain Luffy forum owner here!
[Ολοκληρωμενη]Continue the journey Icon_minitimeby Scyther Sun 3 Jul 2011 - 14:50

» Anime: Μια νέα αρχή!
[Ολοκληρωμενη]Continue the journey Icon_minitimeby Monkey D. Dragon Sun 19 Jun 2011 - 4:19

» Son.D.Goku
[Ολοκληρωμενη]Continue the journey Icon_minitimeby giannisbeast Sun 13 Feb 2011 - 22:58

» Cloud-cloud no mi
[Ολοκληρωμενη]Continue the journey Icon_minitimeby StrangMan Wed 9 Feb 2011 - 3:46

» Δυνατότερος Shichibukai
[Ολοκληρωμενη]Continue the journey Icon_minitimeby ximen Sun 2 Jan 2011 - 23:03

Σύνδεσμοι
free forum
free forum
free forum
free forum
free forum
free forum

 

 [Ολοκληρωμενη]Continue the journey

Go down 
AuthorMessage
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Ολοκληρωμενη]Continue the journey Empty
PostSubject: [Ολοκληρωμενη]Continue the journey   [Ολοκληρωμενη]Continue the journey Icon_minitimeWed 28 Apr 2010 - 20:00

Φυγαμε απο το Baratie συνεχιζοντας το ταξιδι μας,με ενα και μονο στοχο.Και αυτος ειναι να μπουμε στην Grand Line.Η Nami,η οποια ηταν παρα πολυ καλη πλοηγος,μου ειπε οτι ειχαμε ακομα αρκετο δρομο μπροστα μας.Επισης επρεπε να βρουμε Log Pose καπου ,για να συνεχισουμε στην Grand Line.
-Nami,που θα βρουμε Log Pose?
-Δεν θα ειναι ευκολο,Ace.Ισως χρειαστει να την αγορασουμε,αλλα το δυσκολο ειναι να βρουμε καποιον που να εχει.
Τα λογια της,δεν ηταν και πολυ ενθαρρυντικα,αλλα δεν απογοητευομουν.
-Εχεις παει στην Grand Line?την ρωτησα.
-Οχι,προσπαθησε να παει ο Arlong και με αναγκασε να παω μαζι του,αλλα δεν τα καταφερε.
-Γιατι?
-Δεν ειναι ευκολο να μπεις εκει Ace.
-Τι εννοεις?
-Θα συναντησουμε πολλες δυσκολιες.Ελπιζω να τα καταφερουμε.
Ημουν σιγουρος για τον εαυτο μου,αλλα δεν μου ειχε εξηγησει τι ειδους δυσκολιες θα συναντουσαμε.


Last edited by Portgas D. Ace on Fri 30 Apr 2010 - 3:24; edited 1 time in total
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Ολοκληρωμενη]Continue the journey Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμενη]Continue the journey   [Ολοκληρωμενη]Continue the journey Icon_minitimeThu 29 Apr 2010 - 2:45

Μπροστα μας,εβλεπα ενα νησι.Δεν ηξερα ποιο ειναι ,αλλα δεν ηταν πολυ μεγαλο,και απο οσο μπορουσα να δω,ειχε μια μικρη πολη στην ακτη του.
-Ποιο ειναι αυτο το νησι,Nami?
-Organ Island,αυτο ειναι το το ονομα του.
-Τι ξερουμε για αυτο το νησι?
-Δεν εχει τιποτα ιδιαιτερο να επιδειξει.Ειναι ενα μικρο νησι.Αλλα υπαρχει ενας πειρατης που το κρυσφηγετο του βρισκεται στο νησι.
-Μαλιστα.Ποιος ειναι αυτος ο πειρατης?
-Buggy The Clown.Ετσι λεγεται.Εχει bounty 15.000.000.Πολυ μικροτερο απο το δικο σου.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Ολοκληρωμενη]Continue the journey Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμενη]Continue the journey   [Ολοκληρωμενη]Continue the journey Icon_minitimeThu 29 Apr 2010 - 3:05

15.000.000,σκεφτηκα.Δεν αξιζει καν να τον πολεμησω.Πρεπει να ναι αδυναμος,ή τωρα αρχισε το ταξιδι του ως πειρατης.Επισης,ηλπιζα να βρω σε αυτο το νησι ενα Log Pose.Ηταν σχεδον απιθανο,αλλα ποτε δεν ξερεις ,σκεφτηκα.
-Nami,λες να βρουμε κανενα Log Pose εδω?
-Δεν ξερω,Ace.Μπορει,ποτε δεν ξερεις.
Περα απο τα ερωτηματα που με εκαιγαν τοσο καιρο και με οδηγουσαν στο ταξιδι μου,υπηρχε αλλο ενα ερωτημα.Γιατι με ακολουθουσε η Nami?Ποιοι ηταν οι λογοι?Απο ευγνωμοσυνη και υποχρεωση?ή επειδη το ηθελε?
Δεν ηξερα τι να σκεφτω,αλλα δεν ηθελα να ερθει μαζι αν δεν το θελει πραγματικα.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Ολοκληρωμενη]Continue the journey Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμενη]Continue the journey   [Ολοκληρωμενη]Continue the journey Icon_minitimeThu 29 Apr 2010 - 3:20

-Nami,να σε ρωτησω κατι?
-Ναι οτι θελεις,ειπε με χαμογελο.
-Γιατι ερχεσαι μαζι μου?
-Τι εννοεις,Ace?
-Λεω,γιατι ερχεσαι μαζι μου?Επειδη σε βοηθησα και εσωσα εσενα και το χωριο σου?Ή επειδη το θελεις?
Αυτη εμεινε σιωπηλη για λιγο.Δεν μιλησε.Φαινοταν να σκεφτεται.Το χαμογελο της ειχε φυγει,ειχε παρει ενα σοβαρο υφος.
-Εχει σημασια?ρωτησε μετα απο λιγο.
-Ναι,εχει για μενα.Δεν θελω να με ακολουθησεις στο ταξιδι μου,αν δεν το θελεις πραγματικα.Εχει σημασια για μενα.
-Ενταξει,θα σου πω.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Ολοκληρωμενη]Continue the journey Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμενη]Continue the journey   [Ολοκληρωμενη]Continue the journey Icon_minitimeThu 29 Apr 2010 - 3:27

-Ξερεις,Αce, απο μικρη ημουν μονη στην ζωη μου.Οι γονεις μου ειχαν πεθανει πριν καλα καλα γινω ενος ετους.Τους σκοτωσαν πειρατες.
-Λυπαμαι,ειπα,αλλα αυτη δεν φανηκε να ακουει τα λογια μου.
-Αλλα,μια νεα γυναικα,αποφασισε να με υιοθετησει και να με παρει στο σπιτι της.Δεν ειχα παραπονο.Ηταν παρα πολυ καλη και την αγαπουσα σαν μητερα,αφου δεν ειχα δικια μου.
-Ξερω πως ειναι να μην εχεις μητερα,Nami.Και να μην εχεις πατερα,επισης ξερω πως ειναι να μην εχεις γνωρισει.Αλλα αυτος ειναι ο στοχος μου ,να μαθω την αληθεια για τον πατερα μου.Αλλα συνεχισε,συγνωμη που σε διεκοψα.
-Λοιπον,αυτη με μεγαλωσε παρα πολυ καλα.Ηταν πρωην Marine,αλλα παρατησε την δουλεια της γιατι μισουσε να σκοτωνει.Και παντα μου ελεγε οτι υπαρχουν πειρατες που δεν ειναι κακοι.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Ολοκληρωμενη]Continue the journey Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμενη]Continue the journey   [Ολοκληρωμενη]Continue the journey Icon_minitimeThu 29 Apr 2010 - 3:34

Σταματησε για λιγο,και αρχισαν να τρεχουν δακρυα απο τα ματια της.
Την πηρα αγκαλια και της εδωσα ενα μαντηλι να σκουπισει τα ματια της.
-Δεν θελω να κλαις ,Nami.Δεν θελω να σε ξαναδω να κλαψεις ποτε.Αν δεν μπορεις ,δεν χρειαζεται να μου πεις .Ειναι δικια σου αποφαση αν θα μου μιλησεις,δεν σε πιεζω καθολου.
-Οχι,Ace.Θελω να τα πω σε καποιον.Δεν εχω μιλησει για αυτο σε κανενα.Παντα μου ελεγε πως υπαρχουν τιμιοι πειρατες,και καλοι.Και αυτος ηταν αλλος ενας λογος που σταματησε να ειναι Marine.
-Φαινεται πως ηταν πολυ καλη γυναικα.Εισαι τυχερη που σε μεγαλωσε μια τετοια γυναικα.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Ολοκληρωμενη]Continue the journey Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμενη]Continue the journey   [Ολοκληρωμενη]Continue the journey Icon_minitimeThu 29 Apr 2010 - 3:54

-Nαι,ειμαι.
Τα δακρυα δεν σταματησαν να τρεχουν απο τα ματια της,παρα τις προσπαθειες μου.Ειχα και εγω σχεδον το ιδιο παρελθον με την Nami.Κι εγω δεν ειχα γονεις,αλλα ειχε αναλαβει να με μεγαλωσει ενας αλλος ανθρωπος.Αυτος ηταν ο Garp,που τον ειχα σαν παππου μου και ετσι τον αποκαλουσα.Μπορει να ηταν λιγο σκληρος με τις μεθοδους του για να με σκληραγωγησει,αλλα τον αγαπουσα και αυτος το ιδιο,νομιζω.
-Συνεχισε,αν θελεις,Nami.
-Ναι.Απο τοτε ο Arlong ειχε υπο τον ελεγχο του το χωριο μου,και εκβιαζε τους κατοικους.Και το ιδιο εκανε και με την Bellemere,ετσι λεγαν την θετη μου μητερα.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Ολοκληρωμενη]Continue the journey Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμενη]Continue the journey   [Ολοκληρωμενη]Continue the journey Icon_minitimeThu 29 Apr 2010 - 4:01

-Μας εκβιαζε και η Bellemere πληρωνε καθε φορα που ερχοταν,και για αυτην αλλα και για μενα,αφου χρεωνε και μικρα παιδακια αυτος ο αθλιος.Εβγαζε τα χρηματα απο τις πορτοκαλιες που ειχε,και ηταν οι μοναδικες στο νησι.Αλλα μα μερα,ηρθε και παλι να παρει τα χρηματα που ζητουσε.Ομως δεν εφταναν και για μενα και για αυτην.Τοτε ο Arlong μπηκε στο σπιτι,σπαζοντας την πορτα.Ειδε τους χαρτες που ειχα ζωγραφισει σε ηλικια 8 ετων.Τοτε ειπε οτι θα με επαιρνε,γιατι θα του ημουν χρησιμη αφου δεν ειχε να πληρωσει η Bellemere.Eγω αρχισα να κλαιω.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Ολοκληρωμενη]Continue the journey Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμενη]Continue the journey   [Ολοκληρωμενη]Continue the journey Icon_minitimeThu 29 Apr 2010 - 4:07

Τοτε ο Arlong ειπε οτι θα με σκοτωνε,αν δεν πηγαινα μαζι του.Και διεταξε να με παρουν.H Bellemere αντισταθηκε πολυ.Αλλα αυτο τον εξοργισε και την αρπαξε απο τον λαιμο,και την πεταξε στον τοιχο.
Αυτη ξανασηκωθηκε και αρπαξε ενα τουφεκι,σημαδευοντας τον.Αυτος την προκαλεσε να πυροβολησει,αλλα οι σφαιρες δεν τον αγγιξαν,ειχε πολυ σκληρο δερμα.Τοτε εβγαλε το σπαθι του και χτυπησε την Bellemere στον λαιμο.Την αφησε να πεθανει και με πηρε μαζι του,με την βια.
-Του αξιζαν οσα του εκανα,ειπα.Θα πρεπε να τον αποτελειωσω πιο αργα,για αυτα που σας εκανε,Nami.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Ολοκληρωμενη]Continue the journey Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμενη]Continue the journey   [Ολοκληρωμενη]Continue the journey Icon_minitimeThu 29 Apr 2010 - 4:16

H Nami ,καθολη την διαρκεια της αφηγησης δεν σταματησε να κλαιει.Ηταν πολυ δυσκολο για αυτην να αφηγηθει αυτα τα τοσο δυσαρεστα γεγονοτα του παρελθοντος.
-Απο τοτε με ειχε ομηρο του,συνεχισε η Nami.Καταλαβαινεις τωρα?Καταλαβαινεις γιατι μισουσα τοσο τους πειρατες?
-Ναι,αλλα γιατι ερχεσαι μαζι μου ,αφου μισεις τοσο τους πειρατες?
-Γιατι εσυ δεν εισαι σαν τους αλλους πειρατες.Εισαι σαν αυτους που ελεγε η Bellemere.Τους καλους,τους διαφορετικους πειρατες.
-Χαιρομαι που το πιστευεις αυτο Nami.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Ολοκληρωμενη]Continue the journey Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμενη]Continue the journey   [Ολοκληρωμενη]Continue the journey Icon_minitimeThu 29 Apr 2010 - 4:25

-Ace,απο την πρωτη στιγμη που σε ειδα.Απο την πρωτη στιγμη καταλαβα οτι ησουν διαφορετικος.
Τα λογια της Nami με εκαναν πολυ χαρουμενο.Αν οντως πιστευε αυτα που λεει,τοτε δεν θα μπορουσα να εχω καλυτερο συντροφο απο την Nami.
-Χαιρομαι που το ακουω αυτο Nami.
-Kαταλαβαινεις τωρα γιατι ερχομαι μαζι σου?
-Νομιζω ,πως ναι.
-Το κανω,γιατι το θελω μεσα απο την καρδια μου.
-Nami,σε ευχαριστω για αυτα που ειπες.Επιτελους ,νιωθω οτι καποιος χαιρεται που υπαρχω.Περα απο την τον αδερφο μου και τον Garp,δεν υπηρχα για κανεναν.Αλλα τωρα ειναι διαφορετικα.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Ολοκληρωμενη]Continue the journey Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμενη]Continue the journey   [Ολοκληρωμενη]Continue the journey Icon_minitimeFri 30 Apr 2010 - 2:22

-Τωρα υπαρχεις εσυ,Nami.Ειμαι παρα πολυ χαρουμενος που εισαι μαζι μου.Επιτελους εχω αποκτησει καποιον που νοιαζομαι πραγματικα,περα απο την οικογενεια μου.
-Χαιρομαι που νιωθεις ετσι ,Ace.Και γω σε νοιαζομαι πραγματικα.
Δεν ειχα ξανανιωσει ποτε ετσι για κανενα στην ζωη μου,ειδικα για γυναικα.Αφου δεν ειχα γνωρισει την μητερα μου.Αλλα της αγαπουσα και ας μην την ειχα δει ποτε,και χρωστουσα σ'αυτην την υπαρξη μου.
Οπως μου ειχε πει ο παππους,η μητερα μου εκανε μια τεραστια θυσια για να μπορεσω να γεννηθω,και μετα πεθανε.Μισουσα τον εαυτο μου για αυτο,που ειμαι η αιτια που πεθανε.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Ολοκληρωμενη]Continue the journey Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμενη]Continue the journey   [Ολοκληρωμενη]Continue the journey Icon_minitimeFri 30 Apr 2010 - 2:30

-Ξερεις ,Nami,o κυριος λογος ,περα απο το να γινω Βασιλιας των Πειρατων,που θελω να μπω στην Grand Line ειναι γιατι θελω να μαθω την αληθεια για το παρελθον μου.
-Και που θα μπορεσεις να μαθεις για το παρελθον σου,Ace?
-Πρεπει να βρω τον παππου μου.Αυτος ξερει την αληθεια.Αν τον βρω θα μαθω ολη την αληθεια.
-Ποιος ειναι ο παππους σου?
-Ο Monkey D. Garp.
-Ο Ηρωας των Ναυτικων?Αυτος ειναι ο παππους σου?
Η Nami εδειχνε σοκαρισμενη σε αυτην την αποκαλυψη.Ο παππους ειχα τρομερη φημη απο οτι φαινεται,σε ολες τις θαλασσες.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Ολοκληρωμενη]Continue the journey Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμενη]Continue the journey   [Ολοκληρωμενη]Continue the journey Icon_minitimeFri 30 Apr 2010 - 2:43

Επιτελους,φτασαμε στο Organ Island.
Αφησαμε την βαρκα στο λιμανι,και κατεβηκαμε να κανουμε μια βολτα στο νησι.Ειχε μια μικρη πολη.Ηθελα να συναντησω τον Buggy.Ισως να ειχε ενα Log Pose,κατι που μου ηταν απαραιτητο για να μπω στην Μεγαλη Γραμμη.
-Nami,που θα βρουμε αυτον τον Buggy?
-Δεν ξερω,αλλα εχω ακουσει οτι εχει βαση του μια αποθηκη στο λιμανι.
Περπατησαμε λιγο ακομα,και ειδαμε ενα πειρατικο πλοιο.Ειχε για σημαια του ενα περιεργο Jolly Roger.Εμοιαζε με Clown.Αυτο πρεπει να ναι το πλοιο αυτου του Buggy.
-Buggy,φωναξα.Εμφανισου,θελω να σου μιλησω.Βγες,αλλιως το πλοιο σου θα γινει σταχτη.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Ολοκληρωμενη]Continue the journey Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμενη]Continue the journey   [Ολοκληρωμενη]Continue the journey Icon_minitimeFri 30 Apr 2010 - 2:48

Κανεις δεν εμφανιστηκε για αρκετη ωρα.
-Λες να μην ειναι εδω?ειπα στην Nami.
-Δεν ξερω.Ισως.
-Βγες εξω αμεσως,Buggy.Θα καψω το πλοιο σου αν δεν βγεις.Μετραω ως το τρια.
-1,2,3.
Τοτε αναψα το χερι μου και ετοιμαστηκα να ριξω ενα Hiken στο πλοιο του.
-Ενταξει,ενταξει.Βγηκα ,ειπε ενας περιεργος τυπος που εμοιαζε με Clown.
-Buggy,επιτελους.
-Με ξερεις,μικρε?
-Ακουστα μονο.Θελω ενα Log Pose.Που θα βρω?
-Γιατι να σου πω?Τι θα κερδισω?
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Ολοκληρωμενη]Continue the journey Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμενη]Continue the journey   [Ολοκληρωμενη]Continue the journey Icon_minitimeFri 30 Apr 2010 - 2:56

-Την ζωη σου,Buggy.
-Τι εννοεις μικρε?Νομιζεις οτι μπορει να με νικησεις?
-Ναι,ειμαι σιγουρος.
-Τοτε ας το λυσουμε αυτο με μαχη,ειπε και εβγαλε μαχαιρια που τοποθετησε αναμεσα στα δαχτυλα του.
-Ενδιαφερον .Δεχομαι την προκληση σου.
Πισω απο τον Buggy ειχαν μαζεφτει ακομα μερικοι πειρατες,που μαλλον ηταν το πληρωμα του,απο οτι καταλαβα.
Τοτε εκτοξευσε τα χερια του,τα οποια ξεκολλησαν απο το σωμα του και κατευθυνθηκαν προς τα μενα.Με πετυχαν αλλα απλα περασαν απο μεσα μου.
-Δεν ειναι αρκετο,Buggy.
Higan
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Ολοκληρωμενη]Continue the journey Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμενη]Continue the journey   [Ολοκληρωμενη]Continue the journey Icon_minitimeFri 30 Apr 2010 - 3:02

O Βuggy και οι υπολοιποι ετρεχαν να καλυφθουν απο τις φλεγομενες σφαιρες που εριχνα προς το μερος τους,απο τα δαχτυλα μου.Ο καπετανιος τους ,ο Buggy, κρυφτηκε πισω απο μια μεγαλη κολωνα.
-Βγες εξω,ειπα.
Δεν κουνηθηκε κανεις,ολοι εμεινα κρυμμενοι εκει που ηταν.
Ηiken
Εριξα την κολωνα που κρυβοταν ο Buggy,και εξαιτιας του μεγαλου μεγεθους της επεσε στην αποθηκη και την διελυσε.
-Η αποθηκη μου,φωναξε ο Buggy.
-Ελα εξω,γιατι θα χασεις και την ζωη σου,εκτος απο την αποθηκη σου.
Τελικα βγηκε,και πλησιασε περισσοτερο.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Ολοκληρωμενη]Continue the journey Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμενη]Continue the journey   [Ολοκληρωμενη]Continue the journey Icon_minitimeFri 30 Apr 2010 - 3:08

-Τι θελεις για να με αφησεις ησυχο?ειπε ο Buggy.
-Σου ειπα,ψαχνω ενα Log Pose.
-Δεν θα βρεις εδω.Δεν εχω.Αλλα δεν μου ειπες το ονομα σου.
-Ace,Portgas D. Ace.
-Λοιπον ,Ace,δεν εχω να σου δωσω τιποτα,φυγε.
-Δεν δεχομαι διαταγες απο κανεναν, Buggy.Θα φυγω οποτε θελω.
-Πανω του,φωναξε.
Τοτε ολο του το πληρωμα ετρεξε προς το μερος μου,με τα σπαθια τους τραβηγμενα.
Hibashira
Εκτοξευσα τις φλογες μου προς τα πανω,απωθωντας τους ολους πολλα μετρα μακρια.
-Buggy,μην με αναγκασεις να σε σκοτωσω.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Ολοκληρωμενη]Continue the journey Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμενη]Continue the journey   [Ολοκληρωμενη]Continue the journey Icon_minitimeFri 30 Apr 2010 - 3:15

Hiken
Η επιθεση μου,πετυχε τους περισσοτερους απο τους πειρατες,οπως και τον Buggy.Αυτος επεσε αναισθητος στο εδαφος,και οι υπολοιποι απο το πληρωμα του προσπαθουσαν να σβησουν τις φλογες που τον εκαιγαν.
-Σηκω πανω ,ειπα.
Ηταν αναισθητος,οποτε δεν καταφερε να μιλησει.Περιμενα αρκετη ωρα μεχρι να ανακτησει τις αισθησεις του,και οταν σηκωθηκε τον επιασα απο τον γιακα και τον σηκωσα απο το εδαφος.
-Λοιπον,ακουω.Που θα βρω αυτο που ψαχνω?
-Δεν ξερω.Αλλα εχω ακουσει οτι μπορεις να αγορασεις στην μαυρη αγορα που υπαρχει στην Loguetown.
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Supernova
Supernova
Portgas D. Ace


Posts : 596

[Ολοκληρωμενη]Continue the journey Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμενη]Continue the journey   [Ολοκληρωμενη]Continue the journey Icon_minitimeFri 30 Apr 2010 - 3:23

-Buggy,ελπιζω να λες την αληθεια.Γιατι αλλιως,θα με αναγκασεις να γυρισω,και να σε σκοτωσω.Δεν το θελεις αυτο,ετσι δεν ειναι?
-Ενταξει,δεν το θελω αυτο.Σου λεω την αληθεια.Αν θες με πιστευεις.
-Σε πιστευω.Λοιπον,φευγω,ελπιζω να μην τα ξαναπουμε συντομα,για το καλο σου.
Τον αφησα κατω,και αφου πηρα την Nami,μπηκαμε στην βαρκα και βγηκαμε στα ανοιχτα.
-Nami,ελπιζω να λεει την αληθεια.Δεν θελω να εχουμε ξανα την ιδια απογοητευση με τις προηγουμενες φορες.
-Και γω το ελπιζω.Αλλα,Ace,αν δεν βρουμε μπορουμε ισως να βρουμε στο Calm Belt.Υπαρχει εκει ενα νησι, Amazon Lily.Αλλα μονο γυναικες ζουν εκει.Απαγορευοντα οι αντρες.
Back to top Go down
Sponsored content





[Ολοκληρωμενη]Continue the journey Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμενη]Continue the journey   [Ολοκληρωμενη]Continue the journey Icon_minitime

Back to top Go down
 
[Ολοκληρωμενη]Continue the journey
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» [Ολοκληρωμένη] Ace Begins
» [Ολοκληρωμενη] Looking for the truth
» [Ολοκληρωμένη]The Past Of Blackbeard
» [Ολοκληρωμένη] The Fire Fist Ace
» [Ολοκληρωμένη] Rescuing the princess

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
One Piece RPG :: One Piece World :: East Blue Sea :: Organ Island-
Jump to: