One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 3 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 3 Guests

None

Most users ever online was 41 on Mon 8 Jul 2019 - 12:21
Latest topics
» eyes eyes no mi
[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Icon_minitimeby inspecor Fri 27 Dec 2013 - 17:05

» Φλεγὀμενος δράκος
[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Icon_minitimeby LarsAlexanderson Wed 27 Feb 2013 - 3:40

» aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Fri 11 Jan 2013 - 23:09

» pakiskisgfsdfgsdfgdf
[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Fri 4 Jan 2013 - 0:10

» aagsdf gsdfgsdfgs g
[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Fri 4 Jan 2013 - 0:08

» John de Devil
[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Wed 2 Jan 2013 - 21:29

» Vice Admiral Smoker
[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Wed 2 Jan 2013 - 21:29

» Fenik Fenik no mi
[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Wed 2 Jan 2013 - 8:49

» steleas tox 4
[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Icon_minitimeby steleas Tue 13 Mar 2012 - 18:02

» One Piece RPG Scanlation Group
[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Icon_minitimeby skatopsuxos Thu 29 Dec 2011 - 20:01

» Captain Luffy forum owner here!
[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Icon_minitimeby Scyther Sun 3 Jul 2011 - 14:50

» Anime: Μια νέα αρχή!
[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Icon_minitimeby Monkey D. Dragon Sun 19 Jun 2011 - 4:19

» Son.D.Goku
[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Icon_minitimeby giannisbeast Sun 13 Feb 2011 - 22:58

» Cloud-cloud no mi
[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Icon_minitimeby StrangMan Wed 9 Feb 2011 - 3:46

» Δυνατότερος Shichibukai
[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Icon_minitimeby ximen Sun 2 Jan 2011 - 23:03

Σύνδεσμοι
free forum
free forum
free forum
free forum
free forum
free forum

 

 [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ]

Go down 
AuthorMessage
avaton
Supernova
Supernova
avaton


Posts : 791

[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Empty
PostSubject: [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ]   [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Icon_minitimeMon 10 May 2010 - 3:17

Είχαμε φτάσει στο λιμάνι της Ilusia.Όταν παρκάραμε το πλοίο,μόνο τότε σε σήγκριση με τα άλλα κατάλαβα οτι είχαμε ένα πραγματικά τιτάνιο πλοίο.Ακόμα και οι μεγαλύτερες γαλέρες φαινόντουσαν σαν έντομα δίπλα μας.
-Μα καλά...Jekins που το βρήκες αυτό το πλοίο;
-Χαχαχα,είναι μεγάλη ιστορία και βαριέμαι να την ξαναπώ!
-ΔΕΝ ΒΑΡΙΕΣΕ! Και είμαι όλος αυτιά...
-Εντάξει μωρέ ηρέμησε!
Κατεβήκαμε απ'το πλοίο και περπατούσαμε.Εγώ βέβαια με την βοήθεια του Jekins και της Emma.
-Λοιπόν από που να ξεκινήσω;


Last edited by avaton on Wed 12 May 2010 - 14:59; edited 2 times in total
Back to top Go down
https://rpg-onepiece.rpg-board.net/
avaton
Supernova
Supernova
avaton


Posts : 791

[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ]   [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Icon_minitimeMon 10 May 2010 - 5:00

-Αφού έφυγα απογοητευμένος απ'το Shell Town κατευθύνθηκα σε ένα μικρό νησάκι πιο δίπλα.Σε αυτό το νησί υπήρχε μόνο μια πλούσια οικογένεια.Είχα σκοπό να τους σκοτώσω όλους και να πάρω την περιουσία τους.Με τα χρήματα που θα έκλεβα θα αγόραζα το πλοίο μας.
-Σε ποιο νησί;
-Άσε με τα τελειώσω! Όταν πήγα στην βίλα να τους σκοτώσω εκείνο το βράδυ,αντίκρισα ένα πορτρέτο στον τοίχο.Σε αυτό το πορτρέτο ήσουν ζωγραφισμένος εσύ.Τελικά αντί να σκοτώσω την ιδιοκτήτρια της βίλας,πήγα και την ρώτησα τι δουλεία έχει αυτό το πορτρέτο εδώ και πως σε γνωρίζει!
Back to top Go down
https://rpg-onepiece.rpg-board.net/
avaton
Supernova
Supernova
avaton


Posts : 791

[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ]   [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Icon_minitimeMon 10 May 2010 - 5:10

-Αφού κάναμε μια πολύ μεγάλη συζήτηση,εγώ άκουσα όλη την ιστορία της και αυτή άκουσε την δική μου.Μου ζήτησε από μόνη της να χρηματοδοτήσει την αγορά του πλοίου μας.Τον βρήκα σαν ευκαιρία λοιπόν,πήρα τα 3/4 όλης της της περιουσίας! Πίστεψε με δεν θέλεις να μάθεις πόσο κόστισε αυτό το πλοίο.
-Η Kaya μας χρηματοδότησε;
-Ακριβώς! Η Kaya μας χρηματοδότησε με 750.000.000 Beli!
-Αδύνατον,δεν υπάρχει περίπτωση να είχε στην κατοχή της ένα τέτοιο ποσό χρημάτων!
-Αν δεν με πιστεύεις να ρωτήσεις την ίδια αλλά θα αργήσει να έρθει!
-Τι εννοείς;
-Είχε κάτι δουλειές με τις επιχειρήσεις της και έκατσε στο αμπάρι να συνενοηθεί απ'το Den Den Mushi του πλοίου μας...
-Δηλαδή η Kaya είναι στο πλοίο μας;
-Ακριβώς! Ως μαγείρισα και διαχειρίστρια των θησαυρών μας!
-Πάμε να την πάρουμε θέλω να την δω!
-Πάμε καλύτερα μια βόλτα. Είπε η Emma!
-Το πλοίο ποιος το κατασκεύασε;
-Για να κατασκευαστεί αυτό το πλοίο μέσα σε 20 μέρες προσέλαβα 30 κατασκευαστές απ'το Water 7.
-Και το σχέδιο ποιος το έκανε;
-Εγώ,φυσικά!
Back to top Go down
https://rpg-onepiece.rpg-board.net/
avaton
Supernova
Supernova
avaton


Posts : 791

[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ]   [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Icon_minitimeMon 10 May 2010 - 12:12

Καθώς εμείς συνεχίζαμε το περπάτημα το μυαλό μου ήταν στην Kaya.Μου φαίνεται υπερβολικά περίεργο που αποφάσισε να γίνει πειρατής αντί να συνεχίσει τις σπουδές της!
-Ξέρεις avaton μετά τα γεγονότα στο Loguetown η κυβέρνηση διπλασίασε σχεδόν το Bounty σου!
-Δηλαδή πόσο έχω τώρα;
-107.000.000 Beli!
-Αχ αυτός ο κωλόγερος...Λογικό ήταν απ'την μια!
-Όλοι για εσένα μιλάνε και δεν ξέρω αν το παρατήρησες αλλά όλοι εσένα κοιτάνε επίσης...
Back to top Go down
https://rpg-onepiece.rpg-board.net/
avaton
Supernova
Supernova
avaton


Posts : 791

[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ]   [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Icon_minitimeTue 11 May 2010 - 1:01

Το κλίμα πλέων μεταξύ μας ήταν πολύ φιλικό και οίκιο.Ένιωθα πραγματικά οτι ήμουν για βόλτα με τους συντρόφους μου,πράγμα που με έκανε ευτυχή.
-Παιδιά σε λίγο καιρό θα ζήσουμε νέες εμπειρίες.Θα μπούμε ξανά στην μεγάλη γραμμή αλλά αυτήν την φορά ως πειρατές.
-Εμένα μου λες....Είμαι ήδη πολύ πορομένος! Το αίσθημα που σου προκαλεί αυτή η ελευθερία στις θάλασσες είναι απερίγραπτο.Δεν μπορώ να πω,θέλω ακόμα να αλλάξω τον κόσμο αλλά οχι σαν επαναστάτης κρημμένος σε μια μεριά του Νέου Κόσμου!
-Θέλω να πάμε για ψώνια,πρέπει να φορέσω ρούχα που να αρμόζουν σε μια πειρατή!
-Που θα τα βρεις τα λεφτά,χαζή;
-Είπαμε! Έχουμε καλή χρηματοδιαχειρίστρια! Χαχαχα!
-Εντάξει και εγώ θέλω να κάνω κάποιες αγορές!
Back to top Go down
https://rpg-onepiece.rpg-board.net/
avaton
Supernova
Supernova
avaton


Posts : 791

[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ]   [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Icon_minitimeTue 11 May 2010 - 5:18

Τελικά χωριστήκαμε η Emma πήγε μόνη της για ψώνια ενώ εγώ με τον jekins συνεχίσαμε την βόλτα κατευθυνόμενοι προς ένα γνωστό κατασκευαστήριο πλοίων!
-Για πες μου τώρα ρε φίλε γιατί έφυγες απ'τους επαναστάτες;
-Βαρέθηκα avaton,ακριβώς για τους ίδιους λόγους που έφυγες και εσύ! Θέλω πραγματικά να κάνω άλλη ζωή!
-Μάλιστα...Για πες μου τώρα,ειλικρινά,γιατί η Kaya ήρθε στο πλήρωμα μας;
-Δεν ξέρω! Και εγώ ξαφνιάστηκα με την γεννεοδωρία της....
-Κάτι παίζεται εδώ και θα το μάθω...
Back to top Go down
https://rpg-onepiece.rpg-board.net/
avaton
Supernova
Supernova
avaton


Posts : 791

[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ]   [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Icon_minitimeTue 11 May 2010 - 13:56

-Τι εννοείς;
-Δεν μπορώ να βρω τα κίνητρα πίσω από αυτήν την επιλογή της!Η Kaya ήθελε να σπουδάσει γιατρός όχι να γίνει πειρατής. Και είναι μια πολύ ήρεμη και ήσυχη κοπέλα.Αυτή δεν ασχολούται καθόλου με οικονομικά,βάζει άλλους ανθρώπους για αυτήν να το κάνουν! Και τα 750,000,000 Beli,γιατί να τα δώσει έτσι απλόχερα;
-Τώρα που το λες και εμένα όλα αυτά μου φαίνονται περίεργα!
-Jekins,πάμε λίγο στο πλοίο! Θέλω να δω την Kaya τώρα!
-Εντάξει πάμε!
Back to top Go down
https://rpg-onepiece.rpg-board.net/
avaton
Supernova
Supernova
avaton


Posts : 791

[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ]   [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Icon_minitimeTue 11 May 2010 - 15:02

Φτάσαμε στο πλοίο,ανεβήκαμε πάνω και αρχίσαμε να κατεβένουμε τις σκάλες.Φτάσαμε λοιπόν στο αμπάρι που μόνο για αμπάρι δεν έμοιαζε! Ήταν ένας πολυτελές χώρος.Ενώ προχωρούσαμε,ακούσαμε κάποιες φωνές.Η μια ήταν της Kaya ενώ η άλλη που προφανώς ερχόταν απ'το Den Den Mushi ήταν άγνωστη ή μήπως οχι; Η Kaya δεν έχει καταλάβει οτι είμαστε εδώ.Προχωρήσαμε λίγο ακόμα και καθίσαμε από πίσω της.Ακούγαμε όλη την συνομιλία...
Back to top Go down
https://rpg-onepiece.rpg-board.net/
avaton
Supernova
Supernova
avaton


Posts : 791

[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ]   [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Icon_minitimeWed 12 May 2010 - 1:00

Μου είπε ψιθυριστά ο Jekins...
-Ρε συ κάπου την ξέρω αυτήν την φωνή.
Τον κοίταξα κάπως και περιμέναμε να κλείσει το Den Den Mushi.Αφού το έκλεισε της χτύπησα την πλάτη με το δάχτυλο μου,αυτή γύρισε τρομαγμένη και όταν με κοίταξε έπαθε ένα μικρό σοκ χαράς.Σηκώθηκε και με αγκάλιασε!Αφού είπαμε τα κλασσικά καθίσαμε και οι τρις σε καρέκλες και ξεκινήσαμε μια συζήτηση!
-Kaya θέλω να ξέρεις που χαίρομαι πάρα πολύ που μπήκες στο πλήρωμα μας αλλά θέλω να έχω μια ειλικρινή απάντηση! Γιατί θέλησες να γίνεις πειρατής ενώ το όνειρο σου ήταν άλλο;
Με κοίταξε κάπως άμηχανα και είπε...
-Μετά τα γεγονότα που έγιναν στο Gecko,θέλησα να ζήσω και εγώ στιγμές ελευθερίας.Ο κίνδυνος μπορεί να με φοβίζει αλλά το να είμαι δίπλα σου είναι σίγουρα φοβερό αίσθημα.
-Η απάντηση σου δεν με έχει καλύψει να σου πω την αλήθεια!
Τότε πετάχτηκε ο Jekins και άλλαξε το θέμα της συζήτησης.
-Με ποιον μιλούσες στο Den Den Mushi; Η φωνή του μου φάνηκε ιδιαίτερα γνώριμη!
Back to top Go down
https://rpg-onepiece.rpg-board.net/
avaton
Supernova
Supernova
avaton


Posts : 791

[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ]   [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Icon_minitimeWed 12 May 2010 - 1:10

-Κανόνιζα κάτι δουλειές με έναν παλιό οικογενειακό μας φίλο!
-Του οποίου το όνομα είναι;
-Είναι γνωστός ως Sir Crocodile αλλά το...
-Crocodile; Τι δουλειές κανονίζεις με τον Crocodile;
-Ο Crocodile κάποτε συνεργαζόταν με εμένα.Δηλαδή με τους κυνηγούς επικυρηγμένων που δούλευαν για εμένα.Τώρα θέλει να συνεργαστούμε ξανά χρειάζεται πολλά λεφτά και σύντομα για να συντρίψει έναν πειρατή.
-Ποιον πειρατή; Του είπες οτι μπήκες σε πειρατικό πλήρωμα;
-Οχι δεν του είπα και ούτε αυτός μου είπε το όνομα του πειρατή!
-Ένα θα σου πω Kaya,μόλις μπούμε στην μεγάλη γραμμή θα τον σηντρίψω τον Crocodile!
Back to top Go down
https://rpg-onepiece.rpg-board.net/
avaton
Supernova
Supernova
avaton


Posts : 791

[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ]   [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Icon_minitimeWed 12 May 2010 - 1:17

-Kaya σε παρακαλώ πες μου,από που γνωρίζεται η οικογένεια σου με τον Crocodile!
-Ο πατέρας μου ήταν αρχαιολόγος και στην ομάδα του παλιά είχε έναν φίλο του Crocodile! Δεν θυμάμαι πως ακριβώς το έλεγαν. Τελοσπάντων μέσω αυτού του κοινού γνωστού γνωρίστηκαν και έκαναν διάφορες δουλειές μαζί.Ο πατέρας μου ήταν καλός άνθρωπος αλλά η δουλειά του δεν την νόμιμη!
-Για πόσα χρόνια πριν συναίβησαν αυτά;
-Ένα χρόνο πριν τον χαμό του πατέρα μου!
-Συγνώμη αν σου φέρνω κακές αναμνήσεις στο μυαλό αλλά πως πέθανε ο πατέρας σου;
Back to top Go down
https://rpg-onepiece.rpg-board.net/
avaton
Supernova
Supernova
avaton


Posts : 791

[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ]   [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Icon_minitimeWed 12 May 2010 - 2:11

Ξαφνικά ο avaton έπεσε κάτω λυπόθυμος.Αυτόματα η συζήτηση τελείωσε.Ο Jekins και η Kaya γονάτισαν να δουν τι έπαθε.Ο Jekins είπε...
-Το περίμενα να γίνει.Μην φοβάσε Kaya μόλις βρει τις αισθήσεις του θα πρέπει να κάνουμε μια σοβαρή συζήτηση.
Στην συνέχεια τον έβαλαν σε ένα άνετο κρεβάτι και του έδωσε τις πρώτες βοήθειες.
-Εγώ πάω μέσα στην πόλη να τακτοποιήσω κάτι δουλειές.Αν ξυπνήσει να μην τον αφήσεις σε καμία περίπτωση να σηκωθεί απ'το κρεβάτι.
Η Kaya ανήσυχη είπε...
-Εντάξει!
Back to top Go down
https://rpg-onepiece.rpg-board.net/
avaton
Supernova
Supernova
avaton


Posts : 791

[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ]   [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Icon_minitimeWed 12 May 2010 - 3:52

Μετά από περίπου 7 ώρες γύρισε στο καράβι ο Jekins μαζί με την Emma.Η Kaya ήταν στο δωμάτιο με τον avaton και διάβαζε σιωπηλή ένα βιβλίο ιατρικής.
-Ήρθαμε!!
-Πως είναι ο avaton; Είναι καλά;
-Δεν έχει ξυπνήσει ακόμα...
Πήγε ο Jekins δίπλα στην Kaya και κοίταξε με περιέργεια το βιβλίο που διάβαζε.Το έπιασε στα χέρια του και είπε...
-Τι είναι αυτό;
-Ένα βιβλίο σύγχρονης ιατρικής και θεωριτικής ιατρικής!
-Να ξέρεις πως οτι χρειαστείς εγώ μπορώ να σε βοηθήσω.Σχετικά με την ιατρική πάντα!
-Σοβαρά; Σε ευχαριστώ πολύ!
Back to top Go down
https://rpg-onepiece.rpg-board.net/
avaton
Supernova
Supernova
avaton


Posts : 791

[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ]   [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Icon_minitimeWed 12 May 2010 - 3:57

Οι μέρες παιρνούσαν και ο avaton δεν ξυπνούσε.Είχε μείνει σε κόμμα για περίπου μια εβδομάδα.Η Kaya και η Emma ανησυχούσαν πάρα πολύ.Απ'την άλλη όμως ο Jekins ήταν υπερβολικά χαλαρός και τις έλεγε συνέχεια να μην ανησυχούν και πως θα βρει τις αισθήσεις του σύντομα.Το πλοίο και γενικά οι Justice Pirates έχουν μείνει στο Ilusia! Δεν θα φύγουν μέχρι να ξυπνήσει ο καπετάνιος τους.

Πέρασε ένας μήνας και ο avaton δεν είχε ξυπνήσει ακόμα.Ο Jekins είχε αρχίσει να ανησυχεί αυτήν την φορά.Τότε ξεκίνησε να του δίνει φάρμακα σε μορφή υγρού μέσα στο αίμα.Το χρησιμοποίησε ως ακραία λύση γιατί αυτό το φάρμακο το χαρακτήρισε ως ναρκοτικό!
Back to top Go down
https://rpg-onepiece.rpg-board.net/
avaton
Supernova
Supernova
avaton


Posts : 791

[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ]   [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Icon_minitimeWed 12 May 2010 - 4:18

Πέρασε άλλη μια εβδομάδα και ο avaton επιτέλους ξύπνησε.Την στιγμή που ξύπνησε ήταν όλοι στο δωμάτιο.Τα δύο κορίτσια χάρηκαν πάρα πολύ και όρμηξαν να τον αγκαλιάσουν.Με σοβαρό ύφος όμως ο Jekins τις είπε να βγουν απ'το δωμάτιο γιατί πρέπει να κάνει μια πολύ σοβαρή συζήτηση μαζί του.Ο avaton είχε μια πολύ χαμένη έκφραση στο πρόσωπο του.
-Πόσο καιρό κοιμάμαι;
-Περίπου ενάμισο μήνα!
-Γαμώτο! Από τότε που έκανα εκείνη την κωλοεπίσκεψη στο Dawn Island έχω χάσει άπειρο χρόνο απ'την ζωή μου.
-Θα σου συμβούλευα να χάσεις άλλο ένα μήνα απ'την ζωή σου για το καλό μας.Τώρα που θα μπούμε στην μεγάλη γραμμή θα είναι πολύ χειρότερα τα πράγματα!
-Τι εννοείς να χάσω άλλον έναν μήνα απ'την ζωή μου.
Αφού ακολούθησε μια μεγάλη συζήτηση.Ο avaton βγήκε μετα βίας απ'το δωμάτιο του,όταν τον είδαν τα κορίτσια έτρεξαν προς το μέρος του αλλά ο avaton ήταν πολύ σκεπτικός,ήταν χαμένος στις σκέψης του.Πήρε την μορφή θηρίου και απ'την αδυναμία του παραλίγο να πέσει στην θάλασσα.Στην συνέχεια πετούσα ψιλά μέχρι που χάθηκε η μορφή του!
Back to top Go down
https://rpg-onepiece.rpg-board.net/
avaton
Supernova
Supernova
avaton


Posts : 791

[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ]   [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Icon_minitimeWed 12 May 2010 - 13:22

Οι μέρες παιρνούσαν στην Ilusia.Οι Justice Pirates έκαναν καθημερινές ασχολίες.Ο Jekins μάθαινε στην Kaya αλλά και στην Emma ιατρική.Και οι δύο ήταν καλές μαθήτριες αλλά η Kaya είχε ταλέντο.Ο Jekins δεν τους είχε εξηγήσει το ακριβές λόγο που έφυγε ο avaton και την τοποθεσία όπου είναι τώρα.Τουλάχιστον όμως τις έχει καθησυχάσει.

Μια άλλη κλασσική μέρα,20 μέρες πέρασαν από τότε που έφυγε ο avaton...Όλοι ήταν μέσα στο πλοίο και έκαναν διάφορες δουλειές.Ξαφνικά ακούνε έναν δυνατό θόρυβο από έξω και ένιωσαν κάτι μεγάλο να προσγιώνεται πάνω στο πλοίο.Έτρεξαν όλοι να δουν.Ήταν ο avaton...
Back to top Go down
https://rpg-onepiece.rpg-board.net/
avaton
Supernova
Supernova
avaton


Posts : 791

[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ]   [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Icon_minitimeWed 12 May 2010 - 13:34

Αφού τελείωσαν οι χαιρετισμοί κλπ ο avaton ξεκίνησε να τους εξηγεί που πήγε και γιατί.
-Ένας μύθος λέει πως οι δράκοι είναι η οργή της φύσης η οποία έχει πάρει σάρκα και οστά.Ένας δράκος σαν δύναμη έχεις την καταστροφή.Οτιδήποτε προέρχεται απ'την φύση και μπορεί να προκαλέσει καταστροφή και σε αυτήν αλλά και στους ζωντανούς οργανισμούς.Όπως καταλαβαίνεται εγώ σαν δράκος έχω πολλές δυνατότητες πέρα απ'την λάβα.
-Ο Jekins πριν φύγω που δήλωσε πως η χρήση της λάβας έχει καταστρέψει το σώμα μου και αυτό έγινε επειδή το φρούτο μου,δεν μου έχει δώσει την δύναμη της λάβας αλλά μια άλλη.Εγώ απλά μπορούσα να χρησιμοποιήσω το στοιχείο της λάβας σε χαμηλά επίπεδα.Ταυτόχρονα όμως με την χρήση έσπαγα έναν κανόνα...Τελικά έφυγα και πήγα σε ένα νησί στον ουρανό...

-Τι; Υπάρχουν νησιά στον ουρανό;
-Χαχαχαχα
-ΧΑΧΑΧΑ
-Ναι,μια μέρα θα πάμε σε ένα να δεις...
-Συνεχίζω...Εκεί συνάντησα έναν σοφό τον οποίο και γνώριζα.Μετά από 19 μέρες προπόνησης έμαθα να χρησιμοποιώ πλήρως τις κανονικές μου δυνάμεις και μόνο αυτές.
-Ποιος ήταν αυτός ο σοφός;
-Ο ίδιος που μας έδωσε τα ονόματα μας!
-Αδύνατον μα αυτός έχει πεθάνει...
-Κάνεις λάθος Emma...
-Και αυτός τι σχέση έχει με τα φρούτα και τους δράκους;
-Αν δεν είχε σχέση με πολλά πράγματα ίσως να μην τον έλεγαν και σοφό.
-Η δυνάμεις του είναι πέρα απ'την φαντασία,το ίδιο και οι γνώσεις του.Με εκπαίδευσε σκληρά και με την βοήθεια του ξεπέρασα αυτήν ανωμαλία του φρούτου μου.Τώρα χρησιμοποιώ τις κανονικές μου δυνάμεις!
Back to top Go down
https://rpg-onepiece.rpg-board.net/
avaton
Supernova
Supernova
avaton


Posts : 791

[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ]   [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Icon_minitimeWed 12 May 2010 - 13:41

Μετά το τέλος της συζήτησης είχαν μείνει με ανοιχτό το στόμα!
-Δηλαδή τώρα δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις τη λάβα;
-Όχι,ούτε δείγμα της...

-Avaton έλα δείξε μας πια είναι η νέα και πραγματική σου δύναμη!
Πήρε την μορφή δράκου,πέταξε πάνω απ'το πλοίο.Κοιτούσε προς τον ωκεανό μακριά.Άνοιξε το στόμα του θηρίου και έστρεψε το κεφάλι του προς τα κάτω.Απ'το στόμα του άρχισε να φαίνεται μια λαμπερή άσπρη ακτίνα η οποία μαζευόταν σαν μπάλα στο θώρακα του.Αφού έγινε μεγάλη,εκτοξεύτηκε προς την θάλασσα σε ευθεία γραμμή.Ο ήχος που έβγαλε ήταν τόσο δυνατός που σε λίγη ώρα όλοι οι πολίτες θα τρέξουν εδώ για να δουν τι έγινε...
Η ακτίνα ήταν άσπρη και είχε πολλούς άσπρους δαχτύλιους γύρω γύρω.Την κοιτούσαν μέχρι που χάθηκε και ξαφνικά ακούστηκε ένας ακόμα θόρυβος.Το νερό της θάλασσας είχε εξαφανιστεί,όλα τα πλοία μαζί και το δικό τους ακούμπησε στον πάτο.Αυτό που αντίκρισαν μόλις ήταν πραγματικά τρομακτικό.Ένα τσουνάμι με τρελές διαστάσεις ερχόταν κατά πάνω τους.

-Δεν το πιστεύω! Αυτό έχει την δύναμη να βυθίσει όλο το Ilusia! Avaton κάνε κάτι γρήγορα!

Ο avaton μέτετρεψε τα 4 φτερά του σε χέρια και άρχισε να βομβαρδίζει το τεράστιο αυτό κύμα με μικρές ακτινες.ΤΟ διέλυσε και το νερό επανήλθε αλλά τα κύματα ήταν πολύ δυνατά.Όλα τα πλοία συγκρούονταν μεταξύ τους...

-Avaton τι είναι αυτές οι ακτίνες;
-Συμπιεσμένα οστικά κύματα!!!
-ΟΥΑΟΥ
Back to top Go down
https://rpg-onepiece.rpg-board.net/
avaton
Supernova
Supernova
avaton


Posts : 791

[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ]   [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Icon_minitimeWed 12 May 2010 - 14:56

-Για ποιο λόγο δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις ξανά λάβα; Αφού πριν μπορούσες; Τι άλλαξε;
-Ένας δράκος μπορεί να χρησιμοποιήσει όλα τα καταστροφικά στοιχεία της φύσης μέχρι να βρει αυτό που του ανήκει.Όταν το βρει δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει ξανά τα υπόληπα.Έτσι μου είπε ο σοφός και έτσι έγινε...
-Εσύ Jekins δεν του είπες να πάει εκεί; Πώς ήξερες οτι είναι εκεί ο σοφός;
-Ήμουν και εγώ εκεί πριν μερικά χρόνια.Και τον είχα συναντήσει κατευθείαν! Τότε σε εκείνο το ταξίδι ήταν που απέκτησα το ψευδώνυμο μου απ'τον σοφό!
-Ποιο είναι το ψευδώνυμο σου,δεν μας έχεις πει!
Τότε ο avaton διέκοψε την συζήτηση ρωτώντας...
-Γιατί έχει τέτοιο συνοστισμό στο νησί; Τι γίνεται;
-Ωχ αυτό ξέχασα να στο πω.Ένα πολύ σημαντικό πρόσωπο είναι σήμερα εδώ...
-Ποιος;
-Ο Fleet Admiral;
-ΠΟΙΟΣ;
Back to top Go down
https://rpg-onepiece.rpg-board.net/
avaton
Supernova
Supernova
avaton


Posts : 791

[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ]   [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Icon_minitimeWed 12 May 2010 - 14:59

-Τι ήρθε να κάνει στο νησί;
-Δεν ξέρω,πραγματικά! Μίλησα με τα κεντρικά στο Paladego αλλά δεν είχαν καμία ιδέα! Λένε και καλά πως ήρθε ως εδώ ο Fleet Admiral για να διαλέξει νέους ναυτικούς αλλά όπως καταλαβαίνεις κάτι τέτοιο είναι ψέμα! Κάτι άλλο κρύβεται πίσω από αυτήν την κίνηση!
-Εγώ ξέρω,γιατί...
Είπε ο avaton και έφυγε να συναντήσει τον Fleet Admiral.Μετά από 3 ώρες περίπου γύρισε στο πλοίο και διέταξε τους συντρόφους του να ετοιμαστούν γιατί φεύγουν!

ΤΕΛΟΣ PART 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ
Back to top Go down
https://rpg-onepiece.rpg-board.net/
Sponsored content





[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ]   [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ] Icon_minitime

Back to top Go down
 
[Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 13 - ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ]
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» [Ολοκληρωμένη]Dageki Story [Part 2]
» [Ολοκληρωμένη] Dageki Story [Part 3]
» [Ολοκληρωμένη]Dageki Story [Part 1]
» [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 3 - ΝΕΑ ΑΠΕΙΛΗ;]
» [Ολοκληρωμένη]Avaton's Story [Part 4 - Η ΣΙΩΠΗ]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
One Piece RPG :: One Piece World :: West Blue Sea :: Ilusia-
Jump to: