One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 5 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 5 Guests

None

Most users ever online was 41 on Mon 8 Jul 2019 - 12:21
Latest topics
» eyes eyes no mi
[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Icon_minitimeby inspecor Fri 27 Dec 2013 - 17:05

» Φλεγὀμενος δράκος
[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Icon_minitimeby LarsAlexanderson Wed 27 Feb 2013 - 3:40

» aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Fri 11 Jan 2013 - 23:09

» pakiskisgfsdfgsdfgdf
[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Fri 4 Jan 2013 - 0:10

» aagsdf gsdfgsdfgs g
[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Fri 4 Jan 2013 - 0:08

» John de Devil
[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Wed 2 Jan 2013 - 21:29

» Vice Admiral Smoker
[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Wed 2 Jan 2013 - 21:29

» Fenik Fenik no mi
[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Icon_minitimeby Vice Admiral Smoker Wed 2 Jan 2013 - 8:49

» steleas tox 4
[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Icon_minitimeby steleas Tue 13 Mar 2012 - 18:02

» One Piece RPG Scanlation Group
[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Icon_minitimeby skatopsuxos Thu 29 Dec 2011 - 20:01

» Captain Luffy forum owner here!
[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Icon_minitimeby Scyther Sun 3 Jul 2011 - 14:50

» Anime: Μια νέα αρχή!
[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Icon_minitimeby Monkey D. Dragon Sun 19 Jun 2011 - 4:19

» Son.D.Goku
[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Icon_minitimeby giannisbeast Sun 13 Feb 2011 - 22:58

» Cloud-cloud no mi
[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Icon_minitimeby StrangMan Wed 9 Feb 2011 - 3:46

» Δυνατότερος Shichibukai
[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Icon_minitimeby ximen Sun 2 Jan 2011 - 23:03

Σύνδεσμοι
free forum
free forum
free forum
free forum
free forum
free forum

 

 [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3]

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Sasagawa Ryohei
Commander
Commander
Sasagawa Ryohei


Posts : 216

[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3]   [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Icon_minitimeWed 28 Apr 2010 - 3:35

Ο ιθαγενής με κοιτούσε με δισταγμό και επιμονή. Το δωμάτιο δεν ήταν τίποτα το ιδιαίτερο. Αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν η κατασκευή του. Ήταν σε κυκλικό σχήμα και είχε παντού δάδες με φωτιά για να φωτίζεται ο χώρος. Πρόσεξα κάτι σκαλιά τα οποία οδηγούσαν πάνω. Για να πω την αλήθεια οδηγούσαν πάρα πολύ ψηλά. Μπορεί να έφτανε και στην κορυφή όπου υπήρχε και η μεγάλη φωλιά. Με ξαναέπιασε από το χέρι και άρχισε να με οδηγεί προς τα πάνω από τα σκαλιά. Μια σχισμή φωτός πέρασε απειλητικά από δίπλα μας. Ερχόταν από την οροφή του βουνού. Λεπτό προς λεπτό σειόταν για λίγο η γη αλλά μετά όλα γινόντουσαν όπως πριν.
Back to top Go down
Sasagawa Ryohei
Commander
Commander
Sasagawa Ryohei


Posts : 216

[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3]   [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Icon_minitimeWed 28 Apr 2010 - 3:46

Δύο πράγματα δεν μπορούσα να καταλάβω. Πρώτον δεν μπορούσα να καταλάβω που με πήγαινε ακριβώς. Προσπάθησα να του εξηγήσω πολλές φορές πως είχα κάτι πολύ σημαντικό να κάνω και πως δεν έπρεπε να χαλάσω άλλο χρόνο για ασήμαντες βόλτες στο νησί. Δεν με καταλάβαινε όμως. Το δεύτερο που δεν μπορούσα να καταλάβω ήταν η λέξη που μου είπε με μεγάλο φόβο όταν τον πρωτοσυνάντησα. Με νευρίασε από τις ακαταλαβίστικες βρισιές του και έτσι τον αγριοκοίταξα απλά. Όμως πρέπει να τον φοβέρισα πολύ γιατί έπεσε και κάτω. Εκείνη τη στιγμή είπε αυτή τη λέξη... Haki. Κατάλαβα ότι δεν ήταν μόνο λέξη που χρησιμοποιούσαν εκείνοι αλλά και πολλοί άλλοι.
Back to top Go down
Sasagawa Ryohei
Commander
Commander
Sasagawa Ryohei


Posts : 216

[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3]   [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Icon_minitimeWed 28 Apr 2010 - 3:52

Λίγη ώρα μετά και χωρίς να το καταλάβω βρεθήκαμε στα τελευταία σκαλιά. Είχαμε φτάσει δηλαδή μετά από πολύ ώρα στην κορυφή μάλλον. Μία πόρτα έμενε και θα βγαίναμε λογικά έξω. Από εκεί ερχόταν η δέσμη φωτός που μας διαπέρασε πριν. Ο ιθαγενής άνοιξε προσεκτικά την πόρτα και μου έκανε νόημα να κοιτάξω τι υπήρχε απ'έξω. Προς μεγάλη μου έκπληξη είδα κάποιους ανθρώπους εκεί έξω πάνω στην τεράστεια αχυρένια φωλιά. Είχαν δέσει άλλον έναν ιθαγενή σε μιά γωνία και εκείνοι κάτι κοίταζαν με επιμονή σε ένα πέτρινο τραπέζι. Ανεβήκαμε πάνω. Ο ιθαγενής με το που μας είδε τρόμαξε αλλά όταν συνενοήθηκε με τον άλλον που με οδήγησε εδώ δάκρυσε. Η κατάσταση ήταν σοβαρή και εκεί μάλλον βρισκόταν και αυτός που έψαχνα.
Back to top Go down
Sasagawa Ryohei
Commander
Commander
Sasagawa Ryohei


Posts : 216

[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3]   [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Icon_minitimeWed 28 Apr 2010 - 4:16

-Ει εσείς εκεί τί κάνετε? Πώς βρεθήκατε εδώ?
-Οι οι αρχηγέ κοίτα έχουμε επισκέψεις. Βλέπω πως είναι Marine. Μάλλον ήρθε εδώ για να σε πιάσει. Δώσε μας την εντολή να τον σκοτώσουμε και εσύ συνέχισε με την τελετή.
Εκείνος γύρισε το κεφάλι του και με κοίταξε γεμάτος χαρά.
-Ώστε έγινα επιτέλους κίνδυνος για την Κυβέρνηση ε? Χαχαχαχα. Σκοτώστε αυτόν τον αδύναμο. Συγνώμη αλλά διάλεξες λάθος στιγμή για να επιτεθείς. Χαχαχα.
-Είσαι ο Hellish Savior?
-Ναι.
-Συλλαμβάνεσε για ... τι στο...? Εσύ σκότωσες όλα αυτά τα ζώα?
Εκείνος άρχισε να γελάει και γύρισε στην αρχική του θέση. Τα τσιράκια του ήρθαν προς τα πάνω μου.
Back to top Go down
Sasagawa Ryohei
Commander
Commander
Sasagawa Ryohei


Posts : 216

[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3]   [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Icon_minitimeWed 28 Apr 2010 - 4:20

Συνολικά ήταν περίπου 10 άτομα. Εύκολοι για να διαλυθούν από το μεγάλο αυτό χέρι της δικαιοσύνης. Οι 3 πρώτοι που επιτέθηκαν ταυτόχρονα σαν γυναικούλες απέτυχαν να με ακουμπήσουν παταγωδώς. Οι επόμενοι 2 όρμησαν και εκείνοι πάνω μου για να με σκοτώσουν αλλά τους απέφυγα και αυτούς. Περπάτησα προς τον αρχηγό τους αλλά τότε ένας από πίσω με κάρφωσε με το σπαθί του.
-Χαχαχα τελειωσες φίλε. Μπορεί να πας περνάς σε ταχύτητα αλλά είσαι ένα τίποτα. Οι αρχηγέ τον σκότωσα. Μπορείς να συνεχίσεις ήρεμος.
Δεν κατάλαβε πως δεν είχα τραυματιστεί. Μα τόση ώρα να στεκόταν κάποιος όρθιος αφού καρφώθηκε σε έναν πνεύμονα? Δεν τους πίστευα.
Back to top Go down
Sasagawa Ryohei
Commander
Commander
Sasagawa Ryohei


Posts : 216

[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3]   [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Icon_minitimeWed 28 Apr 2010 - 4:26

Γύρισα το κεφάλι μου και τον κοίταξα. Εκείνος φοβήθηκε και πετάχτηκε πίσω. Όλοι είχαν πάρει μιά τρομαγμένη έκφραση. Τότε από τον πανικό τους μου επιτέθηκαν και οι 10 με τα σπαθιά τους. Όλοι με κάρφωσαν σε κάποιο σημείο αλλά καμία πληγή πουθενά. Ήταν τρομοκρατημένοι. Τόσο που δεν μπορούσαν να κινηθούν. Με μιά απότομη κίνηση βάρεσα με Light Speed Kick όσους ήταν μπροστά μου και μεταφέρθηκα με την ταχύτητα του φωτός πίσω από αυτούς που βρίσκονταν πίσω μου. Νόμιζαν ότι εξαφανίστηκα αλλά σύντομα κατάλαβαν που ακριβώς είμουν. Έφαγαν και εκείνοι ένα ωραίο Light Speed Kick και όλοι μαζί πετάχτηκαν σε διαφορετικά σημεία στην φωλιά.
Back to top Go down
Sasagawa Ryohei
Commander
Commander
Sasagawa Ryohei


Posts : 216

[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3]   [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Icon_minitimeWed 28 Apr 2010 - 4:33

Ο τελευταίος που έμεινε ακίνητος απλά είχε μείνει με το στόμα ανοιχτό. Του έκανα Maximum Cannon και τον πέταξα έξω από την φωλιά αφού πρώτα σχεδίασε ένα αρκετά μεγάλο για το μέγεθός του κύκλο. Έπεσε κάτω από εκείνο το ψηλό βουνό. Λογικά το σώμα του θα διαμελίστηκε. Στράφηκα προς τον αρχηγό τους ο οποίος άρχισε να γελάει με την ψυχή του.
-Μπορεί να αποτελείωσες αυτούς τους άσχετους αλλά τώρα θα αντιμετωπίσεις κάτι πραγματικά "Αθάνατο". Ετοιμάσου να γίνεις μάρτυρας της μεγαλύτερης τελετής του κόσμου...
Back to top Go down
Sasagawa Ryohei
Commander
Commander
Sasagawa Ryohei


Posts : 216

[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3]   [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Icon_minitimeWed 28 Apr 2010 - 4:42

Ξαναέγινε σεισμός. Αυτή τη φορά μεγαλύτερος. Στο πέτρινο τραπέζι υπήρχε πολύ αίμα αλλά είχε άλλο χρώμα. Κατάλαβα ότι ήταν αίμα γιατί είχε σφάξει ένα από τα μεγάλα πουλιά μπροστά του. Νευρίασα. Τότε η μισή φωλιά, εκεί που ήταν πολύχρωμη, άρχισε να κινείται. Σηκωνόταν όρθια. Βασικά τώρα που το παρατήρησα καλύτερα ήταν ένα τεράστειο πουλί το οποίο είχε ξαπλώσει. Ήταν το μεγαλύτερο που είχα δει. Τώρα η φωλιά φαινόταν 3 φορές πιό μεγάλη. Την κάλυπτε αυτό. Μόλις σηκώθηκε άρχισε να φωνάζει και μετά ξαναέπεσε κάτω. Φαινόταν η αδυναμία του. Ο Hellish είχε κάτι κάνει σίγουρα.
Back to top Go down
Sasagawa Ryohei
Commander
Commander
Sasagawa Ryohei


Posts : 216

[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3]   [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Icon_minitimeWed 28 Apr 2010 - 4:51

Είχε πάρει λίγο από το αίμα του και ετοιμαζόταν να το πιεί. Δεν θα τον άφηνα. Έτρεξα πάνω του και του έριξα μιά απλή μπουνιά. Όμως όσο απλή και να ήταν τον εκσφενδώνησε πολλά μέτρα μακριά. Παράλληλα ο ένας ιθαγενής έλυνε τον άλλον δηλαδή τον αρχηγό της φυλής τους. Μετά έτρεξαν και οι 2 στο τεράστειο πουλί και το περίθαλψαν. Εγώ αφοσιώθηκα στον εχθρό μου.
-Καταραμένε ναυτικέ... θα πεθάνεις.
Αυτά είπε και μου όρμησε με ένα σπαθί και με πυροβολούσε με ένα ποστόλι. Οι σφαίρες πέρναγαν από μέσα μου. Μετά άρχισε να με βαράει με το σπαθί του αλλά χωρίς αποτέλεσμα για άλλη μιά φορά.
Back to top Go down
Sasagawa Ryohei
Commander
Commander
Sasagawa Ryohei


Posts : 216

[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3]   [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Icon_minitimeWed 28 Apr 2010 - 20:28

-Παραδώσου και απλά πες μου τι ήθελες να κάνεις με τα πουλιά του νησιού. Δεν θα σε σκοτώσω αν ακούσω απάντηση.
Δεν υπήρχε όφελος στο να του μιλάω. Είχε τρελαθεί και δεν μπορούσε να κάνει τίποτα άλλο από το να κουνά το σπαθί του πολλές φορές. Είχε ιδρώσει. Του έπιασα το χέρι με το σπαθί. Τότε σταμάτησε να κινείται. Κοίταξε για μιά στιγμή πίσω μου. Ήταν το χυμμένο αίμα των πουλιών. Το κοίταζε με πολύ επιμονή. Μόλις τον άφησα εκείνος έτρεξε πάνω του και άρχισε να το μαζεύει λίγο λίγο και να το συγκεντρώνει στην χούφτα του. Μετά πήρε το σπαθί και έκοψε λίγο το δάκτυλό του. Ανακάτεψε και τα 2 είδη αιμάτων και μετά το ήπιε.
Back to top Go down
Sasagawa Ryohei
Commander
Commander
Sasagawa Ryohei


Posts : 216

[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3]   [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Icon_minitimeWed 28 Apr 2010 - 20:46

-Επιτέλους... πήρα αυτό που ήθελα. Ήρθε η ώρα σου τώρα χαχαχα. Θα σε σκοτώσω. Αυτό που μόλις ήπια μου έδωσε τρομερές δυνάμεις.
-Και πάλι δεν νομίζω να μπορείς να βαρέσεις το φως. Είμαι άυλος.
-Ας δοκιμάσουμε Χαχαχαχα. Θα δούμε τώρα πόσο δυνατός είσαι...
Αυτά είπε και μου ξαναεπιτέθηκε. Εγώ έμεινα στην θέση μου. Όμως την τελευταία στιγμή πριν μου ρίξει την μπουνιά του ένιωσα κίνδυνο και πετάχτηκα γρήγορα πίσω. Ίσα ίσα που με πέτυχε στο χείλος. Άρχισε να βγάζει αίμα. Μα πως? Κάτι πρέπει να έγινε με το αίμα.
-Τι σου έδωσε το αίμα? Ποιές είναι οι δυνάμεις σου?
Back to top Go down
Sasagawa Ryohei
Commander
Commander
Sasagawa Ryohei


Posts : 216

[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3]   [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Icon_minitimeWed 28 Apr 2010 - 20:52

-Χαχαχαχα απλά τώρα έχω την ιδιότητα να σε βαράω χωρίς κανένα πρόβλημα και επίσης και να μην γερνάω. Είμαι αιώνια νέος χαχαχαχα. Ο επόμενος στόχος μου είσαι εσύ.
-Μπορεί να κατέχεις μιά πολύ δυνατή δύναμη στα χέρια σου αλλά δεν επαρκεί για να ολοκληρώσεις οτιδήποτε. Επίσης το ότι μπορείς να με βαράς κανονικά δεν σημαίνει τίποτα.
-Μην νομίζεις ότι σε πολεμώ απροετοίμαστος. Το αίμα έκρυβε και άλλη μιά κρυφή ιδιότητα... Δεν νιώθω πόνο και ούτε παθαίνω ζημιά.
Αυτό το τελευταίο με φόβισε λιγάκι αλλά μετά κατάλαβα πως ήταν μπλόφα.
Back to top Go down
Sasagawa Ryohei
Commander
Commander
Sasagawa Ryohei


Posts : 216

[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3]   [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Icon_minitimeWed 28 Apr 2010 - 21:05

Μου επιτέθηκε για άλλη μιά φορά. Εγώ προετοιμασμένος απέφυγα την κίνησή του και τον βάρεσα με Light Speed Kick. Καθώς αυτός ήταν στον αέρα και ταξίδευε με μεγάλη ταχύτητα του έριξα και ένα Maximum Cannon. Αποκλείεται να ζούσε τώρα. Παρατρίχα να με ρίξει. Ουφφ.
-Χαχαχα δεν με πίστεψες αρχικά ε? Είδες ότι τελικά δεν μπλοφάριζα? Θα πεθάνεις σε λίγα δευτερόλεπτα.
Δεν είχε πάθει καθόλου ζημιά. Τελικά έλεγε την αλήθεια. Πως όμως να τον αντιμετώπιζα? Χρειαζόμουν ένα σχέδιο. Έβγαλε το πιστόλι και ετοιμάστηκε να με πυροβολίσει.
Back to top Go down
Sasagawa Ryohei
Commander
Commander
Sasagawa Ryohei


Posts : 216

[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3]   [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Icon_minitimeWed 28 Apr 2010 - 21:12

Έπρεπε γρήγορα να την αποφύγω. Ευτυχώς βρήκα τι θα κάνω. Έτρεξα γρήγορα γύρω του συνεχόμενα για να μην μπορεί να δει που είμαι. Η κατευθηνσή μου ήταν κυκλική. Γέλασε και πυροβόλισε. Δεν ξέρω πως αλλά βρέθηκα με μιά σφαίρα στο αριστερό μου χέρι. Αιμοραγούσα πολύ. Αυτό μείωσε την ταχύτητά μου πολύ. Ξαναετοίμασε το όπλο του αλλά δεν θα τον άφηνα.
-Είμαι πλέον έτοιμος. Συγνώμη αλλά δεν θα σε αφήσω τελικά να ζήσεις. Σκότωσες πολλά είδη υπό εξαφάνηση του νησιού και πολλούς ιθαγενείς. Τραυμάτισες Marine επίσης.
Σταμάτησα να τρέχω και όρμησα πάνω του. Εκείνος κινήθηκε προς τα πίσω αλλά δεν πρόλαβε να αποφύγει το Light Speed Kick.
Back to top Go down
Sasagawa Ryohei
Commander
Commander
Sasagawa Ryohei


Posts : 216

[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3]   [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Icon_minitimeWed 28 Apr 2010 - 21:28

Η κλοτιά μου τον πέταξε με δύναμη στον αέρα. Ήταν πάρα πολύ ψηλά.
-Δεν καταλαβαίνεις ότι είναι ανώφελο?
-Απλά περίμενε και θα δεις...
Πήδηξα στο ύψος του και του έσκασα το δυνατότερό μου Maximum Cannon. Πετάχτηκα πολύ μακριά και άρχισε να πέφτει προς την θάλασσα. Συνέχισε να γελάει. Δεν ήξερε όμως την επόμενή μου κίνηση. Λίγο πριν προσγειωθεί ξεκίνησα να το κάνω. Ένωσα τα χέρια μου και μετά τα απομάκρυνα. Σχηματίστηκε μιά φωτεινή τρίαινα η οποία φώτιζε ολόκληρο το νησί. Ήταν η νέα επίθεση που ετοίμαζα όλο αυτόν τον καιρό.
-Ετοιμάσου... Maximum Trident!
Back to top Go down
Sasagawa Ryohei
Commander
Commander
Sasagawa Ryohei


Posts : 216

[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3]   [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Icon_minitimeWed 28 Apr 2010 - 21:38

Η τρίαινα πετάχτηκε με μεγάλη ταχύτητα. Τόσο μεγάλη που σχεδόν δεν μπορούσες να την δεις. Αμέσως κάρφωσε στο στήθος τον Hellish Savior και τον οδήγησε στην θάλασσα. Περιμέναμε λίγα δεύτερα μέχρι να φτάσει στον βυθό. Μετά από λίγο έγινε ένας πόλυ μεγάλος σεισμός και μιά τεράστεια έκρηξη συγκλόνησε όλο το νησί. Η θάλασσα στο σημείο που έπεσε η τρίαινα εκτοξεύθηκε από όλες τις μεριές και δημιούργησε τσουνάμι. Η θάλασσα είχε ανέβει τόσο που φαινόταν ο ο πάτος της. Εκει βρισκόταν και ο αντίπαλος μου. Σιγά σιγά διαλυόταν από την επίθεσή μου και στο τέλος δεν έμεινε τίποτα.
Back to top Go down
Sasagawa Ryohei
Commander
Commander
Sasagawa Ryohei


Posts : 216

[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3]   [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Icon_minitimeWed 28 Apr 2010 - 21:43

Έπεσα στην φωλιά και κοιμήθηκα με το που την ακούμπησα. Ξύπνησα στο χωριό των ιθαγενών. Όλες μου οι πληγές είχαν κλείσει και κανείς δεν ήταν στο έδαφος όπως πριν. Όλοι ζούσαν κανονικά. Μπροστά μου ήρθε αυτός που με οδήγησε εκεί πάνω.
-Ξελόπι καχιγκόρ τιφιλάγκο μυνόρ.
Αυτά μου είπε. Πρόσεξα ότι δεν ένιωθα πόνο αλλά ένιωθα σε μειονεκτική θέση που είμουν ανάμεσά τους και δεν ήξερα την γλώσσα τους. Τότε με έπιασε ο άλλος από το χέρι και με οδήγησε στον αρχηγό τους. Μόλις μπήκα μέσα εκείνος με περίμενε για να μου μιλήσει. Δεν ήξερα πως να επικοινωνίσω μαζί του.
Back to top Go down
Sasagawa Ryohei
Commander
Commander
Sasagawa Ryohei


Posts : 216

[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3]   [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Icon_minitimeWed 28 Apr 2010 - 21:48

Όμως προς μεγάλη μου έκπληξη μιλούσε την γλώσσα μου.
-Σε ευχαριστούμε ξένε. Μας βοήθησες από σίγουρη εξαφάνηση. Ως ανταπόδωση όπως είδες σου γιατρέψαμε τις πληγές με το θεραπευτικό αίμα των πουλιών. Δεν θα είναι μόνο αυτό το βραβείο σου. Θα σου επισκευάσουμε την σχεδία σου και θα σε μάθουμε πολλά πράγματα.
Έτσι αποφάσισα να μείνω για άλλη μιά μέρα στο νησί. Μου έλυσαν όλες μου τις απορίες για το τι είναι το Haki και γενικά. Μου έφτιαξαν την σχεδία και με έμαθαν πως να επιβιώνω στην ζούγκλα και να επικοινωνώ με τα ζώα. Ήταν υπέροχα. Ετοιμάστηκα και έτσι πήρα τη σχεδία μου.
Back to top Go down
Sasagawa Ryohei
Commander
Commander
Sasagawa Ryohei


Posts : 216

[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3]   [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Icon_minitimeWed 28 Apr 2010 - 21:53

Όλοι μαζεύτικαν και με αποχεραίτησαν για άλλη μιά φορά. Στη θάλασσα είχαν δημιουργηθεί ρουφήχτρες οι οποίες δεν σταμάτησαν από τη μέρα που δημιουργήθηκαν. Ήταν λόγω της νέας μου επίθεσης. Καθώς έβαζα την σχεδία μου στο νερό κοίταξα πίσω και είδα κάτι πολύ μεγάλα πουλιά να έχουν καθίσει σε έναν λόφο και να με κοιτάζουν. Ευτυχώς επέζησαν όλα λόγω του αίματος του μεγαλύτερου το οποίο γιατρεύει αμέσως τις πληγές και αναγεννεί. Ο πρώτος πρώτος ζωντανός ιθαγενής που με είχε βρει ήρθε και μου είπε πως κατέχω ένα πολύ δυνατό Haki. Μου έμαθαν και πως να τη χρησιμοποιώ. Τέλος, ανέβηκα πάνω και τους χεραίτησα όλους.
Back to top Go down
Sasagawa Ryohei
Commander
Commander
Sasagawa Ryohei


Posts : 216

[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3]   [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Icon_minitimeWed 28 Apr 2010 - 22:00

Κύριε Fleet Admiral, Marine Sasagawa Ryohei εδώ. Μπορείτε να με ακούσετε? Σας μιλώ από το νησί του Big Bird. Αναφέρω πως έφερα εις πέρας την αποστολή που μου ανατέθηκε από εσάς να πιάσω τον αμφιλεγόμενο Hellish Savior. Δυστηχώς αντιστάθηκε και αναγκάστηκα να τον οδηγήσω σε θανατική ποινή. Επίσης προσπάθησε να σκοτώσει πολλά από τα πουλιά του νησιού και θανάτωσε πολλούς ιθαγενείς. Ευτυχώς λόγω κάποιας μυστικής ιδιότητας όλοι είναι πλέον ζωντανοί. Εγώ χτυπήθηκα με όπλο στο αριστερό χέρι αλλά είμαι ασφαλής. Αυτά προς το παρόν. Περιμένω νέες διαταγές σας καθώς ο επόμενος προορισμός μου είναι το Centaurea.

Τέλος Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3]
Back to top Go down
Sponsored content





[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3]   [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3] - Page 2 Icon_minitime

Back to top Go down
 
[Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 3]
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 1]
» [Ολοκληρωμένη]Guardian Of The Sun, Power Of The Light [Part 2]
» [Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 1
» [Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2
» [Ολοκληρωμένη]Awaking The Mythical Power Part 2

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
One Piece RPG :: One Piece World :: East Blue Sea :: Big Bird Island-
Jump to: