One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 2 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 2 Guests

None

Most users ever online was 41 on Mon 8 Jul 2019 - 12:21
Latest topics
» eyes eyes no mi
[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Icon_minitimeby inspecor Fri 27 Dec 2013 - 17:05

» Φλεγὀμενος δράκος
[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Icon_minitimeby LarsAlexanderson Wed 27 Feb 2013 - 3:40

» aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Fri 11 Jan 2013 - 23:09

» pakiskisgfsdfgsdfgdf
[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Fri 4 Jan 2013 - 0:10

» aagsdf gsdfgsdfgs g
[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Fri 4 Jan 2013 - 0:08

» John de Devil
[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Wed 2 Jan 2013 - 21:29

» Vice Admiral Smoker
[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Wed 2 Jan 2013 - 21:29

» Fenik Fenik no mi
[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Wed 2 Jan 2013 - 8:49

» steleas tox 4
[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Icon_minitimeby steleas Tue 13 Mar 2012 - 18:02

» One Piece RPG Scanlation Group
[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Icon_minitimeby skatopsuxos Thu 29 Dec 2011 - 20:01

» Captain Luffy forum owner here!
[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Icon_minitimeby Scyther Sun 3 Jul 2011 - 14:50

» Anime: Μια νέα αρχή!
[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Icon_minitimeby Monkey D. Dragon Sun 19 Jun 2011 - 4:19

» Son.D.Goku
[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Icon_minitimeby giannisbeast Sun 13 Feb 2011 - 22:58

» Cloud-cloud no mi
[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Icon_minitimeby StrangMan Wed 9 Feb 2011 - 3:46

» Δυνατότερος Shichibukai
[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Icon_minitimeby ximen Sun 2 Jan 2011 - 23:03

Σύνδεσμοι
free forum
free forum
free forum
free forum
free forum
free forum

 

 [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι...

Go down 
AuthorMessage
Saint
Pirate Rookie
Pirate Rookie



Posts : 199

[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Empty
PostSubject: [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι...   [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Icon_minitimeFri 30 Apr 2010 - 20:36

Πλησιαζω στο επομενο νησι. Αρκετα χιλιομετρα ομως πριν φτασω ενα φοβερο θεαμα με περιμενει:
Μια τεραστια γεφυρα εκτεινόταν απο το λιμανι του νησιου και μην εχοντας φτασει ακομη στην αλλη μερια φαινοταν τοσο μεγαλη στην μεση του ωκεανου.
Πλησιασα την ακρη της γεφυρας. Εκει υπηρχαν καποιοι εργατες, με ειδαν με απορια να καταφτανω πανω στον μετεωριτη μου. Πρεπει να αποκτησω μια βαρκα, σκεφτηκα, δεν γινεται να δειχνω σε ολους την δυναμη μου πριν καν τους γνωρισω.
Back to top Go down
Saint
Pirate Rookie
Pirate Rookie



Posts : 199

[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι...   [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Icon_minitimeFri 30 Apr 2010 - 20:37

-Χαιρετε, κυριοι, μηπως μπορειτε να μου πειτε ποιο ειναι το νησι στο οποιο καταληγει αυτο το αξιοθαυμαστο εργο?
-Tequila Wolf λεγεται. Το εργο μπορει να ειναι αξιοθαυμαστο αλλα πανω σε αυτη την αναθεματισμενη γεφυρα εχουν αφησει τα κοκαλα τους οι παππουδες και οι πατεραδες μας. Ξερεις οτι εχουμε να δουμε 2 μηνες τα παιδια μας? Η αλλαγη εργατων γινεται καθε τετραμηνο επειδη ειναι πολυ μακρια η γεφυρα απο την ακτη και χρειαζεσαι μερες για να πας με τα ποδια! μου απαντησε ενας εργατης μεσα στην μουτζουρα
-Λυπαμαι πραγματικα, θα ειναι δυσκολο για εσας.
-Ειναι πραγματικα, ωστοσο φαντασου να δουλευεις σκληρα για χρονια, να δουλευουν σε αυτο που δουλευεις εσυ οι παππουδες και οι πατεραδες σου, και μαζι με εσενα αλλοι 50000 εργατες και να κινδυνευει ολο το εργο μιας και πολλων ζωων με την καταστροφη! μου ειπε ο ιδιος με πικρια στην φωνη του.
-Τι εννοειτε? Το σχεδιο δεν ειναι καλο? Η σταθεροτητα της γεφυρας ειναι αμφιβολη?
-Οχι, για το αναθεματισμενο το BridgeFrightener λεμε! πεταχτηκε ενας αλλος εργατης.
Back to top Go down
Saint
Pirate Rookie
Pirate Rookie



Posts : 199

[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι...   [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Icon_minitimeFri 30 Apr 2010 - 20:38

-Τι πραγμα? ρωτησα εκπληκτος
-Ενα τεραστιο Sea King που εχασε απ'οτι φαινεται τον δρομο του απο την Calm Belt και βρεθηκε εδω, που κακο χρονο να χει, μου ειπε ενας εργατης
-Το λεμε ετσι γιατι απειλει συχνα την γεφυρα μας, συνεχισε ενας αλλος
-Δεν ειναι συνηθισμενο Sea King απο αυτα τα μερη, διευκρινισε εναν μηχανικος
-Απο την Μεγαλη γραμμη πρεπει να ερχεται, υπεθεσε ενας τριτος εργατης
-Δαιμονας ειναι! φωναξε ενας γερος που κουβαλουσε σιδερο
-Θα τα καταστρεψει ολα! ξεσπασε μια γυναικα εργατης
-Ηδη τρεις φορες εχει χτυπησει την γεφυρα, ευτυχως οι παππουδες μας κανανε καλη δουλεια! τελειωσε ο πρωτος εργατης που χαιρετησα.
Back to top Go down
Saint
Pirate Rookie
Pirate Rookie



Posts : 199

[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι...   [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Icon_minitimeFri 30 Apr 2010 - 20:39

Συντομα αρχισαν φωνες ομως, οι εργατες αρχισαν να καταριουνται το τερας και να λυπουνται την τυχη της που τους ειχε φερει σε αυτη την δυσκολη θεση.
-Υπαρχει αμοιβη για την καταστροφη του Sea King?
-Τον Bane ρωτα παιδι μου, απαντησε ο γερος κουβαλητης, αυτος θα ξερει πως να χειριστει το θεμα, αν δεν ηταν και αυτος θα ημασταν σε πολυ ασχημη θεση τωρα, θα τον βρεις σιγουρα στην πολη!
-Ευχαριστω, καλη συνεχεια! ειπα και συνεχισα τον δρομο μου για την Πολη, την Tequila Wolf Town, την πολη με την μεγαλυτερη γεφυρα στον κοσμο υπο κατασκευη!
Back to top Go down
Saint
Pirate Rookie
Pirate Rookie



Posts : 199

[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι...   [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Icon_minitimeFri 30 Apr 2010 - 20:39

Εφτασα στην πολη, για λλη μια φορα πρεπει να βρω ενα μπαρακι για να ρωτησω ποιος ειναι αυτος ο Bane και που θατον βρω... Βρηκα κατι σαν μπαρ. Μπηκα μεσα και καθισα στον παγκο. Παρηγγειλα μια μπυρα και αρχισα να κουβεντιαζω με τον μπαρμαν για την γεφυρα και την πολη.
Απ'οτι φαινοταν η γεφυρα αυτη φτιαχνοταν εδω και 700 χρονια και ακομα ειχε πολλα για την ολοκληρωση της. Ο Bane ηταν καποιος που ζουσε στο χωριο για καποιο καιρο και απ'οτι φαινεται δεν μπορουσε να νικησει το Sea King αλλα μπορουσε να το διωξει απο την γεφυρα και να προσφερει υσηχια και ασφαλεια στην γεφυρα. Βεβαια δεν καταλαβα αν το Bane ειναι το κανονικο του ονομα ή τιτλος που του εδωσαν οι πολιτες. Φαινεται πως ολοι τον θαυμαζουν και τον ακολουθουν. Ακομα και ο δημαρχος της πολης τον καλουσε συχνα για να τον συμβουλευτει για διαφορα πολιτικα θεματα. Ο τυπος πρεπει να ηταν απιστευτος. Επρεπε να τον γνωρισω, οχι μονο γιατι μπορει να εδινε καποια λεφτα για το Τερας( οπως το ελεγαν οι χωρικοι) αλλα και γιατι ολη η περιγραφη μου φανηκε πολυ δελεαστικη, και... γνωριμη.
Back to top Go down
Saint
Pirate Rookie
Pirate Rookie



Posts : 199

[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι...   [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Icon_minitimeFri 30 Apr 2010 - 20:40

Ακουσα ξαφνικα μεγαλο σαματα απο εξω! Βγηκα εξω.
-Το Τερας επιτιθεται στην μεση της γεφυρας, θα την καταστρεψει! Βοηθεια!
Απο μακρια φαινοταν το Τερας! Ηταν πραγματικα τεραστιο. Δεν ηταν κανονικο Sea King αλλα σιγουρα κατι πολυ μεγαλυτερο.
-0 Bane εφυγε ηδη! ακουστικε μια φωνη
-Ευτυχως, τωρα υπαρχουν ελπιδες να σωθει η γεφυρα.
Η περιεργεια μου με ειχε υπερνικησει!
Καλεσα εναν μετεωριτη και εκτοξευτηκα στον αερα! Θα εβλεπα επιτελους και τον σκληρο δυνατο περιβοητο Bane και τον αδιστακτο καταστροφικο Τερας ή Sea King!
Back to top Go down
Saint
Pirate Rookie
Pirate Rookie



Posts : 199

[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι...   [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Icon_minitimeFri 30 Apr 2010 - 20:40

Εφτανα κοντα στο Sea King. Πλησιασα σε μια αποσταση ασφαλειας. Το Τερας ηταν πραγματικα τεραστιο, χαλαρα η δυναμη του ξεπερνουσε καθε αλλο Sea King εκτος της Μεγαλης γραμμης. Ομως κατι το εμποδιζε να επιτεθει στην γεφυρα! Ηταν δυσκολο για εμενα να διακρινω εναν ανθρωπο μπροστα σε ενα τοσο μεγαλο πλασμα. Ωστοσο εκει ηταν ενας πολεμιστης ο οποιος πετουσε μεγαλα ακοντια κατευθειαν στο Τερας. Ολα εβρισκαν τον στοχο τους. Και εκει που νομιζες οτι κατι τετοια μικρα ακοντιακια (μπροστα στο μεγεθος του Sea King) δεν θα το ενοχλουσαν καθολου, αυτο πραγματικα εδειχνε να ποναει, σαν κατι να το εκαιγε καθε φορα που το χτυπυσε ενα ακοντιο. Το Sea King προσπαθησε να επιτεθει, πηγε να κουτουλησει τον Ανθρωπο αλλα αυτος απυφυγε το χτυπημα του και πηδηξε στο κενο. Για μια στιγμη φοβηθηκα, νομιζα οτι θα επεφτε στο κρυο νερο, ωστοσο ειχε προνοησει και αφησει πισω του ενα σκοινι με γαντζο και κανοντας μια μανουβρα που θυμιζε πολυ ταρζαν ξαναβρεθηκε πανω στην γεφυρα να εκτοξευει ακοντια. Το Τερας ηταν προφανες οτι πονουσε πολυ. Γρυλιξε, ο βρυχυθμος του ηταν εκκωφαντικος. Μετα γυρισε και επεστρεψε στο νερο. Το τερας ειχε φυγει αλλα σιγουρα θα επεστρεφε ξανα.
Back to top Go down
Saint
Pirate Rookie
Pirate Rookie



Posts : 199

[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι...   [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Icon_minitimeFri 30 Apr 2010 - 20:42

-Ποιος εισαι εσυ που με παρακολουθεις τοση ωρα? μου φωναξε ο πολεμιστης που ειχε αντιμετωπισει το Sea King.
Πλησιασα με τον μετεωριτη:
-Saint D. Nicolas, ειμαι εδω για να δω εν δρασει τον διαβοητο Bane και-
-Νικ εσυ εισαι?
Αναγνωρισα την φωνη.
-Yoru Magueto? Eσυ?
-Μα ναι, ναι! Τι κανεις? Τα εμαθα για τον πατερα σου και εσενα, ασχημο νεο. Λυπαμαι.
-Μην λυπασαι ο πατερας μου πεθανε για κατι που πιστευε, την πραγματικη δικαιοσυνη.
-Ναι το θυμαμαι, κριμα που τα πραγματα ηρθαν ετσι. Εισαι καταζητουμενος τωρα ετσι?
-Ναι, δυστυχως. Δεν μου λες, εσυ δεν ησουν στους marines?
-Οχι, εφυγα. Δεν μπορουσα αλλο! Δεν υπαρχει λογικη εκει περα, μονο διαταγες και εκτελεσεις! Οχι δεν θα εμενα εκει με τιποτα. Βρηκα αυτο το ηρεμο νησι να περασω μερικα χρονια απο την ζωη μου, μακρια απο τους marines. Εχασα βεβαια καποιους φιλους, τον πατερα σου, τον Garp και αλλους, αλλα εδω εχω κατι ανεκτημητο! την ησυχια μου. Τουλαχιστον μεχρι να εμφανιστει αυτο το καταραμενο Sea King απο την Μεγαλη γραμμη. Βλεπεις το Μεθεγος του δεν ειναι κανονικο ουτε για εκει, πρεπει να βγηκε μεγαλυτεροι απο τα αλλα, πολυ μεγαλυτερο, να τα τραμπουκιζε και αυτα να το εδιωξαν απο την ομαδα τους... Αλλα μην τα πουμε εδω, παμε στην Γουρουνοκεφαλη, εκει θα μιλησουμε καλυτερα.
Back to top Go down
Saint
Pirate Rookie
Pirate Rookie



Posts : 199

[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι...   [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Icon_minitimeFri 30 Apr 2010 - 20:43

Φτασαμε μπροστα σε ενα ψιλοβρωμικο και λιγδιαρικο μπαρ, μπηκαμε μεσα.
-Τι θα πιεις Νικ?
-Μια μπυρα.
-Ει! Γουρουνανθρωπε! Φερε το συνηθισμενο και μια μπυρα. Απο το καλο βαρελι ε?
Ο μπαρμαν, ο οποιος παρεπιπτόντως ειχε γουρουνοφατσα εγνεψε καταφατικα.
-Ρε τον Νικ! Μεγαλωσες ξερεις!
-Ναι και εσυ μια χαρα διατηρησαι ε? Σε ειδα στην μαχη.
-Μπαααα! Εχω χασει την παλια δυναμη μου, σκουριασα. Εξαλλου ουτε να νικησω δεν μπορω αυτο το θηριο.
-Και οι δυο ξερουμε οτι μπορεις. Απλα δεν το κανεις.
-Ακου Νικ δεν θελω να γυρισω στα παλια, βοηθαω την πολυ, με σεβονται εδω αλλα δεν θελω να τους αποκαλυψω την αληθινη μου δυναμη και φυσικα ουτε και την ταυτοτητα. Περιοριζομαι λοιπον στα ακοντια με δηλητηριο εντομων που εχουν καποιο αποτελεσμα.
-Ναι το ειδα!
-Μην προτρεχεις, καποια στιγμη θα τρυπησω την καρδια του, οσο βαθια και αν ειναι, και τοτε ουτε η αντοχη του δεν θα το σωσει απο το δηλητηριο αφου θα χυθει κατευθειαν στον στοχο του!
Εφτασε ο μπαρμαν με τις παραγγελιες μας
Back to top Go down
Saint
Pirate Rookie
Pirate Rookie



Posts : 199

[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι...   [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Icon_minitimeFri 30 Apr 2010 - 20:44

Ο Yoru ηπιε απο το ποτο του μια γουλια.
-Λοιπον?
-Τι λοιπον?
-Τι σε φερνει στα μερη μας?
-Εεεε... περνουσα και εμαθα για το Τερας. Καποιος ειπε οτι θα δινοταν αμοιβη και για πληροφοριες να απευθηνομουν σε εσενα.
-Συγνωμη Νικ αλλα δεν υπαρχει καποια αμοιβη, για τον θανατο του. Ακομα και αν το σκοτωσεις ο δημαρχος δεν εχει λεφτα για να σε επιβραβευσει αφου ολα τα λεφτα του δημου πανε στην γεφυρα, ειναι τεραστιο εργο ξερεις.
-Κριμα.
-Ωστοσο θα μπορουσες να βοηθησεις εναν γερο ανθρωπο να φερει ησυχια σε αυτην την περιοχη, ειπε ο Yoru και μου εκλεισε το ματι
Χαμογελασα.
-Πρεπει να ειμαι τρελος...Οκ. Ας προσπαθησουμε.
Σηκωσαμε τα ποτα μας και τσουγκρησαμε!
-Στο τερας!
-Στο Τερας ακουστηκε μια φωνη πισω μας και αλλο ενα ποτηρι χτυπησε τα δικα μας.
Back to top Go down
Saint
Pirate Rookie
Pirate Rookie



Posts : 199

[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι...   [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Icon_minitimeFri 30 Apr 2010 - 20:46

-Ρε γουρουνοκεφαλε! ειπε ο Yoru
-Ασε με old man, ξερεις οτι μπορω να βοηθησω! ειπε ο μπαρμαν
-Βασικα δεν νομιζω να μπορει να βοηθησει ενας μπαρμαν! παρατηρησα
-ΧΑΧΑΧΑ "ενας μπαρμαν"?, απαντησε, Ε παιδι, μην με υποτιμας γιατι εσενα μπορω να σε βαλω κατω οποτε θες. Δεν ειμαι ο συνηθισμενος μπαρμαν της γειτονιας...
Κοιταξα τον Yoru.
-Ειναι αληθεια, μου ειπε, ο Γουρουνοκεφαλος απο εδω ειναι κατι παραπανω απο γουρουνοκεφαλος, χαχαχαχα. ειναι ενταξει, σοβαρευτηκε, μπορει να βοηθησει.
-Ωραια, ενας γερος, ενας νεος πειρατης και ενας μπαρμαν... Ποιες μπορει να ειναι οι πιθανοτητες να εξολοθρευσουμε αυτο το τερας??? ΧΑΧΑΧΑ! Γελασε ο Yoru!
Γελασαμε ολοι!
Back to top Go down
Saint
Pirate Rookie
Pirate Rookie



Posts : 199

[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι...   [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Icon_minitimeFri 30 Apr 2010 - 20:46

Το επομενο πρωινο μας βρήκε στο υπόγειο του μπαρ. Ο Γουρουνοκεφαλος, που πλεον και εγω ετσι φωναζα, το ειχε κλεισει για σημερα. Ειχε ενα βαρελι απο το δηλητηριο που χρησιμοποιουσε ο Yoru "Bane" Magueto και ολοι παιρναμε ακοντια και τα εμπλουτιζαμε με δηλητηριο. Αυτο μας εδωσε χρονο για συζητηση. Πανω στην συζητηση λοιπον:
-Αληθεια Γουρουνοκεφαλε, γιατι σε λενε ετσι?
-Δεν σου ειπε ο γερο-Yoru?
-ΧΑΧΑΧΑ θα βρεθει προ εκπληξεως ο μικρος!
Back to top Go down
Saint
Pirate Rookie
Pirate Rookie



Posts : 199

[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι...   [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Icon_minitimeFri 30 Apr 2010 - 20:47

Ο Γουρουνοκεφαλος αφησε κατω το ακοντιο που εμποτιζε και σηκωθηκε ορθιος. Αρχισε ξαφνικα να μεταμορφωνεται και στο τελος της μεταμορφωσης του ειχα μεινει με το στομα ανοιχτο: Μπροστα μου καθοταν ενα τεραστιο αγριογουρουνο.
-Εγω παντα του ελεγα οτι ειναι ομορφοτερος ετσι! Χαχαχα! Δεν νομιζεις? ειπε ο Yoru
Εγω ειχα μεινει με ανοιχτο το στομα. Το αγριογουρουνο γυρισε προς τον Magueto και αρχισε ξανα να μεταμορφωνεται. Σε μια κατασταση μεταξυ αγριογουρουνου και ανθρωπου η μεταμορφωση σταματησε.
-Εχω φαει το Ζοαν φρουτο του αγριογουρουνου, ειμαι δηλαδη ενα γουρουνι. Χαχαχαχα...
-Ωστοσο μικρε μην τον υποτιμας το φρουτο του του δινει μεγαλη αντοχη δυναμη αμυνα, οτι θες. Μην σε ξεγελα η γελοια γουρουνισια εμφανιση του! Χαχαχαχα...
Ο Γουρουνοκεφαλος ξαναγυρισε στην ανθρωπινη μορφη του και συνεχισαμε ολοι την δουλεια μας.
Back to top Go down
Saint
Pirate Rookie
Pirate Rookie



Posts : 199

[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι...   [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Icon_minitimeFri 30 Apr 2010 - 20:49

Τελειωσαμε με τα ακοντια. ειχαμε αρκετα για να σκοτωσουμε ολη την πολη. Ειχαμε και εφεδρειες. Σε καποια ακοντια, ειχαμε προσθεσει σκληρο και ανθεκτικο σκοινι ετσι ωστε να μην μπορεσει να ξεφυγει το τερας που θα αντιμετωπιζαμε. Αυτα θα ηταν τα πρωτα που θα ριχναμε ετσι ωστε να εξασφαλισουμε την αδυναμια αποδρασης του. Πως ομως θα το φερναμε σε ενα μερος που θα ηταν αρκετα ανοικτο για να πολεμησουμε και οι τρεις ελευθερα?
-Αν το τραβηξουμε στο λιμανι?
-Ειναι τρελο! θα υπαρχουν πολλα πλοια και ατομα εκει!
-Μπορουμε παντα να εκενωσουμε την περιοχη δεν θα ειναι δυσκολο ο"Bane" μας να πεισει τον δημαρχο!
-Χα! Οντως!
-Και εκει θα εχουμε και την πλατφορμα του λιμανιου αλλα και το πρωτο μερος της γεφυρας για να επιτεθουμε απο τα πλαγια και απο πισω.
-Εγω θα επιτεθω απο μπροστα. ειπε ο Yoru
-Εγω πλαγια. ειπε ο Γουρουνοκεφαλος, εσυ Νικ με ποιον απο τους 2 μας θα πας?
-Με κανεναν. Θα παω απο πισω.
-Πως? παραξενευτηκε ο γουρουνοκεφαλος.
-Φανταζομαι πανω σε αυτο που με παρακολουθουσες τις προαλλες? Ε?
-Ναι πανω σε αυτο!
Back to top Go down
Saint
Pirate Rookie
Pirate Rookie



Posts : 199

[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι...   [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Icon_minitimeFri 30 Apr 2010 - 20:49

-Σχεδιο μαχης? ρωτησε ο Γουρουνοκεφαλος
-Λοιπον, μιλησε ο Yoru ο οποιος ηταν εξαιρετικος tactitioner σαν πρωην Commodore των marines, ο Νικ που μπορει να πεταξει θα παει, οταν ξαναεπιτεθει το Sea King, και θα το προκαλεσει. Αυτο θα ακολουθησει σιγουρα και ολοι μαζι θα το περιμενουμε στο Λιμανι. Μολις φτασει ξεκιναμε με τα "αγκιστρια" τα ακοντια με το σκοινι για να το κρατησουμε και να μην αποδρασει. Τα ακοντια αυτα θα τα δεσω αυριο στο σκληρο τσιμεντο του λιμανιου με πολυ βαθιες τρυπες για να μην τα τραβηξει και ξεκολλησουν. Το σκοινι ειναι πολυ σκληρο εχει μεσα ινες σιδηρου δεν υπαρχει λογος ανυσηχιας. Λοιπον οταν δεθει αρχιζουμε και ριχνουμε δηλητηριωδη ακοντια στο κεφαλι του κυριως. Προσεχτε να υπαρχει συνεχης κινηση γιατι εκτος απο μεγαλο ειναι και γρηγορο στις επιθεσεις του. Αν σας επιτεθει τρεχετε να φυγετε απο την περιοχη των σαγονιων του. Τελος...
Back to top Go down
Saint
Pirate Rookie
Pirate Rookie



Posts : 199

[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι...   [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Icon_minitimeFri 30 Apr 2010 - 20:50

Ησυχασαμε ολοι... Ξεραμε τι θα πει...
-Αν καποιος απο εμας, συνεχισε, πεθανει και αυτο το αδιστακτο θηριο τον καταβροχθησει, οι αλλοι δεν σταματαμε μεχρι να σταματησει το ρημαδι να αναπνεει. Καταλαβατε?
-Οκ
-Ενταξει
-Καλη μας τυχη!
Την επομενη μερα ο Yoru συναντησε τον δημαρχο, εγινε η εκεννωση του λιμανιου απο βαρκες και ανθρωπους και τοποθετηθηκαν και τα σκοινια.
Ολα ηταν ετοιμα.
Περιμεναμε να κινηθει το Sea King.
Ολα ηταν ετοιμα!
Back to top Go down
Saint
Pirate Rookie
Pirate Rookie



Posts : 199

[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι...   [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Icon_minitimeFri 30 Apr 2010 - 20:51

-Επιτιθεται! Το Frightener επιτιθεται στην Γεφυρα μας!
Ενας εργατης ερχοταν απο την γεφυρα. Περιμεναμε για 2 μερες αυτην την επιθεση...
-Φυγε! μου ειπε ο Yoru.
Eγω ετρεξα προς την αποβαθρα του λιμανιου και στην γωνια πηδηξα κατευθειαν στην θαλασσα. Απο κατω ο μετεωριτης ειχε ηδη κατεβει και κινιοταν προς την κατευθυνση που το ειχα διαταξει. Προσγειωθηκα πανω του και ξεκινησα.
Ειχε ερθει η ωρα!
Back to top Go down
Saint
Pirate Rookie
Pirate Rookie



Posts : 199

[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι...   [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Icon_minitimeFri 30 Apr 2010 - 20:51

Βρηκα το Sea King να χτυπα την γεφυρα σε ενα πιο κοντινο σημειο απο την προηγουμενη φορα. Ωραια, σκεφτηκα, ας χορεψουμε. Εβγαλα δυο ακοντια απο την θηκη που φορουσαμε ολοι στην πλάτη μας. Αυτο δεν με ειχε καταλαβει. Το σημαδεψα και του εριξα το πρωτο. Το πετυχα στο σωμα. Πονεσε. Βρυχηθηκε και ξεχυθηκε απο πισω μου. Καθως ερχοταν του εριξα και το δευτερο. Με μια εκπληκτικη μανουβρα το Τερας απεφυγε το ακοντιο μου και μπηκε στο νερο. Ειχα μεινει εκπληκτος. Τωρα μπορει και τα αποφευγει κιολας? Καθως ομως εβλεπε την σκια του να με πλησιαζει απο κατω, γυρισα τον μετεωριτη και ξεκινησα με τρελη ταχυτητα για το λιμανι. Ηταν πολυ γρηγορο. Ακρβως την ψρα που εγκατελειψα την προηγουμνη μου θεση, πεταχτηκε απο την θαλασσα με τεραστια ορμη και ταχυτητα. Η σκια του εκρυψε τον ηλιο ολοκληρο. Επιταχυνα οσο μπορουσα. Ενω βρισκοταν στον αερα αρχισε να πεφτει προς την δικη μου μερια. Ισα ισα που ξεφυγα απο την τρομερη δαγκωματια του. Ξαναμπηκε στο νερο πετωντας τεραστια ποσοτητα νερου. Με αυτον τον τροπο προσπαθουσε να με φαει και παντα ξεφευγα στο τσακ. Ετσι το εσυρα προς το λιμανι. Εκει που ηλπιζα να γινει ο ταφος του.
Back to top Go down
Saint
Pirate Rookie
Pirate Rookie



Posts : 199

[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι...   [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Icon_minitimeFri 30 Apr 2010 - 20:52

Πλησιαζα το λιμανι, εβλεπε μια φιγουρα εκει. Ηταν ο Yoru, ο Φουρουνοκεφαλος πρεπει να ειχε κρυφτει στα πλαγια. Το Τερας ξαναβγηκε απο την θαλασσα. Ορμηξε να με καταπιει. Εστριψα δεξια. Αυτο δαγκωσε το τσιμεντο του λιμανιου κοβοντας το ολοκληρο. Εκεινη την στιγμη ο Γουρουνοκεφαλος Πετχτηκε απο πλαγια και εκτοξευσε ενα ακοντιο στο κεφαλι του τερατος. Εκεινο αρχισε να γυριζει στα πλαγια οταν ο Yoru του εκτοξευσε και αυτος ενα ακοντιο με σκοινι. Το ακοντι τρυπησε το αυτι του τερατος και το διαπερασε. Χωρις να χασει χρονο o Yoru πεταξε και το αλλο ακοντιο που ειχε στο αλλο χερι και πετυχε το Τερας στην μυτη. Πονεμενο πλεον το Τερας ειχε θυμωσει πραγματικα. Γυρισε στον Yoru και του επιτεθηκε. Ο Yoru ευκολα αποφυγε την επιθεση, αλλωστε ηταν πολυ γρηγορος. Εγω με την σειρα μου εβγαλα 2 ακοντια και τα πεταξα πανω στο τεραστιο Sea King, στοχευοντας το κεφαλι του. Και τα δυο βρηκαν τον στοχο τους. Το τερας γυρισε προς το μερος μου. Εκεινη την ωρα δεχτηκε αλλα δυο ακοντια απο τον μεταμορφωμενο στην υβριδικη μορφη του πλεον, Γουρουνοκεφαλο. Το τερας ειχε αρχισει να τα χανει. Στην συνεχεια δεχτηκε πολλα ακομη ακοντια χωρις να επιτεθει καθολου. Το σχεδιο μας ειχε πετυχει.
Back to top Go down
Saint
Pirate Rookie
Pirate Rookie



Posts : 199

[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι...   [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Icon_minitimeFri 30 Apr 2010 - 20:53

Το γεγονος οτι επιτιθεμεθα απο ολες τις πλευρες οχι μονο ειχε ζαλισει το τερας αλλα ειχε κανει και το σημαδι μας ευκολη δουλεια. Τα περισσοτερα ακοντια τωρα το εβρισκαν ειτε στον λαιμο ειτε στο προσωπο. Τρελαμενο απο τον πονο το Sea King προσπαθησε να φυγει. Ο πονος ομως απο το τραβηγμα των ακοντιων με σκοινι που ειχε ριξει ο Yoru ηταν αφορητος και σταματησε. Γυρισε προς το μερος μου και μεσα στο μενος του μου επιτεθηκε με πρωτοφανη ταχυτητα. Τα σαγωνια του εκλεισαν ακριβως διπλα μου, καθως απεφευγα το χτυπημα του, ωστοσο αντι να απομακρυνθω και αλλο εκμεταλλευτηκα την θεση μου και εκσφεντονησα ενα ακοντιο στο ματι του. Το τερας πονεσε πολυ, βρυχηθηκε και χωρις να ανοιξει ξανα τα σαγονια του ριστηκε με δυναμη και ορμη στο πλαι οπου βρισκομουν. Εχοντας ριξει μολις ενα ακοντιο δεν προλαβα να αμυνθω. Το κεφαλι του Τερατος διαλυσε τον μετεωριτη που καβαλουσα και εγω αν και ανεπαφος αφου πηδηξα εγκαιρα απο αυτον επεφτα στην θαλασσα.
-ΝΙΚ! ακουσα μια φωνη. Και παρατηρησα τον γερο-Yoru να ερχεται προς τα εμενα. Το εξυπνο Τερας το καταλαβε και του επιτεθηκε. Πανω στο αγχος του ο Yoru δεν καταφερε να αποφυγει καλα το χτηπυμα και σε λιγο εκσφεντονιζοταν προς τα πισω.
Back to top Go down
Saint
Pirate Rookie
Pirate Rookie



Posts : 199

[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι...   [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Icon_minitimeFri 30 Apr 2010 - 20:53

Τα πραγματα ηταν δυσκολα. Βαζοντας ολη μου την αυτοσυγκεντρωση καλεσα εναν μετεωριτη οσο πιο γρηγορα γινοταν πριν πεσω μεσα στην θαλασσα. Αν επεφτα μεσα τοτε θα ηταν το τελος. Ωστοσο ο μετεωριτης ισα που προλαβε και κρεμαστηκα απο πανω του. Ευτυχως, σκεφτηκα. Ανεβηκα πανω του και συνεχισα να χτυπαω το τερας. Στην αλλη μερια ο Γουρουνοκεφαλος ειχε μεγαλα προβληματα, το Τερας ειχε αφοσιωθει σε αυτο και η αποφυγη χτυπηματων ηταν ολο και πιο δυσκολη. Συνεχισαμε για αρκετη ωρα ακομη, ο Yoru πουθενα. Τοτε τα ακοντια του Γουρουνοκεφαλου τελειωσαν. Και εγω ειχα ελαχιστα. Οντας πολυ πιεσμενος απο το Τερας και μην μπορώντας να παει να παρει αλλα εκανε κατι τρελο. Απεφυγε το τελευταιο χτυπημα του τερατος και πηδηξε με φοραπανω του. Ηθελε να του ριξε μπουνια. Οντως ο Γουρουνοκεφαλος ηταν δυνατος. Η μπουνια του χτυπησε το Τερας στο αλλο του ματι και το διαλυσε. Το τερας κουνησε αποτομα το κεφαλι του και εριξε κατω τον Γουρουνοκεφαλο. Κατευθειαν στην θαλασσα.
Back to top Go down
Saint
Pirate Rookie
Pirate Rookie



Posts : 199

[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι...   [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Icon_minitimeFri 30 Apr 2010 - 20:54

Εφυγα κατευθειαν για να τον πιασω. Στην διαδρομη τελειωσα και εγω τα ακοντια μου, ομως το τερας δεν εδινε σημασια. Ειχε φτασει στο οριο του. Προσπαθουσε απεγνωσμενα να αποδρασει, τραβουσε τα σκοινια με μεγαλη δυναμη αλλα δεν μπορουσε να φυγει. Ισα που προλαβα τον Γουρουνοκεφαλο την ωρα που βουτουσε στην θαλασσα.
-Ευχαριστω, μου ειπε.
Εκεινη την στιγμη το Τερας αποκοψε 2 απο τα σκοινια που το κρατουσαν.
-Παμε γρηγορα να παρουμε ακοντια, του ειπε.
και την ωρα που κατευθηνομασταν εκει:
-Ααααααααααααα Ηρθε τρεχοντας ο Yoru με ενα τεραστιο ακοντιο στο χερι και πηδηξε μεολη του την δυναμη. Προσγειωθηκε αναμεσα στα ματια του ατυχου πλεον τερατος και το μεγαλο ακοντιο του Yoru καρφωθηκε αναμεσα στα ματια του, ο Yoru εβαλε ολη του την δυναμη και εναν κρακ ακουστηκε, το ακοντιο ειχε διαπερασει το κρανιο του Τερατος. Ολα τελειωσαν.
-Συγνωμη που αργησα, ειχα παει να φερω αυτο το μεγαλο μωρο, ειπε ο Yoru γελώντας.
-Και τωρα τι? ρωτησε ο Γουρουνοκεφαλος.
-Τωρα παρτυ!!! Χαχαχαχα
δεν καταλαβαινα τι εννοουσε ο Yoru εκεινη την στιηγμη αλλα καταλαβα αργοτερα.
Back to top Go down
Saint
Pirate Rookie
Pirate Rookie



Posts : 199

[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι...   [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Icon_minitimeFri 30 Apr 2010 - 20:55

Πανε δυο μερες που ξεφρενο παρτυ και φαγοποτι κυριαρχει στην πολη. Το κρεας του Sea King ηταν τοσο πολυ που οχι μονο φαγαμε ολοι αλλα περισσεψε κιολας. Ο τιμωμενος της γιορτης ηταν ο Yoru Magueto o "Bane". Ο Γουρουνοκεφαλος, ηταν απλα ενας μπαρμαν μας ειχε πει... Δεν ηθελε δημοσιοτητες. Εγω ημουν ενας πειρατης. Δεν επρεπε να βγει το ονομα μου παραεξω. Ωστοσο μεσα στις 2 μερες αυτες του γλεντιου πολλοι ηρθαν να μου που συγχαρητηρια και ευχαριστω. Φανταζομαι οτι δεν γινοταν να κρατησουμε τιποτα κρυφο... Γελασα. Η γιορτη κρατησε συνολικα 3 μερες. Την τελευταια το βραδυ, πηρα ενα σακι με κρεας απο το τερας και λιγο σακε και ανεβηκα στον μετεωριτη μου. Στο λιμανι περιμεναν οι 2 μου φιλοι.
-Αντιο και ευχαριστω που με εσωσες, ειπε ο Γουρουνοκεφαλος
-Αντιο Γουρουνοκεφαλε!
-Jake για σενα, Jake "Pighead" Gotillo.
Γελασα.
-Αντιο παιδι μου, και να προσεχεις. αν χρειαστεις ποτε βοηθεια για να εκδικηθεις τον πατερα σου πες μου.
-Ευχαριστω Yoru, πραγματικα ευχαριστω για ολα.
-Εγω ευχαριστω.
-Ελπιζω να τα πουμε!!!! ΑΝΤΙΟ!!!!
Και με αυτα τα λογια απομακρυνθηκα απο το νησι....

ΤΕΛΟΣ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑΣ ΣΤΟ TEQUILLA WOLF ISLAND
Back to top Go down
Sponsored content





[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι...   [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι... Icon_minitime

Back to top Go down
 
[Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Sea King! Παλιοι φιλοι...
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Hunts! Eternal Hunt! Το τερας που δεν υπαρχει, η υπερβολη...
» [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Begins! A Flaming man's past! Η Αρχη...
» [Ολοκληρωμένη]The Armagedon in Agony! save the Girl! Η Σωτηρια...
» [Ολοκληρωμένη]The Armagedon Steals! The theft! Η κλοπη και το ονειρο...
» Armagedon's Stories!

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
One Piece RPG :: One Piece World :: East Blue Sea :: Tequila Wolf-
Jump to: