One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 2 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 2 Guests

None

Most users ever online was 41 on Mon 8 Jul 2019 - 12:21
Latest topics
» eyes eyes no mi
[Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Icon_minitimeby inspecor Fri 27 Dec 2013 - 17:05

» Φλεγὀμενος δράκος
[Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Icon_minitimeby LarsAlexanderson Wed 27 Feb 2013 - 3:40

» aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
[Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Fri 11 Jan 2013 - 23:09

» pakiskisgfsdfgsdfgdf
[Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Fri 4 Jan 2013 - 0:10

» aagsdf gsdfgsdfgs g
[Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Fri 4 Jan 2013 - 0:08

» John de Devil
[Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Wed 2 Jan 2013 - 21:29

» Vice Admiral Smoker
[Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Wed 2 Jan 2013 - 21:29

» Fenik Fenik no mi
[Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Wed 2 Jan 2013 - 8:49

» steleas tox 4
[Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Icon_minitimeby steleas Tue 13 Mar 2012 - 18:02

» One Piece RPG Scanlation Group
[Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Icon_minitimeby skatopsuxos Thu 29 Dec 2011 - 20:01

» Captain Luffy forum owner here!
[Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Icon_minitimeby Scyther Sun 3 Jul 2011 - 14:50

» Anime: Μια νέα αρχή!
[Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Icon_minitimeby Monkey D. Dragon Sun 19 Jun 2011 - 4:19

» Son.D.Goku
[Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Icon_minitimeby giannisbeast Sun 13 Feb 2011 - 22:58

» Cloud-cloud no mi
[Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Icon_minitimeby StrangMan Wed 9 Feb 2011 - 3:46

» Δυνατότερος Shichibukai
[Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Icon_minitimeby ximen Sun 2 Jan 2011 - 23:03

Σύνδεσμοι
free forum
free forum
free forum
free forum
free forum
free forum

 

 [Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past

Go down 
AuthorMessage
Eustass Kidd
Pirate Rookie
Pirate Rookie
Eustass Kidd


Posts : 64

[Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Empty
PostSubject: [Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past   [Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Icon_minitimeWed 31 Mar 2010 - 17:52

Ο Eustass Kidd ήταν πάντα ένα ήσυχο παιδί. Ποτέ δεν πείραζε κανέναν. Πάντα έκανε ότι του έλεγαν. Από μικρός ήθελε να μοιάσει στον πατέρα του τον James Kidd. Ο James Kidd ήταν ένας από τους πιο φημισμένους μηχανικούς στην South Blue. Όλη η South Blue έλεγε για τα κατορθώματά του. Είχε φτιάξει μάλιστα ένα πλοίο για έναν σημαντικό ναυτικό καθώς ακόμα και αυτοί αναγνώριζαν την ικανότητά του. Ο ναυτικός ζήτησε από τον James να ονομάσει το πλοίο του. Ο James σκεφτόταν το όνομα επι τρεις μέρες. Τελικά το μεσημέρι της τρίτης μέρας το βρήκε
-'Eustass, θα το ονομάσω Eustass' είπε.
Είναι λοιπόν φανερό από που πήρε το όνομά του ο μικρός γιός του. Από το πιο μεγάλο του κατόρθωμα. Λέγεται οτι το πλοίο ακόμα λειτουργεί και έχει πάρει μέρος σε πολλές ναυμαχίες κατά των πειρατών που κατακλύζουν το μέρος.
Back to top Go down
Eustass Kidd
Pirate Rookie
Pirate Rookie
Eustass Kidd


Posts : 64

[Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past   [Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Icon_minitimeWed 31 Mar 2010 - 18:14

Με το που γεννήθηκε ο μικρός Eustass είχε όλη την αγάπη της οικογένειάς του καθώς ήταν ο πρωτότοκος και ήταν γιός. Ένα πολύ σημαντικό γεγονός για τους ανθρώπους εκείνης της περιόδου. Μεγάλωσε με την αγάπη των γονιών του μέχρι την στιγμή που γεννήθηκε ο μικρός του αδερφός. Ήταν 5 ετών όταν έγινε αυτό. Ο Eustass τον προστάτευε και τον αγαπούσε πολύ. Πάντα παίζανε μαζί όταν ήταν μόνοι τους. Οι γονείς τους ήταν πολύ χαρούμενοι για αυτούς. Ο Eustass από μικρός ήθελε να ασχοληθεί με την μηχανική πλοίων σαν τον πατέρα του. Πάντα πήγαινε μαζί με τον πατέρα του στο ναυπηγείο. Τον βοηθούσε και προσπαθούσε να καταλάβει τι έκανε.
-'Μετά από το ξύλο βάζουμε ακόμα μια στρώση φύλων μετάλλου, καταλαβαίνεις τίποτα Eustass' είπε μια μέρα ο πατέρας του
-'Εεεεε, ναι ναι πώς δεν καταλαβαίνω πατέρα' απάντησε με ενδοιασμό
-'Χαχαχα, μην λες ψέματα Eustass, δεν πειράζει που δεν καταλαβαίνεις, είσαι ακόμα μικρός' είπε με το χαμόγελο σχηματισμένο στα χείλη του ο πατέρας του
Ο Eustass νευρίασε
-'Μπορεί τώρα να είμαι μικρός αλλά μια μέρα θα γίνω ο καλύτερος μηχανικός του κόσμου, σου το υπόσχομαι πατέρα' φώναξε και πήρε ένα σοβαρό ύφος.
-'Μην δίνεις υποσχέσεις που δεν μπορείς να κρατήσεις Eustass' είπε ο πατέρας του συνεχίζοντας την δουλειά του.
-'Θα δείς που θα το κάνω πατέρα' έιπε ο Eustass και έφυγε.
Στο στόμα του πατέρα του σχηματίστηκε ένα χαμόγελο
-'Αυτός είναι ο γιός μου' σκέφτηκε
Back to top Go down
Eustass Kidd
Pirate Rookie
Pirate Rookie
Eustass Kidd


Posts : 64

[Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past   [Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Icon_minitimeWed 31 Mar 2010 - 18:55

Από εκείνη την ημέρα ο Eustass δεν ήταν το ίδιο παιδί. Ήταν πολύ πιο σοβαρός και πολύ πιο αποφασισμένος. Περνούσε πολύ ώρα διαβάζοντας βιβλία μηχανικής. Ήταν αποφασισμένος να εκπληρώσει την υπόσχεσή του. Οι γονείς του ανησυχόυσαν για αυτόν.
-'Τι έχει ο Eustass' ρώτησε η Marie (μητέρα του Eustass) τον πατέρα του
-'Δεν ξέρω αλλά από την ημέρα που μου έδωσε εκείνη την υπόσχεση έχει αλλάξει πολύ' απάντησε ο James
-'Ποιά υπόσχεση?' ρώτησε η μητέρα του
-'Μου υποσχέθηκε να γίνει ο καλύτερος μηχανικός του κόσμου μια μέρα' της απάντησε
-'Για αυτό ασχολειτε ολη μέρα με βιβλία μηχανικής' συμπέρανε η μητέρα του
-'Eustass,ώρα για φαί' φώναξε η μητέρα του
-'Δεν θέλω να φάω τώρα' φώναξε ο Eustass
-'Εντάξει θα σε περιμένουμε λίγο' του είπε η μητέρα του
Αλλα ο Eustass το μόνο που σκεφτόταν ήταν να γίνει ο καλύτερος μηχανικός, να αποδείξει στον πατέρα του οτι μπορούσε να κρατήσει την υπόσχεσή του. Η υπόσχεσή του άρχισε να σημαίνει πολλά περισσότερα για αυτόν από μια απλή υπόσχεση. Μέρα με την ημέρα ο Eustass κλεινόταν όλο και περισσότερο στον εαυτό του και 'απομακρυνόταν' απο την οικογένειά του. Μέχρις ότου έφτασε η στιγμή στην οποία σκεφτόταν μόνο τον στόχο του. Είχε αποκόψει όλες τις σχέσεις με την οικογένειά του και γινόταν όλο και καλύτερος μηχανικός.
Back to top Go down
Eustass Kidd
Pirate Rookie
Pirate Rookie
Eustass Kidd


Posts : 64

[Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past   [Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Icon_minitimeWed 31 Mar 2010 - 23:28

Μέχρι τα 16 του χρόνια λέγεται οτι δημιουργούσε πλοία τα οποία μπορούσαν να ανταγωνισθούν τα πλοία των καλύτερων μηχανικών της South Blue ακόμα και του πατέρα του. Τότε όμως ξέσπασε ο πρώτος πόλεμος μεταξύ της κυβέρνησης και μιας σημαντικής ομάδας πειρατών που τους λέγανε Yonkou. Οι ναυτικοί φοβόντουσαν πολύ αυτούς τους πειρατές επειδή λέγεται οτι είχανε θρυλικές δυνάμεις. Τον Eustass δεν τον ένοιαζε όμως τίποτα, αρκεί να δημιουργούσε πλοία τα οποία θα τον βοηθούσαν να γίνει ο καλύτερος μηχανικός του κόσμου. Ο Eustass πάντα θαύμαζε την δουλειά των ναυτικών και για αυτό σε πολλές περιπτώσεις τους έφτιαχνε και πλοία δωρεάν. Ο Eustass μέχρι τα 16 του δεν είχε πλέον καμία σχέση με τους γονείς του καθώς κοιμόταν στο ναυπηγείο δίπλα από τα πλοία του. Είχε παρατήσει τους γονείς που αγαπούσε τόσο πολύ για να πιάσει ένα όνειρο. Οι γονείς του προσπάθησαν να τον φέρουν πίσω όμως δεν γινόταν τίποτα. Όλα αυτά συνεχίστηκαν μέχρι την καταραμένη εκείνη μέρα.
Back to top Go down
Eustass Kidd
Pirate Rookie
Pirate Rookie
Eustass Kidd


Posts : 64

[Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past   [Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Icon_minitimeWed 31 Mar 2010 - 23:59

Ήταν μια μέρα σαν όλες τις άλλες. Δεν υπήρχαν σύννεφα στον ουρανό και ήταν ηλιόλουστα. Μια μέρα που θα μείνει χαραγμένη στην μνήμη του Eustass. Ο Eustass εργαζόταν στο ναυπηγείο. Ήταν έτοιμος να δημιουργήσει ένα από τα νεα του αριστουργήματα. Ετοίμαζε αυτό το πλοίο εδω και ενάμιση χρόνο. Έπρεπε να γίνει τέλειο.
Το έφτιαχνε για έναν ευγενικό πειρατή ο οποίος είχε περάσει από την πόλη αρκετές φορές και είχε δει το ταλέντο του. Ο πειρατής ήταν ένας καλός άνθρωπος ,ο οποίος όλος παραδόξως φορούσε ένα ψάθινο καπέλο που έκρυβε τα μαλλιά του τα οποία είχαν το ίδιο χρώμα με το παράξενο χρώμα των μαλλιών του Eustass. Ήταν πολύ παράξενο καθώς με αυτό το μοναδικό χρώμα μαλλιών γεννήθηκε ο Eustass Kidd. Ήταν το μόνο παιδί στο νησί του με τέτοιο χρώμα και πολλές φορές τον κοροίδευαν για αυτό. Αυτός ο πειρατής ήθελε να δεί την δουλειά του Eustass πρίν του αναθέσει την εργασία του. Ο Eustass πήγε να του δείξει μια λίστα με τα έργα του.
-'Δεν μου χρειάζεται η λίστα σου μικρέ' του είπε
-'Το ξέρω οτι είσαι καλός μηχανικός, θέλω να δω τις άλλες ικανότητές σου' του είπε με ενα χαμόγελο
-'Άλλες ικανότητες?' αναρωτήθηκε ο Eustass
-'Ναι' του είπε και τον κοίταξε με ενα αγριεμένο βλέμμα
Ξαφνικά χωρίς να το περιμένει ένα κύμα χτύπησε τον Eustass όμως δεν τον επηρέασε. Αυτοί που τον βοηθούσαν στο ναυπηγείο στην κατασκευή των πλοίων κατα κάποιο παράξενο τρόπο λυποθύμησαν όλοι.
-'Έχεις μεγάλη αποφασιστηκότητα' του είπε ο πειρατής
-'Κάνεις για την δουλεια' του είπε με ενα χαμόγελο και αφού κρατώντας το ψάθινο καπέλο του έφυγε
Ενω έφευγε φώναξε
-'Θα είμαι πίσω πάλι σε 2 χρόνια, ελπίζω μέχρι τότε να είναι έτοιμο'
Ο Eustass τον κοίταξε με ενα παραξενεμένο βλέμμα και άρχισε να γελάει
-'Ενας νέος στόχος' φώναξε και άρχισε τα σχέδια για το νέο του έργο.
Back to top Go down
Eustass Kidd
Pirate Rookie
Pirate Rookie
Eustass Kidd


Posts : 64

[Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past   [Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Icon_minitimeThu 1 Apr 2010 - 0:15

Από πολύ νωρίς ο Eustass αποφάσισε οτι αυτό το νεο πλοίο θα ήταν κάτι το ξεχωριστό. Έτσι τα σχέδια του για το πλοίο στην αρχή ήταν εξωπραγματικά. Γρήγορα ο Eustass κατάλαβε οτι δεν θα μπορούσε να δημιουργήσει ένα τέτοιο πλοίο που σκεφτοταν να κάνει. Έτσι αποφάσισε να κάνει ένα απλό σχέδιο. Με αυτό το σχέδιο θα έκανε ένα πλοίο γρήγορο αλλά και επιθετικό το οποίο θα μπορούσε να τα βάλει με τα καλύτερα πλοία του κόσμου. Έτσι αποφάσισε να δημιουργήσει το πλοίο του βασισμένο στα πλοία των Βίκινγκ. Ο Eustass είχε κάποιο κόλλημα με την ιστορία εκτός από την μηχανική. Έτσι στα σχέδια του δημιούργησε ένα πλοίο συνδυασμό ενός drakar ( τα πλοία των Βικινγκ λέγονταν έτσι) και ενός galleon (τα γνωστά πλοία που υπήρχαν από τις αρχές του 16ου αιώνα, με τα κανόνια). Το πλοίο που σχεδίαζε θα γινόταν τέλειο.
Επιστρέφοντας στην κύρια ιστορία ενάμιση χρόνο μετά την συνάντησή του με τον πειρατή το πλοίο ήταν σχεδόν έτοιμο. Το μόνο που είχε μείνει να κάνει ήταν να βάλει την επικάλυψη των φύλων μετάλλου στο πλοίο και να βάλει πανιά. Ενώ δημιουργούσε τα φύλλα μετάλλου είδε που ένα από τα φύλλα μετάλλου έσπασε χωρίς κανένα λόγο.
-'Κακός οιωνός' σκέφτηκε ο Eustass
-'Κάθε φορά που σπάει ένα φύλλο μετάλλου χωρίς λόγο κάτι κακό συμβαίνει στο νησί' ξανασκέφτηκε
-'Πρέπει να είμαι προσεκτικός' είπε και συνέχισε την δουλειά του
Δεν μπορούσε να φανταστεί πόσο άτυχη θα ήταν αυτή η μέρα ο Eustass. Αυτή θα ήταν μια μέρα πιο σημαντική απο την ημέρα που έδωσε την υπόσχεση να γίνει ο καλύτερος ναυτικός. Μια μέρα που θα του άλλαζε την ζωή και τον χαρακτήρα.
Back to top Go down
Eustass Kidd
Pirate Rookie
Pirate Rookie
Eustass Kidd


Posts : 64

[Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past   [Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Icon_minitimeThu 1 Apr 2010 - 0:49

Το πρωί ήταν σαν όλα τα άλλα. Το μεσημέρι ενώ εργαζόταν στο πλοίο του ο Eustass άποφάσισε να κάνει ένα διάλειμμα για να ξεκουραστεί. Βγήκε έξω από το ναυπηγείο του και ανέβηκε στον διπλανό λόφο από τον οποίο φαινόταν όλο το νησί. Κοίταξε προς την μια μεριά στο σπίτι του. Κοίταξε μετά από την άλλη μερια για να δεί την πόλη. Είδε καπνούς να βγαίνουν από το λιμάνι. Φοβήθηκε για τον πατέρα του ο οποίος δεν ήθελε να φτιάξει δικό του ναυπηγείο και δούλευε στο ναυπηγείο της πόλης. Αποφάσισε να πάει να ενημερώσει την οικογένειά του για το τι συμβαίνει. Μετά από 10 λεπτά τρέξιμο έφτασε στο σπίτι του. Είδε τον μικρό Ben να παίζει με τους φίλους του. Μπήκε μέσα και είδε την μητέρα του Μόλις τον είδε η μητέρα του άρχισε να δακρύζει
-'Πως και αποφάσισες να έρθεις εδώ' τον ρώτησε.
-'Μητέρα δεν έχω χρόνο για ερωτήσεις που είναι ο πατέρας' την ρώτησε βιαστικά
-'Αφού ξερεις οτι είναι στο ναυπηγείο γιατι με ρωτάς' του είπε με ένα ειρωνικό ύφος
-'Πάρε τον Ben και κρυφτείτε γρήγορα η πόλη έχει γεμίσει καπνούς και έχω ένα πολύ κακό προαίσθημα για σήμερα' της είπε
-'Τιιιι?' ρώτησε η μητέρα του με ζωγραφισμένη την αγωνία στο πρόσωπό της
-'Κάντε αυτό που σας είπα' της φώναξε ο Eustass
-'Ben, έλα μέσα γρήγορα και πες στους φίλους σου να πάνε να κρυφτούν στα σπίτια τους' φώναξε η μητέρα τον Ben και έτρεξαν να κρυφτούν.
Ο Eustass πήρε αμέσως το Den Den Mushi Mushi για να πάρει τηλέφωνο τον πατέρα του να δεί τι γίνεται.
-'Έλα απάντησε' άρχισε να λέει ανυπόμονα
Αφού δεν απαντούσε κανένας αποφάσισε να πάει μόνος του στην πόλη και να δεί τι γίνεται.
-'Μητέρα πάω να δώ τι γίνεται μν φύγετε από εδώ.' της φώναξε και έφυγε για την πόλη.
Back to top Go down
Eustass Kidd
Pirate Rookie
Pirate Rookie
Eustass Kidd


Posts : 64

[Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past   [Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Icon_minitimeThu 1 Apr 2010 - 17:14

Τρέχοντας για την πόλη ο Eustass έβλεπε τους καπνούς να πληθαίνουν.
-'Τι γίνεται στην πόλη?' αναρωτήθηκε
-'Δεν ξέρω τι γίνεται αλλά ξέρω οτι πρέπει να δω πως είναι ο πατέρας μου' σκέφτηκε και έτρεξε πιο γρήγορα.
Όσο πλησίαζε την πόλη έβλεπε άτομα να τρέχουν μακριά από αυτή.
-'Βοήθεια, βοήθεια μας επιτίθονται' φώναξε ένας που έτρεχε προς την αντίθετη κατεύθυνση
-'Ποιος επιτίθεται?' ρώτησε ο Eustass
-'Πειρατέεεεεεες!!!' απάντησε ο άλλος και συνέχισε να τρέχει.
-'Πειρατές?' σκέφτηκε ο Eustass
-'Πώς τόλμησαν πειρατές να επιτεθούν στο νησί που προστατεύεται τόσο καλά από ναυτικούς?' αναρωτήθηκε
Ενώ έτρεχε είδε τον ουρανό ο οποίος σκοτείνιαζε.
-'Η θύελλα που προέβλεψαν έρχετε ήδη! Αυτό είναι κακό. Πρέπει να πάρω τον πατέρα μου γρήγορα από την πόλη' σκέφτηκε
Όταν έφτασε στην μια άκρη της πόλης άρχισε να βρέχει. Έπρεπε να πάει μέχρι το λιμάνι στα ναυπηγεία. Περπάτησε λίγο και έστριψε στον δρόμο δεξιά. Αυτό που είδε τον έριξε στο έδαφος. Σπίτια κατεστραμένα από τα οποία άλλα έχουν πιάσει φωτιά ενώ άλλα έχουν γκρεμιστεί. Πειρατές και ναυτικοί νεκροί να κοίτονται στον κατεστραμένο δρόμο.
-'Ποιός θα μπορούσε να έχει τέτοια δύναμη?' σκέφτηκε
Στις φλόγες σχηματίστηκε μια μορφή και μέσα από αυτές βγήκε ένας άνθρωπος.
-'Επιτέλους σε έπιασα' είπε ο μυστήριος άντρας
Τον κοίταξε καλά ο Eustass. Φορούσε το καπέλο των ναυτικών και την κάπα των admirals η οποία στο πίσω μέρος της έγραφε δικαιοσύνη. Σε μια στιγμή μετέτρεψε το χέρι του σε λάβα και είπε
'Καλό σου ταξίδι, Shaw' και τον χτύπησε με μια γροθιά η οποία τον διαπέρασε.
Back to top Go down
Eustass Kidd
Pirate Rookie
Pirate Rookie
Eustass Kidd


Posts : 64

[Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past   [Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Icon_minitimeFri 2 Apr 2010 - 0:05

Ο Eustass σοκαρίστηκε με το θέαμα. Πρώτη φορά έβλεπε άνθρωπό να πεθαίνει μπροστά στα μάτια του. Τραβήχτηκε λίγο πίσω καθώς φοβήθηκε τον ναυτικό. Ο ναυτικός γύρισε το κεφάλι του και τον είδε.
-'ΠΑΙΔΙ' του φώναξε
-'Μήπως είδες ένα γέρο με γυαλιά να τρέχει απο εκείνο τον δρόμο?' τον ρώτησε
-'Όοοοοχι' του είπε με φωνή που έτρεμε ο Eustass
-'Σε πιστεύω' του είπε και έφυγε από την άλλη
Ο Shaw μισοπεθαμένος βρισκόταν στο έδαφος και έφτυνε αίμα.
-'Μικρέ, έλα εδώ γκουχ γκουχ' είπε ο Shaw
-'Πάνε ενημέρωσε την οικογένεια του James Kidd να κρυφτεί ο ναυτικός κυνηγάει τον James' o Eustass πέτρωσε από τον φόβο του μόλις το άκουσε αυτό
-'Και τι τον θέλει?' τον ρώτησε με τρόμο
-'Θέλει να κρύψει το μυστικό του... γκουχ γκουχ' και πέθανε
-'Ποίο μυστικό? Πες μου! Πές μου! Γιατι δεν μου λες?!' τον ρωτούσε ο Eustass αλλά αδικα αφού ο Shaw είχε πεθάνει.
Το κατάλαβε αυτό ο Eustass και αποφάσισε να πάει στο ναυπηγείο ομως μετά θυμήθηκε τον ναυτικό να ψάχνει έναν γέρο με γυαλιά. Ο γέρος εκείνος ήταν προφανώς ο πατέρας του ο οποίος βρισκόταν σε αυτή την μεριά της πόλης. Έπρεπε να γυρίσει στο σπίτι του, γρήγορα για να ενημερώσει την οικογένειά του.
-'Ο πατέρας μάλλον θα χρησιμοποίησε τον υπόγειο δρόμο' θα τον χρησιμοποιήσω και εγώ.
Έτρεξε λίγα μέτρα πιο πέρα για να χρησιμοποιήσει την καταπακτή η οποία οδηγούσε κατ'ευθείαν σπίτι του αλλά δεν μπορούσε να την ανοίξει επειδή είχαν πέσει πέτρες πάνω της. Έτσι δεν είχε άλλη επιλογή παρά να πάει από τον δρόμο πάλι πίσω. Έβαλε τα δυνατά του για να τρέξει όσο πιο γρήγορα μπορούσε και άρχισε να τρέχει χωρίς να σκέφτεται τους κινδύνους που θα μπορούσε να αντιμετωπίσει.
Back to top Go down
Eustass Kidd
Pirate Rookie
Pirate Rookie
Eustass Kidd


Posts : 64

[Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past   [Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Icon_minitimeFri 2 Apr 2010 - 0:36

Μετά από αρκετή ώρα ο Eustass έφτανε στο σπίτι του. Στον δρόμο δεν είχε σταματήσει να ξεκουραστεί καθόλου. Δεν αισθανόταν πια τα πόδια του αλλά ήξερε οτι έπρεπε να τρέξει. Έπρεπε να πάει να ενημερώσει τους γονείς του. Μόλις άρχισε να φαίνεται το σπίτι τους στην άκρη του ορίζοντα άκουσε μια φωνή. Ήταν η φωνή της μητέρας του. Έτρεξε να δει τι γινόταν, μόλις έφτασε στην αυλή του σπιτιού είδε τον μικρό του αδερφό Ben κάτω από το δέντρο. Τον πλησίασε
-'Ben, Beeen, πες μου Ben τι γίνεται' τον ρώτησε
Είδε οτι ο Ben δεν ανταποκρινόταν
-'Ben, γιατί δεν μιλάς? Ben μίλα μου!' άρχισε να του μιλάει πάλι
Έβαλε το αυτί του στην καρδιά του και κατάλαβε οτι αυτή δεν χτυπούσε.
-'Ben, γιατί να γίνει αυτό?' άναρωτήθηκε με δάκρυα στα μάτια.
-'Γιατί σε εμάς?' άρχισε να κλαίει
Σηκώθηκε και προχώρησε μέσα στο σπίτι το οποίο είχε πιάσει φωτιά. Κοίταξε στην κουζίνα και είδε το πτώμα της μητέρας του με μια τρύπα στο στερνό.
-'Μαμααα' έτρεξε προς το μέρος της
-'Γιατί και εσυ με άφησες μαμα?' τα δάκρυα άρχισαν να κυλάνε όλο και περισσότερο απο τα μάτια του Eustass.
Αφού έκατσε λίγο εκεί ακούστηκε ένας θόρυβος από το υπόγειο.
-'Πατέρα' σκέφτηκε ο Eustass
-'Περίμενέ με πατέρα, έρχομαι' σκέφτηκε και έτρεξε στο υπόγειο.
Back to top Go down
Eustass Kidd
Pirate Rookie
Pirate Rookie
Eustass Kidd


Posts : 64

[Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past   [Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Icon_minitimeFri 2 Apr 2010 - 4:04

Μόλις έφτασε στο υπόγειο ο Eustass είδε τον ναυτικό να κρατάει από τον λαιμό τον πατέρα του και να τον έχει σηκώσει ψηλά από τα πόδια του.
-'Τι κάνεις εσύ εδώ βρωμόπαιδο?' φώναξε στον Eustass
Ο Eustass όρμησε στον ναυτικό και τον χτυπούσε φωνάζοντάς του
-'Άσε κάτω τον πατέρα μου, άθλιε ναυτικέ'
Ο ναυτικός με μια κίνηση τον έστειλε στον τοίχο διπλα στο τζάκι
-'Μην χώνεσαι στην μεσή η σειρά σου είναι μετά του πατέρα σου' και μετέτρεψε το χέρι του σε λάβα.
-'EUSTASS' φώναξε ο πατέρας του
-'Γύρνα το κεφάλι του αγάλματος στο τζάκι δεξιά εκεί μέσα υπάρχει ένα φρούτο. Φα' το χωρίς ενδοιασμό' του φώναξε
Ο Eustass άρχισε να τρέχει πάλι προς τον ναυτικό και φώναξε κλαίγοντας
-'Γιατί πατέρα ενω είσαι έτοιμος να πεθάνεις, μιλάς για φρούτα'
-'Eustass πήγαινε, άσε με εμένα. Το φρούτο αυτό θα σου δώσει μεγάλη δύναμη. Το φυλλούσα για εσένα από τότε που γεννήθηκες. Άσε με εμένα ήρθε η ώρα μου. Συνέχισε το όνομα των Kidd!' μόλις το είπε αυτό άρχισαν τα δάκρυα να κυλάνε από τα μάτια του. Ο Eustass άρχισε να τρέχει προς το τζάκι. Ο ναυτικός ο οποίος ήταν παρών άκουσε όλη την συζήτηση.
-'Α, ωστε εκεί έκρυβες το φρούτο τόσο καιρό' και τον χτύπησε στο σώμα με το χέρι γεμάτο λάβα
Ο Eustass είδε την σκηνή και συνέχισε να κλαίει για τον χαμό του πατέρα του άλλα συνέχιζε να τρέχει προς το τζάκι. Έτρεχε για να σωθεί, έτρεχε για το όνομα των Kidd!!!
Back to top Go down
Eustass Kidd
Pirate Rookie
Pirate Rookie
Eustass Kidd


Posts : 64

[Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past   [Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Icon_minitimeFri 2 Apr 2010 - 19:31

O Eustass έτρεχε όσο πιο γρήγορα μπορούσε προς το τζάκι. Τα δάκρυα σταμάτησαν να κυλάνε από τα μάτια του. Την θέση του φόβου είχε πάρει η απφοασιστικότητα. Έτρεξε ΄μεχρι το τζάκι και γύρισε το κεφάλι του αγάλματος δεξιά. Ξαφνικά σε μια στιγμή άνοιξε μια μικρή καταπακτή μέσα στο τζάκι. Ο Eustass χωρίς να χάνει χρόνο και βλέποντας τον ναυτικό να πλησιάζεί πήδηξε μέσα στην καταπακτή. Δεν το ήξερε αλλά είχε πέσει σε ένα σύστημα το οποίο είχε φτιάξει ο πατέρας το για να προστατέψει το μυστικό του φρούτου. Μόλις πήδηξε μέσα έπεσε σε μια τσουλήθρα και άρχισε να τσουλάει προς το κάτω
-'Παλιόπαιδο θα σε πιάσω και όταν σε πιάσω την έβαψες' φώναξε ο ναυτικός ο οποίος όλος παραδόξως δεν χωρούσε στην καταπακτή.
Ο Eustass μετά από λίγη ώρα έφτασε σε ένα νεο επίπεδο οπού είδε ένα σεντούκι. Το σεντούκι βρισκόταν πάνω στο πάτωμα. Ο Eustass προχώρησε να πιάσει το σεντούκι αλλά δεν μπορούσε. Υπήρχε ένα είδος αόρατου barrier που δεν τον άφηνε να περάσει. Απέναντι στον τοίχο πάνω από το σεντούκι υπήρχε μια επιγραφή.
-'Πρέπει να δείξεις την αληθινή σου δύναμη για να περάσεις' έγραφε
Ο Eustass αναρωτήθηκε
-'Αληθινή δύναμη? Τι μπορεί να εννοεί?'
Προσπάθησε να χτυπήσει το barrier με τα χέρια του για να το σπάσει αλλά δεν μπορούσε.
-'Την αληθινή σου δύναμη?' ο Eustass έκατσε να σκεφτεί την δύναμη.
Ξαφνικά θυμήθηκε τον φίλο του τον πειρατή ο οποίος του είχε μιλήσει για τις "αλλες ικανότητές" του.
-'Μπορεί να εννοεί αυτό. Δεν έχω να χάσω τίποτα' είπε ο Eustass και προσπάθησε να σπάσει το barrier με την θέλησή του.
Όσο και να προσπαθούσε δεν μπορούσε να το σπάσει και τότε θυμήθηκε τον πατέρα του που του είχε μάθει να συγκεντρώνει την δύναμή του σε ένα σημείο. Συγκέντρωσε όλη την θέλησή του στο χέρι του και προσπάθησε να περάσει το barrier. Ξαφνικά το barrier άρχισε να ραγίζει. Τότε ο Eustass πήρε φόρα και το χτύπησε εκει οπου είχε ραγίσει με την δύναμη συγκεντρωμένη στο χέρι του
Και το barrier έσπασε.
Back to top Go down
Eustass Kidd
Pirate Rookie
Pirate Rookie
Eustass Kidd


Posts : 64

[Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past   [Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Icon_minitimeFri 2 Apr 2010 - 23:39

O Eustass πλησίασε το σεντούκι
-'Εδώ μέσα βρίσκεται η δύναμη που μου έλεγε ο πατέρας μου?' αναρωτήθηκε
Άνοιξε το σεντούκι και είδε μέσα ένα κίτρινο φρούτο. Πρώτη φορά έβλεπε ένα τέτοιο φρούτο. Είχε παράξενο σχήμα και ήταν άοσμο. Ο Eustass δίστασε να το φάει καθώς δεν είχε ξαναφάει ποτέ του τέτοιο φρούτο. Αλλά τότε θυμήθηκε αυτό που του είχε που ο πατέρας του για την δύναμη και την συνέχιση του ονόματος των Kidd. Με αποφασιστικότητα δάγκωσε το φρούτο. Δεν του άρεσε η γεύση του αλλά το έφαγε όλο. Μόλις το έφαγε σκέφτηκε
-'Το έφαγα το φρούτο, που είναι η δύναμη που μου ελεγε ο πατέρας μου δεν αισθάνομαι τίποτα.'
Προχώρησε λίγα βήματα μπροστά και κοίταξε τα χέρια του.
-'Μήπως πρέπει να συγκεντρωθώ και να συγκεντρώσω όλη την δύναμή μου σε ένα σημείο του σώματος?' αναρωτήθηκε
Άρχισε να συγκεντρώνει την δύναμή του στα χέρια του. Ξαφνικά τα χέρια του διαπέρασε κίτρινο ρεύμα.
-'Πρώτη φορά βλέπω ηλεκτρικό ρεύμα κίτρινου χρώματος' σκέφτηκε
Το ξαναπροσπάθησε και και αυτή την φορά είδε οτι μπορούσε να διατηρήσει το ηλεκτρικό ρεύμα στα χέρια του. Χτύπησε τον τοίχο με το χέρι που διαπερνούσε το ρεύμα και είδε οτι έκανε μεγαλύτερη ζημιά. Η δύναμή του είχε αυξηθεί και ο ηλεκτρισμός του φρούτο έκανε πιο δυνατή την γροθιά του.
Προχώρησε λίγα βήματα προς τις σκάλες οι οποίες ακόμα δεν ήξερε που οδηγούσαν
-'Έχω την δύναμη, τώρα μπορώ να κερδίσω εκείνον τον ναυτικό' είπε και άρχισε με αποφασιστικότητα να ανεβαίνει τις σκάλες.
Back to top Go down
Eustass Kidd
Pirate Rookie
Pirate Rookie
Eustass Kidd


Posts : 64

[Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past   [Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Icon_minitimeSat 3 Apr 2010 - 3:25

Ο Eustass ανέβαινε τις σκάλες με μόνο ένα σκοπό. Να εκδικηθεί τον ναυτικό που είχε σκοτώσει όλη του την οικογένεια. Δεν είχε τίποτα άλλο στο μυαλό του. Ενώ ανέβαινε τις σκάλες έβλεπε τον ηλεκτρισμό να διαπερνά τα χέρια του και γελούσε.
-'Με αυτή την δύναμη θα τον σκοτώσω τον ναυτικο. Με αυτή την δύναμη δεν θα μου αντισταθεί κανένας' είπε και άρχισε να γελάει
-'Χαχαχα. Σήμερα γεννήθηκε ένας νέος Eustass Kidd. Ενας Eustass Kidd ο οποίος θα προστατέψει το όνομα των Kidd απο τους πάντες.' ξαναείπε
Ανεβαίνοντας τις σκάλες τελικά έφτασε στην καταπακτή. Δεν σκέφτηκε ούτε να την ανοίξει. Της έδωσε μια ηλεκτρισμένη γροθιά και την κατέστρεψε. Βγήκε μέσα από την σκόνη η οποία είχε δημιουργηθεί. προχώρησε λίγο και είδε οτι είχε βγεί σε ένα απομονωμένο λοφάκι του νησιού. Αποφάσισε να ανέβει πάνω στον υψηλότερο λόφο εκεί κοντά. Η βροχή έπεφτε πάνω του, οι βροντές από τις αστραπές ακούγονταν στο βάθος στην θάλασσα. Ανέβηκε μετά από λίγη ώρα και δεν έβλεπε τίποτα από το σκοτάδι που είχε πέσει και καταβροχθίσει το νησι. Με το ζόρι κατάφερε να διακρίνει τα φώτα της κατεστραμένης πόλης. Χωρις να σκεφτεί τι έκανα 'φόρτισε' το χέρι του με ηλεκρτισμό και το σήκωσε ψηλά στον ουρανό. Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα οι αστραπές να πέφτουν πάνω του.
'Πού είσαι καταραμένε ναυτικέ. Δεν θα ζείς μέχρι αύριο. Θα σε αποτελείωσω με τα ίδια μου τα χέρια' είπε και έμεινε εκεί πάνω αποκαλύπτοντας στον ναυτικό την θέση του. Ο Eustass ήταν έτοιμος να πολεμήσει. Η οικογένειά του και το όνομα που κουβαλούσε δεν ήταν πια ο κύριος του λόγος. Ο κύριος λόγοςπου πολεμούσε ήταν η δύναμη της εξουσίας.
Back to top Go down
Eustass Kidd
Pirate Rookie
Pirate Rookie
Eustass Kidd


Posts : 64

[Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past   [Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Icon_minitimeSat 3 Apr 2010 - 16:14

Ενώ ο Eustass περίμενε πάνω στον λόφο τον αντίπαλό του άρχισε να σκέφτεται τους γονείς του και τον άδικο χαμό τους. Όσο το σκεφτόταν θύμωνε ακόμα περισσότερο. Ολόκληρη η οικογένειά του να χαθεί για ένα φρούτο απο έναν ναυτικό. Οι ναυτικοί υποτίθεται οτι προστατεύουν τον κόσμο από τους κακούς και άπληστους πειρατές αλλά μετά από αυτό το συμβάν η γνώμη του Eustass για τους ναυτικούς είχε αλλάξει. Ο Eustass κοίταξε πάλι τα χέρια του και σκέφτηκε
-'Με τέτοια δύναμη δεν θα με σταματήσει κανένας'
Απ'οτι φαίνεται ο χαμός των γονιών του και η νέα του δύναμη για την οποία καταστράφηκε σχεδόν ολοσχερώς ένα νησί άρχισαν να αλλάζουν τον χαρακτήρα του από ενα καλό παιδί που ήταν σε ένα παιδί το οποίο θα έκανε τα πάντα για να γίνει αυτό που θέλει αυτός, σε ένα παιδί που επιζητούσε την εξουσία. Μετά από αρκετή ώρα ο Eustass βαρέθηκε να περιμένει τον αντιπαλό του και αποφάσισε να πάει να τον βρεί ο ίδιος
-'Δεν εμφανίζεται, μπορεί να τον τρομάζουν τόσο πολύ οι δυνατότητές μου' σκέφτηκε και άρχισε να γελάει
-'χαχαχαχα'
Μόλις σταμάτησε να γελάει ένα σατανικό βλέμμα τον κυρίευσε και προχωρούσε στον δρόμο χαμογελώντας. Μετά από αρκετή ώρα έφτασε στον δρόμο ο οποίος ένωνε το σπίτι του με την πόλη. Αποφάσισε να κατευθυνθεί στην πόλη να ψάξει τον ναυτικό. Η αλλαγή του ήταν προφανής, το μόνο που έμενε αβέβαιο ήταν η αντίδρασή του όταν θα έβλεπε τον ναυτικό.
Back to top Go down
Eustass Kidd
Pirate Rookie
Pirate Rookie
Eustass Kidd


Posts : 64

[Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past   [Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Icon_minitimeSat 3 Apr 2010 - 22:11

Μετά από λίγη ώρα έφτασε στην πόλη. Όλα ήταν κατεστραμένα, δεν υπήρχε ψυχή. πτώματα κοίτονταν κάτω στο έδαφος αλλά ο Eustass ακόμα γελούσε
-'Μόλις σε βρώ καταραμένε ναυτικέ, θα σε σκοτώσω επιτόπου' είπε
Ακριβώς εκείνη την στιγμή είδε μια λωρίδα από το έδαφος να ανυψώνεται και να κατευθύνεται προς το μέρος του. Δεν ήξερε τι ήταν αλλά είχε μια υποψία. Μόλις έφτασε ακριβώς από κάτω του τότε το έδαφος άνοιξε και βγήκε ο ναυτικός με την γροθία του να στοχεύει τον Eustass. Ο Εustass όμως με μια γρήγορη κίνηση απέφυγε την γροθιά γεμάτη λάβα και πήδηξε μερικά μέτρα πίσω.
-'Καλός είσαι παραλίγο να με χτυπήσεις' του είπε ο Eustass με έναν ειρωνικό τόνο
-'Ειρωνεύεσαι εσύ εμένα παιδί ας γελάσω. Αυτό που είδες δεν είναι τίποτα μπροστά στην πραγματική μου δύναμη.' του απάντησε ο ναυτικός
-'Τότε ας δούμε ποιος είναι ο καλύτερος' είπε ο Eustass φορτίζοντας την γροθιά του και όρμησε στον ναυτικό
-'Καταραμένο παιδί έφαγες το μυθικό φρούτο, δεν θα ξεφύγεις από την οργή μου' μετέτρεψε και αυτός την γροθιά του σε λάβα και όρμησε στον Eustass
Καθώς συγκρούστηκαν οι δυο γροθιές τους δημιουργήθηκε ένα ωστικό κύμα στην αρχή το οποίο κατέστρεψε οτι υαλικό υπήρχε στην περίμετρο.
-'Τι δύναμη έχει αυτό το παιδί. Πρίν λίγη ώρα έφαγε το φρούτο και ήδη είναι ικανό να αντισταθεί στην γροθιά μου' σκέφτηκε ο ναυτικός
-'Ευτυχώς που έβαλα και την θέλησή μου στην γροθιά μου αλλιώς δεν θα μπορούσα να αποκρούσω την επίθεσή του' σκέφτηκε ο Eustass
-'Είσαι πραγματικά δυνατός' είπε ο Eustass στον ναυτικό και χαμογέλασε
-'Και εσύ το ίδιο' του είπε ο ναυτικός και εκείνη την στιγμή και οι δύο αύξησαν την ενέργεια στην γροθιά τους αυξάνοντας την ποσότητα λάβας και ηλεκτρισμού που συγκρουόταν και δημιουργώντας έναν δυνατό ήχο.
Λίγο μετά ακολούθησε μια έκρηξη η οποία κατέστρεψε ολόκληρο το τετράγωνο. Μαύρος καπνός άρχισε να ανεβαίνει από το μέρος στον ουρανό.
Back to top Go down
Eustass Kidd
Pirate Rookie
Pirate Rookie
Eustass Kidd


Posts : 64

[Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past   [Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Icon_minitimeSun 4 Apr 2010 - 7:38

O μαύρος καπνός άρχισε σιγά σιγνα να υποχωρεί. Μόλις υποχώρησε τελείως ο καπνός έβλεπες απο την αριστερή μερια οπου βρισκόταν ο ναυτικός μια τρύπα στο κοντινότερο κτίριο ενω απο την δεξιά πλευρα που βρισκόταν ο Eustass το σώμα του Eustass πάνω σε κάτι συντρίμια. Η έκρηξη ήταν τόσο δυνατή που τους πέταξε και τους δύο μακριά. Σε μια στιγμή σηκώθηκε ο Eustass
-'Πονάει το δεξί χέρι μου μετα την σύγκρουση, μπορεί να το έσπασα' σκέφτηκε και σηκώθηκε με ένα πονεμένο βλέμμα στο πρόσωπό του.
-'χαχαχαχα' ακούστηκε ένα γέλιο από την τρύπα την οποία είχε δημιουργήσει ο ναυτικός και φάνηκε να βγαίνει μια άσπρη στολή από την τρύπα.
-'Δεν αντέχεις τις μεγάλες δυνάμεις ακόμα απ'οτι φαίνεται' είπε με ένα χαμόγελο στο στόμα
-'Αυτό κάνει το έργο μου ευκολότερο επειδή τώρα θα είναι ευκολότερο να σε εξαφανίσω' είπε και όρμησε μετααμορφώνοντας την γροθιά του σε λάβα
-'Αυτό είναι το τέλος σου' είπε
Από την πλεύρα του Eustass φαινόταν οτι βρισκόταν σε πολύ πόνο.
-'Δεν μπορώ να κουνήσω το δεξί χέρι μου, σίγουρα το έχω σπάσει' σκέφτηκε και ένας φόβος τον διαπέρασε
-'Δεν μπορώ να πεθάνω εδώ, πρέπει να συνεχίσω το όνομα των Kidd' φώναξε δυνατά και φόρτισε το αριστερό του χέρι με ηλεκτισμό και όρμησε στον ναυτικό.
Αυτή την φορά η σύγκρουσή τους θα είχε μόνο έναν νικητή ο οποίος θα έκρινε και την μοίρα του αντιπάλου του.
Back to top Go down
Eustass Kidd
Pirate Rookie
Pirate Rookie
Eustass Kidd


Posts : 64

[Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past   [Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Icon_minitimeSun 4 Apr 2010 - 8:04

-'Πρέπει να βάλω όλη μου την δύναμη για να τον αποτελειώσω με ένα χτύπημα' σκέφτηκε ο ναυτικός
Η αύξηση της δύναμης που είχε κάνει στην γροθιά του ο ναυτικός είχε σαν αποτέλεσμα την απότομη αύξηση της θερμοκρασίας. Ο Eustass το αισθάνθηκε αυτό.
-'Θέλει να με αποτελειώσει με ένα χτύπημα' σκέφτηκε
-'Δεν θα τον αφήσω' ξανασκέφτηκε και φόρτισε και αυτός την γροθιά του περισσότερο
Λίγο πριν συγκρουστούν οι δύο γροθιές ο ναυτικός είπε στον Eustass
-'Ήρθε το τέλος σου μικρέ'
-'Δεν το νομίζω' του φώναξε ο Eustass και έστρεψε την γροθιά του προς το έδαφος λίγα μέτρα πριν συγκρουστούν.
Η αυξημένη δύναμη που είχε εναποθέσει στην γροθιά του είχε σαν αποτέλεσμα την δημιουργία έκρηξης η οποία χάλασε το οπτικό πεδίο και των δύο.
Ξαφνικά από την σκόνη βγαίνει ο ναυτικός με την γροθιά γεμάτη λάβα.
-'Παλιόπαιδό μου ξέφυγες, πολύ έξυπνη κίνηση όμως' έιπε και χτύπησε την γροθιά του στο έδαφος προκαλώντας εναν μικρό σεισμό και αυξάνοντας την θερμοκρασία του.
-'Τώρα θα καείς από την λάβα μου. Χαχαχα' είπε και γέλασε
Σε μια στιγμή ακούγεται η φωνή του Eustass από μακριά.
-'Χαχαχα, και ποιός σου είπε οτι βρίσκομαι στο έδαφος.' είπε και βγήκε από την άμμο που είχε σηκωθεί απο την έκρηξη 10 μέτρα πάνω από τον ναυτικο ο Eustass.
-'Σείρα μου να κάνω κίνηση' είπε και ηλέκτρισε το αριστερό του χέρι και έκανε ελεύθερη πτώση προς τον ναυτικό.
-'Μπορεί να μην σε αποτελείωσω αλλά θα σου κάνω ζημιά' είπε
Ο ναυτικός ο οποίος πρόλαβε να γυρίσει το κεφάλι του είδε τον Eustass με ένα χαμόγελο να κατευθύνεται πάνω του και σκέφτηκε
-'Δεν προλαβαίνω να την αποκρόυσω εντελώς την επίθεση, πρέπει να μειώσω την δύναμή της'
Back to top Go down
Eustass Kidd
Pirate Rookie
Pirate Rookie
Eustass Kidd


Posts : 64

[Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past   [Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Icon_minitimeSun 4 Apr 2010 - 16:45

Ο ναυτικός μεταμόρφωσε το χέρι του σε λάβα και το έβαλε πάνω από το σώμα του για να προστατευθεί. Ο Eustass προέβλεψε την κίνηση του ναυτικού και φόρτισε περισσότερο το χέρι του και όρμησε με μεγαλύτερη ταχύτητα προς τον ναυτικό.
-'Ανέπτυξε ταχύτητα, πρέπει να αυξήσω την θερμοκρασία της λάβας' σκέφτηκε ο ναυτικός και άυξησε την θερμοκρασία της λάβας
-'Πιστεύεις οτι αυτό θα με σταματήσει?' φώναξε ο Eustass και έριξε την ηλεκτρισμένη γροθιά στο χέρι του ναυτικόυ.
Το έδαφος κάτω από τον ναυτικό άρχισε να υποχωρεί κάτω από την πίεση της γροθιάς του Eustass.
-'Η δύναμη της γροθιάς του δεν ήταν πολύ μεγάλη αλλά η φόρα που απέκτησε από την ελεύθερη πτώση έκανε την γροθιά πολύ δυνατή.' σκέφτηκε ο ναυτικός
-'Ήρθε η ώρα να χάσεις' είπε ο Eustass
Και εκείνη την στιγμή μια παράξενη δύναμη πέταξε τον Eustass μακριά.
Δεν το περίμενε αυτό ο Eustass και δυστυχώς για αυτόν έπεσε πάνω στο σπασμένο του χέρι το οποίο είχε δέσει με το ρούχο του.
-'Αααααααα' φώναξε ο Eustass από τον πόνο
-'Ποιός είναι και γιατί το έκανες αυτό?' φώναξε σε αυτόν που το έκανε επειδή αισθάνθηκε οτι αυτή η δύναμη ήταν μια δύναμη την οποία είχε ξανααισθανει.
ξαφνικά μέσα στο σκοτάδι άρχισε να δημιουργείτε μια φιγούρα ενός πολύ γνωστού ανθρώπου.
-'Εσύ? Τι κάνεις εδώ' είπε ο Eustass με απορία
Back to top Go down
Eustass Kidd
Pirate Rookie
Pirate Rookie
Eustass Kidd


Posts : 64

[Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past   [Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Icon_minitimeSat 24 Apr 2010 - 0:08

Εμφανίστηκε ο πειρατής ο οποίος ενάμισι χρόνο πρίν είχε έρθει στο ναυπηγείο του Eustass και του είχε ζητήσει να του κατασκευάσει το πλοίο του.
-'Μεγάλωσες πολύ από την τελευταία φοραά που σε είδα' του είπε ο πειρατής
-'Εμφανίζεσαι εδώ ξαφνικά και το πρώτο πράγμα που μου λές είναι οτι μεγάλωσα' του φώναξε με θυμό ο Eustass
-'Δεν μπορούσα να σε αφήσω να χάσεις' του είπε ο πειρατής κρατώντας το ψάθινο καπέλο του καθώς ένα αεράκι φύσηξε κείνη την ώρα.
-'Μα δεν θα έχανα' του ΄φωναξε ο Eustass και προσπάθησε να ξεπεράσει τον πόνο και να φορτίσει την γροθιά του.
-'Ο θυμός σε έχει τυφλώσει' του είπε
-'Δεν είδες οτι ενώ εσύ με το μαναδικό χέρι που μπορείς να χρησιμοποιήσεις προσπαθούσες να διαπέρασεις την άμυνά του αυτός είχε μετατρέψει το άλλο του χέρι σε λάβα και ετοιμαζόταν να σε χτυπήσει' ξαναείπε ο πειρατής
Ο Eustass τότε πήρε ένα ύφος απορίας
-'Πραγματικά έγινε αυτό που λέει?' αναρωτήθηκε
-'Ήμουν τόσο αποροφημένος στο να πάρω την εκδίκησή μου που δεν είδα το σχέδιό του.' σκέφτηκε
-'Αυτός ο πειρατής πραγματικά με έσωσε' ξανασκέφτηκε
Ο ναυτικός άρχισε να ξαναορμάει στον Eustass me την γροθιά του για να τον αποτελειώσει καθώς ο Eustass ήταν εξαντλημένος από την μάχη και δεν μπορούσε να κουνηθεί.
Back to top Go down
Eustass Kidd
Pirate Rookie
Pirate Rookie
Eustass Kidd


Posts : 64

[Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past   [Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Icon_minitimeSun 25 Apr 2010 - 1:52

Ο Eustass μόλις είδε τον ναυτικό τρομοκρατήθηκε. Σε μια στιγμή ένας φίλος του πειρατή με το ψάθινο καπέλο σήκωσε ένα όπλο και πυροβόλησε τον ναυτικό στο πόδι. Φαινόταν παράξενος τύπος με την αλογοουρά του. Ο ναυτικός έπεσε στο έδαφος και άρχισε να φωνάζει
-'Ααααα, πως το έκανες αυτό αφου ήμουν σε μορφή μάγματος΄φώναξε στους πειρατές
-'Δεν χρειάζεται να μάθεις όλα τα μυστικά μας, Akainu' είπε ο πειρατής και καπετάνιος
-'Θα το πληρώσεις αυτό Shanks' φώναξε ο ναυτικός και προσπάθησε να τους χτυπήσει με μια επίθεση μάγματος την οποία οι πειρατές απέφυγαν πολύ εύκολα.
Τότε πετάχτηκε από τους πειρατές ένας ο οποίος ήταν κοντός και χοντρος και φορούσε γυαλιά και είπε
-'Εγώ προτείνω να το σκοτωσουμε' και κοίταξε τον Shanks
-'Πρίν λίγο καιρό έγινε Admiral και μπορεί κάποτε να αποτελέσει εμποδιο στα σχέδιά μας' ξαναείπε
-'Όχι' είπε με ένα σοβαρό ύφος ο Shanks
-'Δεν θέλουμε όλη την κυβέρνηση να μας κυνηγάει' είπε
-'Φοβάσε να με σκοτώσεις, χαχαχα, θα το πληρώσεις αυτό μια μέρα' είπε ο ναυτικός απο το έδαφος. Τότε ο Shanks του έδωσε μια ματιά και τον άφησε λυπόθυμο. Ήταν εκείνη η επίθεση που είχε κάνει και στον Eustass απλώς ήταν πολύ δυνάτη τόσο ώστε να φτάσει και στο σημείο όπου ήταν ο Eustass αρκετά μέτρα μακριά.
-'Το μόνο πράγμα που θα κάνουμε είναι να πάρουμε το παιδί και να φύγουμε από το νήσι όσο πιο γρήγορα μπορούμε' είπε ο Shanks.
Αυτό ήταν το τελευταίο πράγμα που άκουσε ο Eustass πρίν πέσει αναισθητός από την επίθεση.
Back to top Go down
Eustass Kidd
Pirate Rookie
Pirate Rookie
Eustass Kidd


Posts : 64

[Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past   [Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Icon_minitimeSat 1 May 2010 - 0:16

Όταν ξύπνησε ο Eustass είδε τον ναυτικό με χειροπέδες στα χέρια και τους πειρατές να τον χτυπούν. Ξαφνικά άκουσε τον Shanks να τον ρωτάει
-'Είναι έτοιμο το πλοίο που έφτιαχνες?'
-'Έτοιμο είναι χρειάζεται τις τελευταίες πινελιές' είπε ο Eustass στον Shanks
-'Πάμε να πάρουμε το πλοίο και να φύγουμε από αυτό το νησί.' είπε
-'Δεν θα φύγω από το νησί μέχρι να θάψω τους γονείς μου' είπε ο Eustass και άρχισε να δακρύζει. Ο Shanks τον κοίταξε με ένα βλέμμα και του ακούμπησε το κεφάλι με το χέρι του.
-'Μην λυπάσαι, αυτά ανήκουν πια στο παρελθόν, πρέπει να συνεχίσεις να ζείς, αυτό θα ήθελαν οι γονείς σου και ο αδερφός σου για εσένα'.
Ο Eustass κούνησε το κεφάλι του καταφατικά και συμφώνησε με τον Shanks, σήκωσε το κεφάλι του και σκουπισε τα δάκρυά του
-'Πατέρα, Μητέρα, Μικρέ μου αδερφέ δεν θα σας απογοητεύσω. Θα εκπληρώσω όλα μου τα όνειρα και θα κάνω το όνομα των Kidd γνωστό σε όλο τον κόσμο.'
Αποφασισμένος ο Eustass κατευθύνθηκε προς το σπίτι του από όπου πήρε τα νεκρα σώματα των μελών της οικογένειάς του και τα ανέβασε πάνω στον κοντινό λόφο και τους έθαψε εκεί.
-'Φαντάζομαι οτι εδώ θα θέλατε να είστε για πάντα, έτσι εδώ θα σας αφήσω αλλά θα επιστρέψω για να σας πώ τα κατορθώματά μου.' είπε
Γύρισε ο Eustass και κοίταξε την κατεστραμένη πόλη της Baterilla. Όλος αυτός ο πλούτος είχε γίνει στάχτη. Ακόμα ένας λόγος για να εγκαταλείψει το νησι. Ο Eustass γύρισε στον Shanks και του είπε
-'Πάμε στο ναυπηγείο μου να τελειώσω το πλοίο σου.' και κατευθύνθηκαν δυτικά του λόφου.
Back to top Go down
Eustass Kidd
Pirate Rookie
Pirate Rookie
Eustass Kidd


Posts : 64

[Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past   [Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Icon_minitimeMon 10 May 2010 - 1:23

Μετά από λίγη ώρα φτάσανε στο ναυπηγείο του Eustass. Ο Eustass και ο Shanks μπήκαν από την πίσω πόρτα και άναψαν τα φώτα. Τα πράγματα όλα ήταν άθικτα και στοι κέντρο ήταν ένα τεράστιο πλοίο. Ήταν ένα μακρύ γρήγορο πλοίο που έμοιαζε σε drakar. Τα ιστία είχαν κατασκευαστεί αλλά δεν είχαν μπεί επειδή δεν θα χωρούσε στο ναυπηγείο το πλοίο. Ο Eustass το πλησίασε και το άγγιξε. Τότε άρχισε να κλαίει.
-'Αφιέρωσα τόσο χρόνο στο πλοίο ενω θα μπορούσα να τον αξιοποιήσω με την οικογένειά μου' είπε με φωνή που έτρεμε
Ο Shanks τον κοίταξε και αποφάσισε να μην πεί τίποτα αποφάσισε να τον αφήσει να εκφράσει τον πόνο του. Τελικά μετά από μερική ώρα ο Eustass άρχισε να κλαίει και πήρε κόκκινη μπογιά και άρχισε να βάφει το πλοίο.
-'Θα κάνω το όνομα των Kidd παγκοσμίως γνωστό' είπε και πείσμωσε.
-'Θα με βοηθήσεις?' φώναξε στον Shank. Τότε εκείνος χαμογέλασε και άφησε το καπέλο του κάτω και πήγε να βοηθήσει.
Μετά από αρκετή ώρα δουλειάς το βάψιμο τελείωσε. Είδαν και οι δύο το αποτέλεσμα και τους άρεσε.
Τότε ο Eustass άνοιξε την κύρια πόρτα για να βγάλει το πλόιο από το ναυπηγείο στην θάλασσα. Είχε ξημερώσει. Βάφανε ολόκληρο το βράδυ χωρίς να το καταλάβουν. Τελικά πιέζοντας ένα μοχλό δημιουργήθηκε μια κλήση στις δοκούς στις οποίες βρισκόταν το πλοίο και τότε αυτό έπεσε στο νερό.
Back to top Go down
Eustass Kidd
Pirate Rookie
Pirate Rookie
Eustass Kidd


Posts : 64

[Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past   [Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Icon_minitimeSun 16 May 2010 - 23:59

Μόλις το είδε ο Shanks πήρε το καπέλο του και έτρεξε να ανέβει πάνω στο
πλοίο του. Ο Eustass έπιασε το σκοινί από τα κατάρτια του πλοίου και
ανέβηκε και αυτός. Μόλις ο Shanks ανέβηκε πάνω στο πλοίο έτρεξε προς την
πλώρη για να δεί το πέλαγος. Ήταν ένα εξαιρετικό θέαμα. Ο Shanks δεν
είπε τίποτα στον Eustass παρά ένα ευχαριστώ εκείνη την στιγμή. Τότε ο
Eustass χαμογέλασε αφού είχε καταλάβει οτι η δουλειά του είχε φέρει
καρπούς. Ο Shanks πήγε στο πηδάλιο και κατευθύνε το πλοίο προς την
κατεστραμένη πόλη και το προηγούμενο πλοίο τους. Μόλις έφτασε στο λιμάνι
της πόλης οι πειρατές του είδαν το πλοίο σαν εχθρικό και προσπάθησαν να
του επιτεθόυν αλλά τότε αυτός με την δύναμή του κατάφερε να κατευθύνει
τις μπάλες των κανονιών σε άλλες κατευθύνσεις. Μόλις φτάσαμε δίπλα στο
παλιό τους πλοίο ο Shanks φώναξε στους πειρατές του
-'Παιδία, ελάτε να δείτε το νέο μας πλοίο!!!'
Εκείνοι αφού τον είδαν φώναξαν
-'Καπετάνιε, εσύ ήσουν???!!!'
-'Συγχώρεσέ μας'
Εκείνος τότε τους είπε
-'Δεν πειράζει παιδία, ελάτε τώρα'
Οι πειρατές ανέβηκαν στο νέο τους πλοίο και κατενθουσιάστηκαν.
Αποφάσισαν να γλεντήσουν για το νέο τους πλοίο και να το εγκαινιάσουν.
Γλεντούσαν όλη νύχτα. Σε μια στιγμή που όλοι τους ήταν πιωμένοι ο
Eustass αποφάσισε να φύγει από το νησί. Ενώ περπατούσε να βρεί ένα
διαθέσιμο καράβι είδε τον Shanks μπροστά του.
-'Που πας Eustass?' τον ρώτησε
-'Θα φύγω από αυτο το νησί' απάντησε ο Eustass
-'Έχω σοβαρούς στόχους τους οποίους δεν μπορώ να πετύχω σε αυτό το νησί'
-'Μην φεύγεις, θα σε πάμε έμεις όπυ θέλεις, εξάλλου δεν σε ευχαρίστισα
για το πλοίο που μας έφτιαξες και αυτό θα ήταν το λιγότερο που θα
μπορούσα να κάνω' έιπε ο Shanks κοιτάζοντας τον ουρανό
Ο Eustass μετά από σκέψη δέχτηκε την πρόταση του Shanks. Το επόμενο
πρωινό το πλοίο κατευθύνθηκε προς το Centaurea.
Back to top Go down
Sponsored content





[Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past   [Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past Icon_minitime

Back to top Go down
 
[Ολοκληρωμένη]Eustass Kidd Past
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Eustass Kidd
» [Δεκτή]Eustass Kidd
» Eustass Kidd Skills
» [Ολοκληρωμένη]The Past Of Blackbeard
» [Ολοκληρωμένη]Phoenix Marco's Past->Present

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
One Piece RPG :: One Piece World :: South Blue Sea :: Baterilla-
Jump to: